Nawigacja

 • Uroczysty apel z okazji 100 – nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Uroczysty apel z okazji 100 – nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  „Niepodległość - trudne słowo. 

  Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu? 

  Kto mi wytłumaczy? 

  Tak to słowo - bardzo ważne. 

  Jeśli słuchać umiesz

  To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.

   

  Uwięziony ptak nie śpiewa.

  A czy wiesz dlaczego?

  Bo nie spotkasz nigdy w klatce,

  Ptaka szczęśliwego.

   

  Czasem ktoś Ci nie pozwoli cieszyć się swobodą

  i zamieszka bez pytania w twoim kraju z tobą.

  Potem bardzo się panoszy, rządzi i wymaga.

  Wreszcie mówi, że tak lepiej, że tobie pomaga.

   

  Tak poznałam, zrozumiałam słowa najważniejsze.

  Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze

  Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze”.

   

   

   

              W piątek (9 XI 2018r.) odbył się uroczysty apel z okazji 100 - nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej i rozpoczęli apel od odśpiewania Hymnu Szkoły. Następnie uczniowie klasy VII SP pod kierunkiem p. A. Jurgielewicz przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący wydarzeń związanych z odzyskaniem przez państwo polskie niepodległości.

  Następnie odbył się Szkolny Konkurs Historyczny na temat ważnych wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i nie tylko, który poprowadziła
  p. A. Jurgielewicz. Zawodniczki zmierzyły się z różnymi pytaniami dotyczącymi tego okresu. Laureatkami zostały Anita Dubanowska, Alekandra Kupczyńska oraz Patrycja Życka.

  O godzinie 11.11 cała szkoła zaśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji śpiewania Hymnu Polski.

  Kolejnym punktem apelu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0 – III SP po hasłem „Moja mała Ojczyzna”, który zorganizowała p. I. Kupczyńska.

  Przyznano cztery pierwsze miejsca i sześć wyróżnień. 

  Klasa 0

  I m-ce Amelia Laskowska, wyróżnienie: Kornelia Puszczak;

  Klasa I

  I m-ce Oskar Trojakowski, wyróżnienie : Oliwia Wiktorzak, Agata Kupczyńska;

  Klasa II

  I m-ce Mariusz Dłużniewski, wyróżnienie : Anna Sawczuk;

  Klasa III

  I m-ce Hubert Kujawa, wyróżnienie: Martyna Grużewska, Daria Krzemińska;

   

  Rozstrzygnięto również konkurs piosenki patriotycznej, który trwał w szkole od dwóch tygodni. Każda klasa na długiej przerwie śpiewała wylosowaną przez siebie piosenkę.  Jury przyznało następujące miejsca:

   I miejsce – klasa III gimnazjum

   II miejsce – klasa I SP

   III miejsce – klasa IV SP

   

  Został również rozstrzygnięty konkurs na fraszkę z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości- wygrała go Emilia Jaroszewska z klasy IV SP.

   

  Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach.

              Na zakończenie wystąpił chór szkolny (utworzony z uczniów klasy V i VI) oraz solo Dawid Hatowski, Ola Kupczyńska, Ola Żmijewska i Tomasz Biełuś  z repertuarem piosenek związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.


  Fotorelacja
   

   

 • Młodzi listy piszą

  Młodzi listy piszą

  W roku szkolnym 2018/2019 klasa IV bierze udział w projekcie polonistycznym „Młodzi listy piszą…”. Podjęto współpracę z klasą IV ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach (woj. mazowieckie).

  Projekt polega na wymianie tradycyjnych listów i kartek pocztowych. Każdy czwartoklasista otrzymał parę – ucznia, z którym będzie korespondował. 6 listopada nasi uczniowie wysłali do swoich kolegów pierwsze listy. Podczas pisania było wiele zabawy, śmiechu i pozytywnej energii. Dzieci nie mogą doczekać się odpowiedzi i już planują przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami.

  Opiekę nad projektem sprawuje p. Natalia Semeniuk.


