Nawigacja

Środa 20.06.2018

Warto zobaczyć

Kamera - widok karmnika z budynku szkolnego (on-line do obejrzenia w czasie zajęć szkolnych)


Układ gimnastyczny uczennic naszej szkoły


Film przedstawiający powstawanie szkolnego lapidarium


Dzień Rodziny 2017


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum (2016)


Prezentacja oraz film stworzony w ramach projektu Osprey Flyways Project 


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum podczas balu na zakończenie szkoły


Drama wielkanocna w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum


Teledysk stworzony przez klasę II gimnazjum do piosenki Dawida Kwiatkowakiego


"Osprey Flyways Project"

Logo Rutland Ospreys wykonane przez Natalię Gutkowską i Klaudię Czarnotę


"Święto Pola" - uroczystość, która stała się już tradycją naszej szkoły.


"Boscodrama" w wykonaniu uczniów klasy II gimanzjum podczas szkolnych jasełek.


"Deutsch Wagen Tour


Jasełka 2014 - Boscodrama - "Wyzwól mnie" w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum

 

 

SZKOŁY DLA EKOROZWOJU

Szkoły dla Ekorozwoju to projekt realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Fundusz Partnerstwa.
Program Eco-Schools jest projektem globalnym realizowanym od 1994 roku. Uczestniczy w nim ponad 15 tys. szkół z 36 krajów Europy Zachodniej, a także z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Program Szkoły dla Ekorozwoju jest zaadresowany do szkół i lokalnych społeczności. Włączana do działań jest młodzież, nauczyciele, rodzice, organizacje, władze lokalne. Wszystkie szkoły, które otrzymują certyfikat Eco-Schools muszą spełnić szereg kryteriów, które są dowodem na ich zaangażowanie w ochronę środowiska i edukacji ekologicznej.

Zespół Szkół w Dobrzykach uczestniczy w Programie od kilku lat. Szkoła uzyskała wielokrotnie certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, a ostatnio zdobyła międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga. W tym roku szkolnym prowadzone są działania zmierzające do ponownego otrzymania Zielonej Flagi.

 

Więcej...

VI edycja Programu Insta.Ling rozpoczęta

Od 1 października 2016r. rozpoczynamy VI już edycję Programu Insta.Ling w klasach IV - VI SP oraz I-III gimnazjum. W naszej szkole uczniowe korzystają z narzędzia do nauki słownictwa z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

 

Twórcy Insta.Ling

Atinea Sp. z o.o.

Atinea jest firmą programistyczną dostarczającą zaawansowane usługi IT klientom na całym świecie. Atinea stworzyła platformę instadb.com, rewolucjonizującą sposób tworzenia aplikacji bazodanowych.

Atinea działa od roku 2008. Ponad połowa przychodów spółki pochodzi z USA i Europy Zachodniej. Zespół Atinea tworzą informatycy z najlepszych polskich uczelni - głównie Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

 

Uwaga!!!

Zakładanie konta rodzica

Od rodziców, którzy korzystali z Insta.Ling w zeszłym roku szkolnym, otrzymaliśmy sporo pytań, czy w nowym roku rodzice muszą zakładać nowe konta. Odpowiedź brzmi: nie ma takiej potrzeby - rodzic zakłada konto raz, a potem używa go w kolejnych latach bez zmian.

W tym semestrze rodzice powinni zalogować się na swoje dotychczasowe konta i tam podłączyć konto dziecka zgodnie z informacją poniżej. Jeśli rodzice nie pamiętają hasła, to mogą je zresetować na stronie logowania.

Podłączanie konta ucznia do konta rodzica

Po zalogowaniu się na swoje konto rodzic może podpiąć konto dziecka na dwa sposoby, zależnie od sytuacji.

Jeśli dziecko kontynuuje naukę języka z tym samym nauczycielem, to można połączyć stare i nowe konto ucznia. W tym celu rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", na liście dzieci wybrać "Zmień", a potem wybrać "Połącz z kontem szkolnym" i wpisać login i hasło otrzymane od nauczyciela.

Natomiast w sytuacji, gdy dziecko dopiero rozpoczyna naukę danego języka z Insta.Ling, rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", potem "Dodaj ucznia", a następnie "Konto szkolne (mam dane od nauczyciela)".

 

 • 18 czerwca drugoklasiści zaprezentowali przygotowywane w tym roku szkolnym projekty edukacyjne. Pracowano nie tylko w grupach kilkuosobowych ale także pojedynczo. W tym roku do obejrzenia rezultatów projrktów zaproszeni zostali rodzice, dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie. Tematyka realizowanych projektów była różnorodna.

  Klasa II gimnazjum – wychowawca mgr U. Banach

  Imię i nazwisko ucznia Imię i nazwisko opiekuna projektu gimnazjalnego Temat projektu gimnazjalnego
 • 28.05.2018r. w Zespole Szkół w Borecznie odbył się Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z klas gimnazjalnych. Brały w nim udział  trzy szkoły: ZS Boreczno, ZS Dobrzyki oraz ZS Zalewo. Turniej był przeprowadzony systemem „każdy z każdym”.

  Miło nam poinformować, że zwyciężyła nasza drużyna chłopców zajmując I miejsce, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Boreczna, a na trzecim z Zalewa.

  Gratulujemy wszystkim!!!

  Fotorelacja

 • W dniach 5-8 czerwca 2018 roku klasy 7 i II, III gimnazjum pojechały na wycieczkę do Częstochowy, Wisły i Zatoru.

