Nawigacja

Sobota 20.10.2018

Warto zobaczyć

Kamera - widok karmnika z budynku szkolnego (on-line do obejrzenia w czasie zajęć szkolnych)


Układ gimnastyczny uczennic naszej szkoły


Film przedstawiający powstawanie szkolnego lapidarium


Dzień Rodziny 2017


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum (2016)


Prezentacja oraz film stworzony w ramach projektu Osprey Flyways Project 


Polonez w wykonaniu klasy III gimnazjum podczas balu na zakończenie szkoły


Drama wielkanocna w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum


Teledysk stworzony przez klasę II gimnazjum do piosenki Dawida Kwiatkowakiego


"Osprey Flyways Project"

Logo Rutland Ospreys wykonane przez Natalię Gutkowską i Klaudię Czarnotę


"Święto Pola" - uroczystość, która stała się już tradycją naszej szkoły.


"Boscodrama" w wykonaniu uczniów klasy II gimanzjum podczas szkolnych jasełek.


"Deutsch Wagen Tour


Jasełka 2014 - Boscodrama - "Wyzwól mnie" w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum

 

 

SZKOŁY DLA EKOROZWOJU

Szkoły dla Ekorozwoju to projekt realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Fundusz Partnerstwa.
Program Eco-Schools jest projektem globalnym realizowanym od 1994 roku. Uczestniczy w nim ponad 15 tys. szkół z 36 krajów Europy Zachodniej, a także z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Program Szkoły dla Ekorozwoju jest zaadresowany do szkół i lokalnych społeczności. Włączana do działań jest młodzież, nauczyciele, rodzice, organizacje, władze lokalne. Wszystkie szkoły, które otrzymują certyfikat Eco-Schools muszą spełnić szereg kryteriów, które są dowodem na ich zaangażowanie w ochronę środowiska i edukacji ekologicznej.

Zespół Szkół w Dobrzykach uczestniczy w Programie od kilku lat. Szkoła uzyskała wielokrotnie certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, a ostatnio zdobyła międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga. W tym roku szkolnym prowadzone są działania zmierzające do ponownego otrzymania Zielonej Flagi.

 

Więcej...

VI edycja Programu Insta.Ling rozpoczęta

Od 1 października 2016r. rozpoczynamy VI już edycję Programu Insta.Ling w klasach IV - VI SP oraz I-III gimnazjum. W naszej szkole uczniowe korzystają z narzędzia do nauki słownictwa z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

 

Twórcy Insta.Ling

Atinea Sp. z o.o.

Atinea jest firmą programistyczną dostarczającą zaawansowane usługi IT klientom na całym świecie. Atinea stworzyła platformę instadb.com, rewolucjonizującą sposób tworzenia aplikacji bazodanowych.

Atinea działa od roku 2008. Ponad połowa przychodów spółki pochodzi z USA i Europy Zachodniej. Zespół Atinea tworzą informatycy z najlepszych polskich uczelni - głównie Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

 

Uwaga!!!

Zakładanie konta rodzica

Od rodziców, którzy korzystali z Insta.Ling w zeszłym roku szkolnym, otrzymaliśmy sporo pytań, czy w nowym roku rodzice muszą zakładać nowe konta. Odpowiedź brzmi: nie ma takiej potrzeby - rodzic zakłada konto raz, a potem używa go w kolejnych latach bez zmian.

W tym semestrze rodzice powinni zalogować się na swoje dotychczasowe konta i tam podłączyć konto dziecka zgodnie z informacją poniżej. Jeśli rodzice nie pamiętają hasła, to mogą je zresetować na stronie logowania.

Podłączanie konta ucznia do konta rodzica

Po zalogowaniu się na swoje konto rodzic może podpiąć konto dziecka na dwa sposoby, zależnie od sytuacji.

Jeśli dziecko kontynuuje naukę języka z tym samym nauczycielem, to można połączyć stare i nowe konto ucznia. W tym celu rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", na liście dzieci wybrać "Zmień", a potem wybrać "Połącz z kontem szkolnym" i wpisać login i hasło otrzymane od nauczyciela.

Natomiast w sytuacji, gdy dziecko dopiero rozpoczyna naukę danego języka z Insta.Ling, rodzic powinien wybrać "Uczniowie i języki", potem "Dodaj ucznia", a następnie "Konto szkolne (mam dane od nauczyciela)".

 

 • Przetarg na olej opałowy

  Dyrektor ZS w Dobrzykach ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę oleju opałowego.

  Szczegóły przetargu do pobrania w załączniku 

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.

  Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące”.

  14 października to święto wszystkich pracowników szkoły, zarówno nauczycieli, jak i tych niepedagogicznych. Tradycyjnie z tej właśnie okazji już w piątek 12 października odbył się apel. Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi oraz przybyłych gości –
  p. D. Blonkowską, Dyrektora ds. Zespołu Szkół i Przedszkoli i p. M.Koprowicz, Przewodniczącą Rady Rodziców.

 • Akcja charytatywna zakończona!

  Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz gronu pedagogicznemu za wsparcie zbiórki dla małego Huberta z Boreczna. Wspólnymi  siłami udało nam się zebrać kwotę 1537,30 zł. Dyrektor, p. Jacek Dobrowolski wraz z opiekunem SU p. Małgorzatą Przybylską oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego przekazali rodzicom Huberta zebrane środki.

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję!

 • „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” 2018

  28 września 2018r. w naszej szkole odbył się po raz drugi egzamin z tabliczki mnożenia w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy nie brakowało. Podczas przerw między lekcjami uczniowie tłumnie zbierali się przed komisjami, by zdać egzamin. Udało się to 87% wszystkich zdających – czyli pobiliśmy wynik z tamtego roku!.

  Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uzyskamy jeszcze lepszy wynik!

 • XIV Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa 2018r.

  27 września 2018r. (czawrtek) odbyły się kolejne Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa zorganizowane przez n-li wychowania fizycznego z ZS w Borecznie na tzw. „Hubertówce”. W tym roku w zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół w Bart, Dobrzyk, Boreczna, Idzbarka, Miłomłyna oraz Zalewa.

  Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze i jesteśmy z nich bardzo dumni. Oto wyniki:

   Szkoła Podstawowa

  Drużynowo (punktowanych 10 pierwszych miejsc):

  dziewczęta – II miejsce

  chłopcy  - IV miejsce

 • Zbiórka charytatywna dla Huberta

  Uwaga! Uwaga!

  W Zespole Szkół w Dobrzykach trwa akcja charytatywna, której celem jest wsparcie finansowe rehabilitacji pięcioletniego Huberta z Boreczna. Chłopiec uległ poważnemu wypadkowi  pod koniec sierpnia. Obecnie, z powodu niedowładu nogi, trwa rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna – wymaga odpowiedniego sprzętu oraz rehabilitanta.

  Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły, jak zwykle znajdą się ludzie o wielkim sercu i wspólnie pomożemy Hubertowi oraz jego rodzicom.

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2018

  26 września (środa) uczniowie ZS Dobrzyki brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który jest obchodzony od 2001r. z inicjatywy Rady Europy.

  Klasy 0 - III SP świętowały ten dzień pod kierunkiem p. Ilony Kupczyńskiej.  Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Flagi świata” oraz w ozdabianiu twarzy kolorami flag różnych państw świata. Najładniejsze prace zostały wyróżnione, ale wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

  Klasy IV –VIII oraz III gimnazjum świętowały ten dzień na Sali gimnastycznej pod kierunkiem p. K. Frączkowskiej oraz p. J. Sobolewskiej.  Uczniowie śpiewali piosenki w języku angielskim, wzięli udział w mini konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz anglojęzycznych i obejrzeli prezentacje konkursowe na temat ciekawych miejsc w Berlinie oraz Londynie. Uczniowie, którzy wykonali prezentacje otrzymali nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z języka angielskiego oraz niemieckiego.

 • "Wzorowa łazienka"

  Nasza Szkoła bierze udzał w programie "Wzorowa łazienka", w którym główną nagrodą jest remont szkolnej łazienki (o wartości 30 000 zł)!!!! Dodatkowe nagrody to 5 000 zł na odswieżenie szkolnej tealety oraz zestawy produktów marki Domestos (100 litrów płynu do toalet Domestos) do utrzymywania czystości w szkolnych łazienkach.

  Zadaniem uczniów jest wykonanie prac plastycznych, które są interpretacją graficzną hasła: „Wzorowa Łazienka”. Prace trafią do galerii Szkoły na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl.

 • Spotkanie z sokolnikiem i jego podopiecznymi

               12 września 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z sokolnikiem panem Mateuszem Kowalke. Głównymi bohaterami  spotkania były ptaki: puchacz śnieżny, jastrząb harrisa, sokoły wędrowne i raróg. Pan Mateusz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o budowie, życiu i pracy z tymi ptakami.

          Było to bardzo interesujące, ponieważ  z bliska mogliśmy zobaczyć ptaki, które w naturalnych warunkach nigdy nie pozwoliłyby podejść do siebie tak blisko. Dowiedzieliśmy się również,  jak sokolnicy przygotowują ptaki do pracy. Zobaczyliśmy  pokaz treningu ptaków, podziwialiśmy ich lot i precyzję z jaką pokonują przeszkody, łapią kawałki mięsa i lądują na dłoni swojego opiekuna. Pan Matusz poprosił również dwie z naszych uczennic o pomoc w pokazie. Spotkanie z żywymi ptakami to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

 • Mały Festiwal Filmowy

          5 września uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum wraz z innymi uczniami z terenu gminy Zalewo zostali zaproszeni na projekcję filmu pt. „Dwa światy”. Film ten został wyświetlany w ramach dorocznego Małego Festiwalu Filmowego w Zalewie. Impreza ta związana jest z Koszalińskim Europejskim Festiwalem Filmowym „Integracja Ty i Ja”. Misją Festiwalu jest ukazanie świata osób niepełnosprawnych, ich życia codziennego, radości, smutków, barier. Uczestnikami wydarzenia były osoby pełnosprawne i niepełnosprawne.

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1114407