   

  Zalety projektu:

  • kształcenie umiejętności redagowania tekstu,

  • praca nad ortografią i interpunkcją,

  • kreatywne myślenie (także wizualne),

  • kultywowanie tradycji epistolograficznej,

  • okazja do wymiany doświadczeń,

  • dzielenie się wiadomościami na zadany temat,

  • zawieranie nowych znajomości bez użycia internetu i portali społecznościowych,

  • wielka frajda z czytania ciekawych listów i poznawania czegoś nowego :)

   

 • Szkolenie PCK

  Szkolenie PCK

                  W środę (31 X 2018r. ) odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla klasy VIII SP. Ratownik medyczny pokazał uczniom, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia życia, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz udzielić pierwszej pomocy. Szkolenie miało charakter teoretyczny i praktyczny.  

  Fotorelacja

 • „Jesienno – witaminowy zawrót głowy” – ŚWIĘTO POLA 2018

  „Jesienno – witaminowy zawrót głowy” – ŚWIĘTO POLA 2018

  W tym roku  Święto Pola odbyło się 27 X 2018r. (sobota) pod hasłem „Jesienno-witaminowy zawrót głowy”. Tym razem na sali gimnastycznej zamiast tradycyjnych straganów, zagościły pięknie udekorowane stoły biesiadne, bogate w smaczne potrawy przygotowane przez rodziców i uczniów oraz specjalnie wykonane stroiki jesienne. Dodatkowo na każdym stole umieszczony był tzw. „koszyczek zdrowotny”,  w którym rodzice umieścili przetwory o właściwościach zdrowotnych. Ściany Sali gimnastycznej ozdobione były pięknymi dekoracjami wykonanymi przez naszych rodziców – panią Anetę Madej oraz panią Annę Głozak.

   

  Na początku Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski przywitał wszystkich gości, a następnie ksiądz wikary Michał Bik pobłogosławił chleb, wszystkie potrawy oraz przedstawił nam historię świętego Izydora, patrona tego dnia.

   

           Pierwszym punktem naszej imprezy był program artystyczny klasy III SP, którzy uczniowie przygotowali pod kierunkiem p. A. Helwak.

   

  Następnie wszyscy zebrani wysłuchali piosenek jesiennych oraz biesiadnych w wykonaniu uczniów z każdej klasy – w tym roku odbył Przegląd Piosenki. Wszystkie klasy za przygotowanie swoich piosenek, otrzymały słodycze.

   

  Na zakończenie tej części p. A. Jurgielewicz przedstawiła wyniki konkursu kulinarnego „Mama kucharka/ tata kucharz”.

   

             W kolejnej części imprezy, wszyscy zgromadzeni na Sali mogli udać się na pyszny poczęstunek (ciasto oraz potrawy na stołach biesiadnych) przygotowany przez rodziców. W tym czasie jury oceniało biesiadne stoły przygotowane przez rodziców i uczniów. Jak co roku było to najtrudniejsze zadanie, ponieważ wszystkie były piękne, bogato ozdobione i pełne pysznych potraw.

   

           Po przerwie wszyscy zebrani mogli obejrzeć pokaz gimnastyczny, który przygotował pan J. Frygier wraz z klasą I SP. Po występie całą sala bawiła się przy piosenkach biesiadnych w wykonaniu zespołu „Jezioranki”. Do końca imprezy rozbrzmiewały piosenki biesiadne, a wszyscy chętni do tańca ochoczo „pląsali” w rytm muzyki.

   

   Na zakończenie imprezy zostały przedstawione wyniki konkursów plastycznych oraz fotograficznego. Zrobiła to p. M. Dobrowolska, która wręczyła również laureatom dyplomy oraz upominki.

   

  Przewodnicząca jury, pani Fryderyka Małachowska przedstawiła wyniki konkursu głównego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  organizatorzy postanowili przyznać dwie nagrody. I tak w kategorii   klas 0 – IV zwyciężył  stół biesiadny klasy 0 SP, natomiast w kategorii klas V SP – III gim. najbardziej podobał się stół klasy VIII SP. To właśnie oni zdobyli nagrodę główną czyli wycieczkę ufundowaną przez Dyrektora oraz Radę Rodziców.

