Nawigacja

 • „IV Żeglarski Dzień Dziecka i nie tylko” – zabawa na Ekomarinie

                  W sobotę (3czerwca 2017r.) uczniowie naszej szkoły, podobnie jak innych szkół z terenu gminy Zalewo wraz z rodzicami oraz nauczycielami wzięli udział po raz czwarty w Żeglarskim Dniu Dziecka. Pogoda jak zwykle dopisała, a uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji:

  1. Kule Wodne – w porcie jachtowym.
  2. ABC żeglowania na Windsurfingu.
  3. Łodzie motorowe.
  4. Pływanie na rowerach wodnych.
  5. Nartorolki i rolki.
  6. Curling i tor gokartowy.
  7. ABC bezpieczeństwa na wodzie z Ratownikami WOPR, pokazy ratownicze.
  8. Zumba.
  9. Zajęcia plastyczne

  10. Rejsy po jeziorze Ewingi „Smoczą Łodzią” i „Tramwajem Wodnym”.
  11. Stoisko Partnerskie przedstawicieli 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej RP z Gdyni.
  17. Występ Zespołu Wokalnego Marynarki Wojennej „Riviera” z Gdyni.

  Oprócz tego było dużo muzyki, zabawy oraz grill dla wszystkich chętnych.

  Fotorelacja

   

 • Podziękowania od organizatorów akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

  Dziękujemy!

  Za aktywność, organizację, udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Mamy nadzieję, że podobną aktywnością wykazały się również inne szkoły i biblioteki, dzięcki czemu uda nam się wspólnie pobić zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie.

 • W młodych nadzieja! Bijemy rekord czytania w jednym momencie!

  1 czerwca 2017r. (czwartek) o godz. 10.00 uczniowie i nauczyciele zebrali się na boisku szkolnym, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytamy, jak czytamy”.

  Każdy z uczestników czytał to, na co miał ochotę. W ten właśnie sposób próbowaliśmy pobić rekord czytania w jednym momencie.

  W ubiegłym roku w akcji wspólnego czytania brało udział 432 608 uczestników!

  Fotorelacja

   

 • „Piękno mojej Ojczyzny” – konkurs fotograficzny

  W maju br. dla uczniów z terenu gminy Zalewo został ogłoszony przez TMZZ oraz MGCK w Zalewie konkurs fotograficzny pod hasłem „Piękno mojej Ojczyzny”.  Uczniowie dostarczyli wiele pięknych prac, które zostały ocenione przez jury na etapie szkolnym. Prace, które zostały wybrane do konkursu głównego, zostały dostarczone  do MGCK w Zalewie. Tam również odbył się finał oraz wręczenie laureatom nagród i dyplomów.

                  Miło nam poinformować, że II miejsce w tym konkursie zdobyła Zuzanna Przybylska z kl. IV, a wyróżnienie otrzymała Sara Domosławska z kl. III Gim. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czekolady.

  Gratulujemy!!!

 • Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Zalewa 2017

  W środę (31 maja 2017r.) w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się IX Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Zalewa. Na starcie zawodów stanęli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Bart, Boreczna, Dobrzyk i Zalewa. Każda z drużyn reprezentowana była przez cztery dziewczęta i czterech chłopców.  Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje siły i umiejętności w czterech konkurencjach sportowych:

  - bieg na 60m,
  - skok w dal,
  - rzut piłeczką palantową,
  - bieg długi – dziewczęta 600m, chłopcy 800m.
   

  Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta i wszyscy walczyli do końca. Ostatecznie w zawodach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Bartach, której zawodnicy zdobyli najwięcej punktów (opiekun -  pan Paweł Romaszko). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dobrzyk (opiekun – p. Małgorzta Przybylska). Trzecie przypadło Szkole Podstawowej z Zalewa (opiekun – p. Fabian Wieliczko), a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Boreczna (opiekun – pani Monika Szczypska).

