Nawigacja

Poniedziałek 16.10.2017

Warto zobaczyć

Dzień Rodziny 2017


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum (2016)


Prezentacja oraz film stworzony w ramach projektu Osprey Flyways Project 


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum podczas balu na zakończenie szkoły


Drama wielkanocna w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum


Teledysk stworzony przez klasę II gimnazjum do piosenki Dawida Kwiatkowakiego


"Osprey Flyways Project"

Logo Rutland Ospreys wykonane przez Natalię Gutkowską i Klaudię Czarnotę


"Święto Pola" - uroczystość, która stała się już tradycją naszej szkoły.


"Boscodrama" w wykonaniu uczniów klasy II gimanzjum podczas szkolnych jasełek.


"Deutsch Wagen Tour


Jasełka 2014 - Boscodrama - "Wyzwól mnie" w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum

 

 

SZKOŁY DLA EKOROZWOJU

Szkoły dla Ekorozwoju to projekt realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Fundusz Partnerstwa.
Program Eco-Schools jest projektem globalnym realizowanym od 1994 roku. Uczestniczy w nim ponad 15 tys. szkół z 36 krajów Europy Zachodniej, a także z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Program Szkoły dla Ekorozwoju jest zaadresowany do szkół i lokalnych społeczności. Włączana do działań jest młodzież, nauczyciele, rodzice, organizacje, władze lokalne. Wszystkie szkoły, które otrzymują certyfikat Eco-Schools muszą spełnić szereg kryteriów, które są dowodem na ich zaangażowanie w ochronę środowiska i edukacji ekologicznej.

Zespół Szkół w Dobrzykach uczestniczy w Programie od kilku lat. Szkoła uzyskała wielokrotnie certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, a ostatnio zdobyła międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga. W tym roku szkolnym prowadzone są działania zmierzające do ponownego otrzymania Zielonej Flagi.

 

Więcej...

VI edycja Programu Insta.Ling rozpoczęta

Od 1 października 2016r. rozpoczynamy VI już edycję Programu Insta.Ling w klasach IV - VI SP oraz I-III gimnazjum. W naszej szkole uczniowe korzystają z narzędzia do nauki słownictwa z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

 

Twórcy Insta.Ling

Atinea Sp. z o.o.

Atinea jest firmą programistyczną dostarczającą zaawansowane usługi IT klientom na całym świecie. Atinea stworzyła platformę instadb.com, rewolucjonizującą sposób tworzenia aplikacji bazodanowych.

Atinea działa od roku 2008. Ponad połowa przychodów spółki pochodzi z USA i Europy Zachodniej. Zespół Atinea tworzą informatycy z najlepszych polskich uczelni - głównie Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

 

Uwaga!!!

Zakładanie konta rodzica

Od rodziców, którzy korzystali z Insta.Ling w zeszłym roku szkolnym, otrzymaliśmy sporo pytań, czy w nowym roku rodzice muszą zakładać nowe konta. Odpowiedź brzmi: nie ma takiej potrzeby - rodzic zakłada konto raz, a potem używa go w kolejnych latach bez zmian.

W tym semestrze rodzice powinni zalogować się na swoje dotychczasowe konta i tam podłączyć konto dziecka zgodnie z informacją poniżej. Jeśli rodzice nie pamiętają hasła, to mogą je zresetować na stronie logowania.

Podłączanie konta ucznia do konta rodzica

Po zalogowaniu się na swoje konto rodzic może podpiąć konto dziecka na dwa sposoby, zależnie od sytuacji.

Jeśli dziecko kontynuuje naukę języka z tym samym nauczycielem, to można połączyć stare i nowe konto ucznia. W tym celu rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", na liście dzieci wybrać "Zmień", a potem wybrać "Połącz z kontem szkolnym" i wpisać login i hasło otrzymane od nauczyciela.

Natomiast w sytuacji, gdy dziecko dopiero rozpoczyna naukę danego języka z Insta.Ling, rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", potem "Dodaj ucznia", a następnie "Konto szkolne (mam dane od nauczyciela)".

 

 • 2 października (poniedziałek) uczniowie ZS Dobrzyki brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który jest obchodzony od 2001r. z inicjatywy Rady Europy.

  Klasy 0 - III SP świętowały ten dzień pod kierunkiem p. Ilony Kupczyńskiej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Dzieci świata” oraz w ozdabianiu twarzy kolorami flag różnych państw świata. Najładniejsze prace zostały wyróżnione, ale wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

  Klasy IV –VII oraz II i III gimnazjum świętowały ten dzień na Sali gimnastycznej pod kierunkiem p. K. Frączkowskiej oraz p. J. Sobolewskiej.  Uczniowie przygotowali piosenki w różnych językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim a nawet rosyjskim. Zaprezentowali również bardzo popularne tańce „Twista” oraz „Belgijkę”, w których wykonanie zaangażowało się wielu uczniów. Nie zabrakło oczywiście dobrego humoru: klasa III gimnazjum przedstawiła nam skecz pt. „W restauracji”, który w zabawny sposób podkreślał konieczność nauki języków obcych a chłopcy z klasy VII zaprezentowali nam wspaniałe wykonanie „Jeziora Łabędziego”. Nie zabrakło również łamańców językowych, ciekawostek oraz literowania.