   

  Organizatorzy przyznali również nagrody w kategorii „Stroik” jesienny (bony upominkowe dla klas). Oto wyniki:

   

  - kl. 0-III SP –wyróżnienie dla klasy II SP

   

  - kl. IV- VI SP – wyróżnienie dla klasy V SP

   

  - kl. VII – VIIISP, III Gim.  – wyróżnienie dla klasy VIII

   

  GRATULUJEMY AUTOROM STROIKÓW!

   

   

   

  Dziękujemy Panu Dyrektorowi, Radzie Rodziców, wszystkim rodzicom oraz uczniom, jak również wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji tej wspaniałej imprezy.

   

  Dziękujemy zaproszonym gościom, którzy wspólnie z nami uczestniczyli w naszym święcie Dziękujemy również wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi z ZS Dobrzyki, dzięki którym impreza przebiegała sprawnie  i bez zakłóceń.

   

  Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a przygotowane potrawy smakowały wyśmienicie – zapraszamy za rok!

   

  Fotorelacja

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Bon upominkowy dla Zespołu Szkół w Dobrzykach

  Bon upominkowy dla Zespołu Szkół w Dobrzykach

              Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy bon upominkowy od fundacji "Bezpieczna_Przyszłość" ze Śliwy, która organizowała akcję harytatywną dla Huberta z Boreczna. Jest to profesjonalne szkolenie z zawodowym ratownikiem medycznym p. Tomaszem Sławińskim.

              Bardzo dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej.

 • Szkolenie PCK

  Szkolenie PCK

              W czwartek (26 X 2018r. ) odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla klasy IV SP. Ratownik medyczny przedstawił dzieciom, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia życia, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz udzielić pierwszej pomocy. Szkolenie miało charakter teoretyczny i praktyczny.  

  Fotorelacja

 • "Wzorowa łazienka"

  "Wzorowa łazienka"

  Nasza Szkoła bierze udzał w programie "Wzorowa łazienka", w którym główną nagrodą jest remont szkolnej łazienki (o wartości 30 000 zł)!!!! Dodatkowe nagrody to 5 000 zł na odswieżenie szkolnej tealety oraz zestawy produktów marki Domestos (100 litrów płynu do toalet Domestos) do utrzymywania czystości w szkolnych łazienkach.

  Zadaniem uczniów jest wykonanie prac plastycznych, które są interpretacją graficzną hasła: „Wzorowa Łazienka”. Prace trafią do galerii Szkoły na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl.

   

  Następnie – wszystko w naszych rękach! Szkoła, której galeria zdobędzie najwięcej głosów – WYGRYWA!

   

  Głosowane rozpocznie się 1.10.2018 i potrwa do 30.11.2018.


   

  Jak głosować?


   

  GŁOSY STANDARDOWE 1 głos =1 punkt

  1. Wejdź na stronę www.wzorowalazienka.pl

  2. Wybierz galerię Szkoły Podstawowej w Dobrzykach. Kliknij w przycisk „Głosuj” i zaakceptuj Regulamin oraz podaj adres e-mail, na który zostanie wysłany kod weryfikujący. Wpisz w dedykowane pole na stronie internetowej kod weryfikujący, kliknij w pole „Potwierdź głos”.

   

  Liczba Głosów Standardowych możliwa do oddania z jednego adresu email jest ograniczona do 1 dziennie.

   

  GŁOSY Z PARAGONEM 1 głos = 20 punktów

  Wystarczy, że (w terminie od 1.09.-31.11.2018r.) kupisz dowolny produkt marki Domestos, zachowasz paragon, wejdziesz na stronę www.wzorowalazienka.pl w sekcji „Głosuj”, podasz dane z paragonu oraz załączysz jego zdjęcie. Po pozytywnej weryfikacji paragonu, Szkole zostanie przyznanych 20 punktów. Nie ma limitów w głosowaniu z paragonami. Nie ma znaczenia liczba produktów marki Domestos na paragonie. Każdy unikalny paragon, to 20 punktów dla Szkoły.


