Nawigacja

Piątek 23.03.2018

Warto zobaczyć

Kamera - widok karmnika z budynku szkolnego (on-line do obejrzenia w czasie zajęć szkolnych)


Układ gimnastyczny uczennic naszej szkoły


Film przedstawiający powstawanie szkolnego lapidarium


Dzień Rodziny 2017


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum (2016)


Prezentacja oraz film stworzony w ramach projektu Osprey Flyways Project 


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum podczas balu na zakończenie szkoły


Drama wielkanocna w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum


Teledysk stworzony przez klasę II gimnazjum do piosenki Dawida Kwiatkowakiego


"Osprey Flyways Project"

Logo Rutland Ospreys wykonane przez Natalię Gutkowską i Klaudię Czarnotę


"Święto Pola" - uroczystość, która stała się już tradycją naszej szkoły.


"Boscodrama" w wykonaniu uczniów klasy II gimanzjum podczas szkolnych jasełek.


"Deutsch Wagen Tour


Jasełka 2014 - Boscodrama - "Wyzwól mnie" w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum

 

 

SZKOŁY DLA EKOROZWOJU

Szkoły dla Ekorozwoju to projekt realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Fundusz Partnerstwa.
Program Eco-Schools jest projektem globalnym realizowanym od 1994 roku. Uczestniczy w nim ponad 15 tys. szkół z 36 krajów Europy Zachodniej, a także z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Program Szkoły dla Ekorozwoju jest zaadresowany do szkół i lokalnych społeczności. Włączana do działań jest młodzież, nauczyciele, rodzice, organizacje, władze lokalne. Wszystkie szkoły, które otrzymują certyfikat Eco-Schools muszą spełnić szereg kryteriów, które są dowodem na ich zaangażowanie w ochronę środowiska i edukacji ekologicznej.

Zespół Szkół w Dobrzykach uczestniczy w Programie od kilku lat. Szkoła uzyskała wielokrotnie certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, a ostatnio zdobyła międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga. W tym roku szkolnym prowadzone są działania zmierzające do ponownego otrzymania Zielonej Flagi.

 

Więcej...

VI edycja Programu Insta.Ling rozpoczęta

Od 1 października 2016r. rozpoczynamy VI już edycję Programu Insta.Ling w klasach IV - VI SP oraz I-III gimnazjum. W naszej szkole uczniowe korzystają z narzędzia do nauki słownictwa z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

 

Twórcy Insta.Ling

Atinea Sp. z o.o.

Atinea jest firmą programistyczną dostarczającą zaawansowane usługi IT klientom na całym świecie. Atinea stworzyła platformę instadb.com, rewolucjonizującą sposób tworzenia aplikacji bazodanowych.

Atinea działa od roku 2008. Ponad połowa przychodów spółki pochodzi z USA i Europy Zachodniej. Zespół Atinea tworzą informatycy z najlepszych polskich uczelni - głównie Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

 

Uwaga!!!

Zakładanie konta rodzica

Od rodziców, którzy korzystali z Insta.Ling w zeszłym roku szkolnym, otrzymaliśmy sporo pytań, czy w nowym roku rodzice muszą zakładać nowe konta. Odpowiedź brzmi: nie ma takiej potrzeby - rodzic zakłada konto raz, a potem używa go w kolejnych latach bez zmian.

W tym semestrze rodzice powinni zalogować się na swoje dotychczasowe konta i tam podłączyć konto dziecka zgodnie z informacją poniżej. Jeśli rodzice nie pamiętają hasła, to mogą je zresetować na stronie logowania.

Podłączanie konta ucznia do konta rodzica

Po zalogowaniu się na swoje konto rodzic może podpiąć konto dziecka na dwa sposoby, zależnie od sytuacji.

Jeśli dziecko kontynuuje naukę języka z tym samym nauczycielem, to można połączyć stare i nowe konto ucznia. W tym celu rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", na liście dzieci wybrać "Zmień", a potem wybrać "Połącz z kontem szkolnym" i wpisać login i hasło otrzymane od nauczyciela.

Natomiast w sytuacji, gdy dziecko dopiero rozpoczyna naukę danego języka z Insta.Ling, rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", potem "Dodaj ucznia", a następnie "Konto szkolne (mam dane od nauczyciela)".

 

 • 21 marca 2018r. (w środę) uczniowie klas IV SP -III gim. uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Wzięli udział w programie edukacyjnym Multikina - Cyberzagrożenia – bądźmy bezpieczni!

  W ramach programu odbyły się warsztaty bezpieczeństwa w sieci, które poprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Offline” poruszający problematykę aktywności młodzieży w sieci.

  Program uświadomił uczniom jakie zagrożenia wiążą się z użytkowaniem internetu oraz jak zapobiegać cyberprzestępczości.

 •          We wtorek (20 III 2018r.) chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się na mecz piłki siatkowej do Ostródy. Było to towarzyskie spotkanie między AZS Indykpol Olsztyn a mistrzem klubowym Egiptu, drużyną Al. Ahly.

           Niestety mimo gorącego dopingu, polscy siatkarze przegrali mecz 3:1L

  Trzymamy kciuki za następne mecze!!!