  W rywalizacji dziewczęta i chłopcy, rywalizacja zakończyła się następująco:

  Dziewczęta:

  I – ZS Zalewo

  II – SP Barty

  III – ZS Dobrzyki

  IV – ZS Boreczno

  Chłopcy:

  I – SP Barty

  II – ZS Dobrzyki

  III – ZS Boreczno

  IV – ZS Zalewo

   

  Medale i puchary wręczył zawodnikom Burmistrz Zalewa - pan Marek Żyliński wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej, panią Iwoną Parzyszek, natomiast Dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzykach - pan Jacek Dobrowolski przyznał nagrodę specjalną Szymonowi  Jabłońskiemu z Bart,  który w punktacji indywidualnej uzyskał największą ilość punktów.  Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na wspólnego grilla.

   Organizatorem zawodów była pani Małgorzata Przybylska. 

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań sportowych w tegorocznej edycji Międzyszkolnego Czwórboju Lekkoatletycznego o Puchar Burmistrza Zalewa. Dziękujemy organizatorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do zawodów.

  Fotorelacja

 • Dzień Rodziny 2017

              26 maja 2017r. (piątek) wszyscy uczniowie Zespołu Szkół wraz z rodzicami, Radą Pedagogiczną oraz pracownikami obsługi uczestniczyli w Dniu Rodziny. Uroczystość rozpoczął  tradycyjnie pan Dyrektor Jacek Dobrowolski od przywitania przybyłych gości oraz wszystkich uczestników. Następnie wręczył oficjalnie dyplomy oraz nagrody laureatom i uczestnikom konkursów: Wojewódzkiego Konkursu „Aleje drzew i ich mieszkańcy” oraz towarzyszącego mu konkursu plastycznego, Gminnego Konkursu o Zjednoczonym Królestwie, Turnieju w Piłkę Siatkową oraz  innych.

              Kolejnym punktem programu był konkurs na prezent dla rodziców dla klas 0-III, IV-VI oraz I-III gim. W poszczególnych kategoriach jury (w składzie p. Maryla Dobrowolska, p. Kamila Mieczkowska oraz p. Jarosław Frygier) wyróżniło klasę 0, VI oraz I gim. Gratulujemy!

  Rodziców również nie ominął konkurs, w tym roku był pod hasłem „Owocowa Tartaletka” (wyróżnienie otrzymała p. I. Feliś, rodzic z klasy I SP). Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie dostarczone  tartaletki  były smaczne i oryginalnie wykonane. W trakcie imprezy jury oceniało również prace uczniów, które wzięły udział w konkursach plastycznych o tematyce rodzinnej. Wyróżnione prace zostały nagrodzone. W trakcie części artystycznej rodzice oraz ich dzieci mogli również wziąć udział we wspólnych konkursach, m.in. „Rozpoznaj ten smak”, „Czapka z gazety” i wiele innych.

   Druga część imprezy odbyła się na świeżym powietrzu – był grill z kiełbaskami, ciasto, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieciaków, malowanie twarzy, wata cukrowa, przeciąganie liny oraz mecz w dwa ognie  - rodzice i nauczyciele kontra uczniowie. W międzyczasie na rodziców czekał słodki poczęstunek  - kawa i ciasto. Dla uczestników wszystkich konkurencji oraz konkursów czekały słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

  Organizatorzy dziękują uczestnikom, sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji Dnia Rodziny.

  Opiekunem Dnia Rodziny była w tym roku p. Urszula Banach

  Fotorelacja

   

 • Finał konkursu plastycznego „Aleje drzew i ich mieszkańcy”

  Konkursu plastyczny pt. „Aleje drzew i ich mieszkańcy”, który został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie doczekał się finału. Adresowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy mieli za zadanie ukazać różnorodność biologiczną środowiska jakie  stanowią aleje z drzewami. Prace można było nadsyłać od października 2016 r. do 14 kwietnia 2017 r.

  Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wykonali bardzo dużo rysunków i szkolna komisja konkursowa wybrała do dalszego etapu 41 prac, które oceniano w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz szkoły gimnazjalne.

  Wystawę nagrodzonych prac laureatów konkursu „Aleje drzew i ich mieszkańcy" będzie można oglądać w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie od początku czerwca 2017r.