   

  GŁOSY ZA PUNKTY Z GRY 100 punktów w grze = 1 PUNKT

  Zdobywanie głosów z gry odbywa się poprzez aplikację mobilną dostępną na telefony komórkowe z systemem android i iOS. Aby oddać Głos za pomocą gry, należy pobrać aplikację na swój telefon, wybrać w niej Szkołę Podstawową w Dobrzykach i zagrać w grę.


  Aplikacja mobilna będzie dostępna dla użytkowników po 1.10.2018r.

   

  Ostateczna Lista Laureatów Programu zostanie opublikowana na Stronie Internetowej www.wzorowalazienka.pl do dnia 16.12.2018 r.

   

   

  Głosujmy i zachęcajmy do głosowania wszystkich – rodzinę, znajomych, sąsiadów...!

   

  Wspólnie wygrajmy „wzorową łazienkę” dla uczniów Szkoły w Dobrzykach!!!

   

 • „Od piktogramu do alfabetu”

  „Od piktogramu do alfabetu”

             W środę (17.10.2018r.) Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie zaprosiła klasę II I III SP na warsztaty związane z historią pisma.

            Pani Irena Kupczyńska bardzo ciekawie opowiedziała i pokazała na ilustracjach (podczas prezentacji multimedialnej) do czego służyło pismo i jak wraz z rozwojem ludzkości ewoluowało.

           Wspaniale bawiliśmy się pisząc na maszynie do pisania, gęsim piórem ze stalówką, malując pędzelkiem znaki  chińskie, a nawet ostro zakończonym patykiem naśladując pismo klinowe.

              To była niezapomniana lekcja historii.

  Fotorelacja

 • Przetarg na olej opałowy

  Przetarg na olej opałowy

  Dyrektor ZS w Dobrzykach ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę oleju opałowego.

  Szczegóły przetargu w pliku do pobrania.

 • Warsztaty kulinarne

  Warsztaty kulinarne

              W środę (17.10.2018r.) klasa V SP uczestniczyła w niezwykłej lekcji. Były to warsztaty kulinarne poprowadzone przez słynnego szefa kuchni Macieja Maciejewskiego, który prowadzi te warsztaty dla odbiorców Banku Żywności.

              Uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, a także spróbować nowych smaków. Było dużo dobrej zabawy i jedzenia!

  Fotorelacja

 • „Dywizjon 303” na dużym ekranie

  „Dywizjon 303” na dużym ekranie

              W środę klasa VII, VIII oraz III Gim. uczestniczyły w wycieczce do Morąga. Pierwszym jej punktem był ekranizacja powieści Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303”, która przedstawia losy bitwy o Anglię i udział w niej polskich lotników z dywizjonu 303.

              Po zakończeniu projekcji wszyscy udali się na zasłużony obiad w restauracji McDonalds.

  Fotorelacja

 • „Balladyna” po raz kolejny na deskach elbląskiego teatru

  „Balladyna” po raz kolejny na deskach elbląskiego teatru

  W czwartek (04.10.2018) uczniowie klas VII, VIII oraz III Gim. wybrali się do Elbląga. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze im. Aleksandra Sewruka i obejrzenie adaptacji utworu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

   

  „Balladyna” to klasyczny polski dramat w reżyserii Janusza Wiśniewskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego. Przedstawia historię dwóch sióstr, Aliny i Balladyny, w których zakochuje się książę Kirkor. Marzenia o królewskim tronie, władzy i bogactwie popychają Balladynę do krwawych zbrodni. Jest to najpopularniejszy dramat Juliusza Słowackiego, w  którym znajdziemy wątki baśniowe, legendy i czary. Intrygi. Miłość. Rywalizacja. Mimo upływu lat, tematyka Balladyny jest ponadczasowa.

   

  Po uczcie „duchowej” wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na „shopping” oraz oczywiście do McDonald`s.

   

  Opiekunowie: p. Elżbieta Mielcarz, p. Agnieszka Jurgielewicz oraz p. Konrad Pasławski

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.

  Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące”.