  Wyjazd zorganizowała pani M. Przybylska

  Opiekunowie  - J. Frygier, p. J. Sobolewska

  Fotorelacja

 •   Podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego matematycznego konkursu. W tym roku konkurs odbywał się w naszej szkole, a oprócz naszych uczniów, przystąpili do niego również uczniowie z Boreczna.

   „Kangur” cieszy się on dużą popularnością na całym świecie. A oto trochę historii dla zainteresowanych:

      Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

 • 19 marca 2018r. (w poniedziałek) w naszej Szkole odbyły się spotkania z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Iławie – mł. asp. Joanną Kwiatkowską.

  Uczniowie klas IVSP -III gim. nie tylko uzyskali wiedzę prawną na temat odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny, ale także dowiedzieli się dużo o zjawisku cyberprzemocy. Pani policjantka uświadomiła uczniom, że przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych to przestępstwo regulowane prawem karnym. Uczniowie dowiedzieli się jakie kary za poszczególne formy cyberprzemocy zawarte są w Kodeksie Karnym. Podkreślone zostało, że cyberprzemoc i stalking są czynami zabronionymi. Pani policjantka przypomniała także, że kontakty z ludźmi na portalach społecznościowych rządzą się pewnymi zasadami oraz zapewniła, że w internecie nie ma anonimowości i każdy sprawca cyberprzemocy może ponieść poważne konsekwencje za swoje czyny.

 • 14 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie odbył się finał ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Przybylska z kl. V, która wśród trzydziestu trzech uczestników reprezentujących szkoły z terenu całego powiatu zajęła siódme miejsce w swoje kategorii wiekowej.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za rok!!!

   

 • We wtorek (13 III 2018r.) uczniowie klas VI, VII oraz II gim. pojechali wraz z opiekunami (U. Banach, M. Przybylska, N. Semeniuk, J. Sobolewska) na wycieczkę do Olsztyna.
  Pierwszym jej punktem był pobyt w Parku Trampolin, gdzie uczniowie pokazywali swoje umiejętności akrobatyczne na wielkim placu trampolin oraz wszelkiego rodzaju gąbkach. Następnie wszyscy udali się do kina na wzruszający film pt. „Cudowny chłopak”, który opowiadał o przyjaźni, miłości, dobru oraz o tym, co w życiu najważniejsze. W dobrych humorach wszyscy bezpiecznie dotarli do domów.
  Wyjazd zorganizowała p. U. Banach.

 • 9 marca 2018r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Na etapie powiatowym ZS w Dobrzykach oraz gminę Zalewo będzie reprezentowała  Zuzanna Przybylska z klasy V, która zajęła na etapie gminnym 3 miejsce a kategorii klas IV – VIII SP. Trzymamy kciuki i oczywiście gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!! Do konkursu przygotowywał uczniów p. Jarosław Frygier.

 • - tak o sobie mówiła pisarka i ilustratorka książek dla dzieci Edyta Zarębska, kiedy była małą dziewczynką.

           Dzisiaj prowadzi spotkania literacko-muzyczne „Śpiewająca biblioteka”, na które uczniowie klasy I - III SP zostali zaproszeni przez M-G Bibliotekę Publiczną w Zalewie w dniu 6 marca.   

  Celem spotkania było zainteresowanie małych czytelników biblioteką i czytelnictwem. Dzieci wysłuchały fragmentu książki autorki, wypowiadały się do mikrofonu, obejrzały pokaz ilustratorski „Jak powstaje rysunek”, a na koniec zaśpiewały wspólnie piosenkę „Mądra rzeka”. Bogate w atrakcje i urozmaicone spotkanie, pozostanie na długo w naszej pamięci.

 • 1 marca (w czwartek) uczniowie klas IV-VI SP uczestniczyli w wycieczce do Elbląga. Najpierw, w kinie Światowid, obejrzeli film "Jaskiniowiec". Animacja dostarczyła oglądającym sporo emocji i dobrej zabawy. Bohaterami filmu są członkowie prymitywnego plemienia epoki kamienia łupanego. O ich losie zadecydowała "święta" gra – piłka nożna.

  Kolejnym punktem wycieczki było kryte lodowisko "Helena" w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wielu uczniów udowodniło, że świetnie jeździ na łyżwach.

  Ostatnim elementem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald's. Zadowoleni i zmęczeni uczniowie wrócili do szkoły. Wycieczka była bardzo udana!

 • Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, w tym roku również nasza młodzież gimnazjalna (klasa II gimnazjum) współpracuje w projekcie przyrodniczo - językowym „Explore Birds Together” („Odkrywajmy Wspólnie Ptaki”) ze szkołą Gvanim High School w Telawiwie. Uczniowie przez kilka miesięcy będą wspólnie z uczniami z Izraela pracowali nad multimedialnym albumem „Birds in our yard” („Ptaki w naszym otoczeniu”). Album będzie zawierał gatunki ptaków, które mieszkają w Polsce oraz w Izraelu oraz te, które występują na obu tych obszarach.

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1022503