   

  Z Dobrzyk wyjechaliśmy około godziny 8.30. Jechaliśmy bardzo długo.

  W Częstochowie zwiedziliśmy Zespół Klasztorny na Jasnej Górze. Zobaczyliśmy między innymi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, bazylikę, 14 stacji Drogi Krzyżowej i pomnik papieża św. Jana Pawła II. Następnie pojechaliśmy do Wisły i tam spędziliśmy noc.

   

  Kolejnego dnia zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza połowa oglądała skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz wjechała i zjechała wyciągiem krzesełkowym. Ze skoczni można było podziwiać bardzo urokliwe widoki.

 • W piątek (08.06.2018r.) o godz. 10.00 włączyliśmy się do III edycji akcji „Jak Nie Czytam Jak Czytam". Celem tej akcji jest pokazanie, że uczniowie z całej Polski czytają książki - każdy to, na co ma ochotę.

  W tym roku  chcieliśmy nie tylko pokazać dorosłym, jak się czyta książki,  ale też pobić rekord w czytaniu w jednym momencie.  W zeszłym roku czytało z nami 459 409 uczniów z całej Polski. 

  Fotorelacja

 • We wtorek (05.06.2018r.), w ramach wychowania komunikacyjnego, uczniowie klasy IV SP przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu, aby otrzymać kartę rowerową. Po części teoretycznej, nastąpiło sprawdzenie umiejętności praktycznych i oczywiście wszyscy pomyślnie zdali egzamin. Gratulujemy!

  Egzamin przeprowadził p. Jacek Dobrowolski

  Fotorelacja

 • We wtorek 5 czerwca uczniowie klas 0-3 SP i starsze przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Najpierw wszyscy udali się do Teatru Lalek, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Tygrys Pietrek”, następnie w  Muzeum Przyrody podzieleni na dwie grupy brali udział w zajęciach: młodsi - ,,Rozpoznawanie ptaków”, a starsi ,,Ciekawostki o zwierzętach”. Dużą atrakcją okazały się wystawy zwierząt, których dzieci na co dzień nie widują;  cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.

  Ostatnim punktem programu był długo oczekiwany „Park Trampolin 7 Jump Street”, gdzie każdy mógł się wyskakać.  Umęczeni, pełni wrażeń i zadowoleni wszyscy wrócili do domów z zakupionymi pamiątkami.  Wyjazd zorganizowała M. Antkiewicz, a opiekę nad dziećmi sprawowały także M.Bielenna, A.Helwak i I.Kupczyńska.

 •       We wtorek (29 maja 2018r.) grupa uczniów z kl. V, VI SP  oraz II Gim. miała okazję spotkać się z twórcą kultury i zobaczyć Ewę Nowak „na własne oczy”.  Spotkanie autorskie odbyło się  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie.

        Pani Ewa, która jest autorką ponad 30 książek, zdradziła nam tajniki swojego warsztatu oraz odpowiadała na szereg pytań, które zadawali jej uczniowie. Po spotkaniu otrzymaliśmy autografy na jej książkach. Oczywiście każdy chętny mógł również zrobić sobie z autorką zdjęcie. Następnego dnia  ze szkolnej biblioteki „zniknęły” wszystkie książki Ewy Nowak.

 • W sobotę (2 czerwca 2087r.) uczniowie naszej szkoły, podobnie jak innych szkół z terenu gminy Zalewo wraz z rodzicami oraz nauczycielami wzięli udział po raz czwarty w Żeglarskim Dniu Dziecka. Pogoda jak zwykle dopisała, a uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in:

  1. Kule Wodne – w porcie jachtowym.
  2. Łodzie motorowe.
  3. Pływanie na rowerach wodnych.
  4. Nartorolki i rolki.
  5. Dmuchane zjeżdżalnie, mini – paintball i mini – palant.
  6. ABC bezpieczeństwa na wodzie z Ratownikami WOPR, pokazy ratownicze.
  7. Zumba.
  8. Zajęcia plastyczne

 • W środę (30.05.2018r.) w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny uczniów klasy III, na który rodzice i uczniowie zaprosili pana dyrektora Jacka Dobrowolskiego, Radę Pedagogiczną oraz  pracowników obsługi. Uroczystość, staropolskim obyczajem, rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klasy III i II gimnazjum, który został tradycyjnie już przygotowany przez pana Jarosława Frygiera. Taniec został nagrodzony gorącymi oklaskami.

  Następnie uczniowie podziękowali swojej wychowawczyni – pani Małgorzacie Przybylskiej za wsparcie i cierpliwość, a następnie przekazali na ręce pana dyrektora upominek dla szkoły.

 • 28 maja (w poniedziałek) uczniowie klas VII SP oraz II i III gimazjum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy Amex Bączek. Jej siedziba znajduje się w Falkonowie k. Susza.

  Pracownicy oprowadzili uczniów po terenie firmy, opowiedzieli o jej historii i z ogromym zaangażowaniem przedstawili specycfykę pracy w zakładzie.

  W ofercie firmy znajdują się mi.in. okna oraz drzwi PVC wyprodukowane z  wykorzystaniem wysokiej klasy nowoczesnych systemów oraz stolarka aluminiowa wraz z systemami przeciwpożarowymi. Uczniowie zostali zapoznani z całym procesem produkcji. Zobaczyli także jak wygląda lakierowanie profili okiennych. Mogli z bliska obserwować pracę na poszczególnych stanowiskach.

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1064330