  14 października to święto wszystkich pracowników szkoły, zarówno nauczycieli, jak i tych niepedagogicznych. Tradycyjnie z tej właśnie okazji już w piątek 12 października odbył się apel. Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi oraz przybyłych gości –
  p. D. Blonkowską, Dyrektora ds. Zespołu Szkół i Przedszkoli i p. M.Koprowicz, Przewodniczącą Rady Rodziców.

  Uroczystość rozpoczęła klasa IV, która pod kierunkiem p. N. Semeniuk przygotowała przedstawienie pt. „Dwóch Antków”.

  Kolejnym punktem apelu było wręczenie przez panią D.Blonkowską Nagrody Burmistrza Dyrektorowi Szkoły oraz pani Julicie Sobolewskiej. Następnie p. Dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Otrzymali je: p. M. Antkiewicz, p. B. Bochno, p. M. Dobrowolska, p. K. Pasławski oraz p. N. Semeniuk, p. A. Kulik, p. H.Radka, p. G. Chanas, p. W. Płatek.

  Miłym akcentem było pożegnanie p. Bożeny Tetkowskiej oraz p. Ireny Jaskulskiej, wieloletnich pracowników w ZS w Dobrzykach.

  Po przedstawieniu Pan Dyrektor wręczył dyplomy i puchary lauretom Przełajowych Biegów o Puchar Burmistrza Zalewa.

  Na zakończenie nadszedł czas na najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie – a Dyrektor pasował ich na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze od Rady Rodziców. Klasa VIII SP wzięła ich od tej pory „pod swoje skrzydła” i obdarowała upominkami. Wszyscy zgromadzeni mogli również obejrzeć programy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy I oraz VIII.

  Na zakończenie Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kwiaty ze słodkim upominkiem w środku.

  Apel przygotowali p. I. Kupczyńska,p. N. Semeniuk, p. B. Bochno oraz p. J. Frygier wraz z Samorządem Uczniowskim.

  Fotorelacja

 • Akcja charytatywna zakończona!

  Akcja charytatywna zakończona!

  Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz gronu pedagogicznemu za wsparcie zbiórki dla małego Huberta z Boreczna. Wspólnymi  siłami udało nam się zebrać kwotę 1537,30 zł. Dyrektor, p. Jacek Dobrowolski wraz z opiekunem SU p. Małgorzatą Przybylską oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego przekazali rodzicom Huberta zebrane środki.

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję!

 • „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” 2018

  „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” 2018

  28 września 2018r. w naszej szkole odbył się po raz drugi egzamin z tabliczki mnożenia w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy nie brakowało. Podczas przerw między lekcjami uczniowie tłumnie zbierali się przed komisjami, by zdać egzamin. Udało się to 87% wszystkich zdających – czyli pobiliśmy wynik z tamtego roku!.

  Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uzyskamy jeszcze lepszy wynik!

  Organizatorzy: p. U. Banach i p. K. Pasławski

  Fotorelacja

 • XIV Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa 2018r.

  XIV Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa 2018r.

  27 września 2018r. (czawrtek) odbyły się kolejne Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa zorganizowane przez n-li wychowania fizycznego z ZS w Borecznie na tzw. „Hubertówce”. W tym roku w zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół w Bart, Dobrzyk, Boreczna, Idzbarka, Miłomłyna oraz Zalewa.

  Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze i jesteśmy z nich bardzo dumni. Oto wyniki:

   Szkoła Podstawowa

  Drużynowo (punktowanych 10 pierwszych miejsc):

  dziewczęta – II miejsce

  chłopcy  - IV miejsce

  indywidualnie:

  V miejsce – Zuzanna Machnik

  VI miejsce – Amelia Wnukowska

  VII miejsce – Katarzyna Maryn

  IX miejsce – Emilia Jaroszewska

  XII miejsce – Magdalena Szyszka

  XIV miejsca – Zuzanna Przybylska

  IV miejsce – Konrad Koprowicz

  V miejsce - Igor Koprowicz

  XIV miejsce – Mateusz Chanas

  XIV miejsce – Michał Kwiatkowski

  XVI miejsce – Kacper Lesiczka

  XVII miejsce – Krystian Madej

   