 • 29 września 2017r. (piątek) w naszej szkole odbył się egzamin z tabliczki mnożenia w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy nie brakowało. Podczas przerw między lekcjami uczniowie tłumnie zbierali się przed komisjami, by zdać egzamin. Udało się to 78% wszystkich zdających.

  Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uzyskamy jeszcze lepszy wynik!

 • 26 września 2017r. (wtorek) odbyły się kolejne Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa zorganizowane przez n-li wychowania fizycznego z ZS w Borecznie na tzw. „Hubertówce”. W tym roku w zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół w Bart, Dobrzyk, Boreczna oraz Zalewa.

  Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze i jesteśmy z nich bardzo dumni. Oto wyniki:

   Szkoła Podstawowa

  drużynowo:

  dziewczęta – I miejsce

  chłopcy  - IV miejsce

  indywidualnie:

  II miejsce - Julia Kwiatkowska

 • Już niedługo (21 X 2017r.) kolejne Święto Pola i otwarcie „Szkolnego Ogrodu Geologicznego”. W związku z tym przypominamy chętnym uczniom klas IV - VI oraz wszystkim uczniom klas VII SP i II – III gimnazjum o Konkursie Fotograficznym pt. „Głazy narzutowe jako element krajobrazu Warmii i Mazur”;  Fotografie powinny być podpisane, proszę również napisać gdzie dany głaz się znajduje; prace proszę przesyłać do 16 X 2017r. na adres mugol@vp.pl

 • W sobotę, 16 września w Iławie odbędzie się już trzecia edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Wydarzenie powstało z myślą o najmłodszych – dzieciach i młodzieży. To oni właśnie, jak co roku, będą głównymi gośćmi fascynującego świata nauki i nowych technologii.

  Ideą pikniku jest popularyzacja wiedzy z dziedzin przyrodniczo-technicznych oraz nauka poprzez zabawę, a jego celem jest rozbudzanie apetytu na wiedzę wśród młodego pokolenia. Wydarzenie ma w atrakcyjny sposób zaszczepiać nowe pasje i inspirować. Dlatego też tegorocznej trzeciej już edycji Pikniku przyświeca hasło ”Pasje od kuchni” a na postać Inspiratora wybrana została Maria Skłodowska-Curie.

 • Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, kontynuujemy udział w programie Edu – Arctic, którego celem jest rozwijanie wiedzy z  zakresu biologii, geografii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego. Realizowane jest to głownie poprzez udział w lekcjach on – line, które są prowadzone przez naukowców związanych z obszarami arktycznymi. 

   

  Dziś (12 IX 2017r.) uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w lekcji pod tytułem „Megafauna plejstocenu”, która była prowadzona przez panią Annę Wielgopolan. Starała się ona odpowiedzieć na pytania:

 • 4 IX 2017r. o godz. 8.30 uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny. Pierwszym punktem uroczystości była msza św., którą odprawił ks. Mariusz Pawlikowski. Uczestnicy pomodlili się za wysokie wyniki w nauce naszych uczniów oraz za pedagogów i pracowników szkoły.

  Podczas uroczystego apelu pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, a szczególnie gorąco najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przestąpili mury szkolne. Następnie pan Dyrektor odczytał list od Kuratora Oświaty napisany z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a potem wszyscy odśpiewali Hymn Szkoły i rozeszli się na spotkania z wychowawcami.

 • Drodzy uczniowie oraz rodzice – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 zaczniemy od mszy świętej o godzinie 8.30 04.09.2017r. Apel odbedzie się zaś o godzinie 9.15 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dobrzykach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

  Przywozy i odwozy autokarów – tak samo jak w ubiegłym roku.

 • Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej wszystkie podręczniki na rok szkolny 2017/2018 oprócz Religii finansowane są z dotacji MEN. Poniżej podajemy tytuły podręczników i kart pracy z Religii dla poszczególnych klas.

  KLASA

  PODRĘCZNIK

  KARTY PRACY

  „0”

  -----------------------

 •       Po roku ciężkiej pracy w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich uczniów dzień – uroczyste zakończenie roku szkolnego. Apel rozpoczął się od uroczystego odśpiewania Hymnu Państwowego. Po przywitaniu wszystkich przybyłych na apel, Dyrektor oddał głos dwóm gościom, przedstawicielkom Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Morągu, które osobiście przyjechały wręczyć nagrody uczniom – laureatom konkursu plastycznego na etapie regionalnym. Następnie Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski rozpoczął wręczanie uczniom nagród, listów pochwalnych oraz świadectw z wyróżnieniem.

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 920420