   

   Klasy VII, VIII oraz III Gimnazjum

  Drużynowo (punktowanych 10 pierwszych miejsc):

  Dziewczęta: III miejsce

  Chłopcy – II miejsce

  Indywidualnie:

  IV miejsce - Klaudia Koprowicz

  IX miejsce – Paulina Kisiel

  V miejsce – Dominik Domosławski

  VII miejsce – Daniel Nowak

  VIII miejsce – Arkadiusz Pyskir

   

   

  Nasi zawodnicy otrzymali puchary w kategorii drużynowej, a po zawodach wszyscy   zostali zaproszeni  na poczęstunek i ognisko.

  Wszystkim uczestnikom zawodów oraz ich opiekunom (p. M. Przybylskiej

  i p. J. Frygierowi) serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych  sportowych sukcesów !!

  Fotorelacja

   

 • Zbiórka charytatywna dla Huberta

  Zbiórka charytatywna dla Huberta

  Uwaga! Uwaga!

  W Zespole Szkół w Dobrzykach trwa akcja charytatywna, której celem jest wsparcie finansowe rehabilitacji pięcioletniego Huberta z Boreczna. Chłopiec uległ poważnemu wypadkowi  pod koniec sierpnia. Obecnie, z powodu niedowładu nogi, trwa rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna – wymaga odpowiedniego sprzętu oraz rehabilitanta.

  Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły, jak zwykle znajdą się ludzie o wielkim sercu i wspólnie pomożemy Hubertowi oraz jego rodzicom.

  Liczy się każda złotówka!

  Organizatorem akcji jest p. Małgorzata Przybylska – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2018

  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2018

  26 września (środa) uczniowie ZS Dobrzyki brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który jest obchodzony od 2001r. z inicjatywy Rady Europy.

  Klasy 0 - III SP świętowały ten dzień pod kierunkiem p. Ilony Kupczyńskiej.  Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Flagi świata” oraz w ozdabianiu twarzy kolorami flag różnych państw świata. Najładniejsze prace zostały wyróżnione, ale wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

  Klasy IV –VIII oraz III gimnazjum świętowały ten dzień na Sali gimnastycznej pod kierunkiem p. K. Frączkowskiej oraz p. J. Sobolewskiej.  Uczniowie śpiewali piosenki w języku angielskim, wzięli udział w mini konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz anglojęzycznych i obejrzeli prezentacje konkursowe na temat ciekawych miejsc w Berlinie oraz Londynie. Uczniowie, którzy wykonali prezentacje otrzymali nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z języka angielskiego oraz niemieckiego.

              W trakcie zajęć lekcyjnych wszyscy uczniowie wykonywali prace plastyczne na temat Europejskiego Dnia Języków, a na zakończenie uczestnicy otrzymali cukierki.

   

  Organizacja

   

  Zespół Języków Obcych

  Fotorelacja

 • Spotkanie z sokolnikiem i jego podopiecznymi

  Spotkanie z sokolnikiem i jego podopiecznymi

               12 września 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z sokolnikiem panem Mateuszem Kowalke. Głównymi bohaterami  spotkania były ptaki: puchacz śnieżny, jastrząb harrisa, sokoły wędrowne i raróg. Pan Mateusz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o budowie, życiu i pracy z tymi ptakami.

                   Było to bardzo interesujące, ponieważ  z bliska mogliśmy zobaczyć ptaki, które w naturalnych warunkach nigdy nie pozwoliłyby podejść do siebie tak blisko. Dowiedzieliśmy się również,  jak sokolnicy przygotowują ptaki do pracy. Zobaczyliśmy  pokaz treningu ptaków, podziwialiśmy ich lot i precyzję z jaką pokonują przeszkody, łapią kawałki mięsa i lądują na dłoni swojego opiekuna. Pan Matusz poprosił również dwie z naszych uczennic o pomoc w pokazie. Spotkanie z żywymi ptakami to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

                  Na zakończenie wszystkie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Panem Mateuszem oraz jego ptakami.

  Fotorelacja

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1125058