  Oto uczniowie naszej szkoły, których prace zostały wyróżnione oraz nagrodzone:

  Kategoria Przedszkola:

  I miejsce: Agata Kupczyńska

  Kategoria klasy I-III SP

  III miejsce – Alicja Życka, kl. III

  Wyróżnienia:

  Paulina Kisiel, kl. II , Nikola Filipkowska, kl. II,  Weronika Sobolewska, kl. III,  Julia Rudczkowska kl. I, Karolina Kołecka, kl. II, Sebastian Kisiel, kl. II, Oliwia Kozłowska, kl. II, Kamila Prystasz, kl. III,  Mateusz Chanas, kl. III, Andżelika Borowiecka, kl. III, Oliwia Waluszkowska, kl. III;

  Kategoria klasy IV-VI

  IV miejsce – Małgosia Kozioł, kl. V

  V miejsce – Sebastian Dziwisz, kl. IV

  Wyróżnienia:

  Patrycja Świgońska, kl. IV, Maja Cyganowska kl. IV, Igor Domański, kl. IV, Stanisław Sawczyński, kl. IV, Sebastian Hermaniuk, kl. IV, Radosław Babecki, kl. IV, Mateusz Kawka kl. VI, Nikola Skurzewska, kl. VI, Adam Pyskir, kl. VI, Krystian Smagała, kl. VI, Zuzanna Szymborska, kl.  VI, Wiktoria Śledzik , kl. V;

  Kategoria klasy I – III gimnazjum

  I miejsce – Magdalena Głozak, kl. I

  Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom!

   

 • SUKCES NASZYCH „PRZYRODNIKÓW”!!!

  25 maja 2017r. (czwartek) w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie odbył się finał konkursu pod hasłem „Aleje drzew i ich mieszkańcy”.Startowało w nim 10 szkół podstawowych – z  terenu województwa warmińsko - mazurskiego 8  i z terenu województwa pomorskiego 2 szkoły.  Konkurs rozpoczął się w styczniu br. etapem szkolnym, w którym udział wzięło 420 uczniów. Drużynę z każdej szkoły tworzył zespół czterech uczniów z klas IV-VI). Podczas zmagań konkursowych dwóch uczniów z drużyny odpowiadało na pytania konkursowe na sali, zaś pozostała dwójka rozwiązywała zadania ustawione na trasie marszobiegu, podczas którego uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i organizmy z nimi związane. Dodatkowo liczył się czas pokonania trasy. Zmagania konkursowe były bardzo zacięte a drużyny wygrywały różnicami jednopunktowymi. Maksymalnie drużyna mogła uzyskać 64 punkty; 17 punktów za marszobieg i 47 punktów za odpowiedzi na sali. 

  Miło nam poinformować, że zdobywcami trzeciego miejsca została drużyna z naszej szkoły w składzie: Amelia Krzemińska, Aleksandra Kupczyńska, Grzegorz Płodowski oraz Sebastian Skurzewski. Opiekunem drużyny jest p. Bożena Bochno. 

  Laureaci konkursu oraz szkoły, które reprezentowali, otrzymali nagrody dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

  Fotorelacja

 • Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa PUK w Zalewie

              W czwartek (25 maja 2017r.) w Zespole Szkół w Dobrzykach, po raz kolejny już odbył się turniej w piłkę siatkową przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych. Gościli u nas uczniowie i ich nauczyciele z ZS w Borecznie (p. Monika Szczypska) oraz ZS w Zalewie (p. Fabian Wieliczko). W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Boreczno, Dobrzyki I, Dobrzyki II oraz Zalewo. Mecze rozegrane zostały w następującym porządku:

   

  Boreczno – Dobrzyki I  - 2:0 (25:23, 27:25);

  Dobrzyki II – Zalewo – 2:0 (25:22, 25:12);

  Boreczno – Zalewo – 2:0 (25:14, 25:16);

  Dobrzyki I – Zalewo – 2:0 (25:7, 25:14);

  Boreczno – Dobrzyki II - 2:0 (25:9, 25:11);

   

  Po rozegranych meczach, drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

  I miejsce – Boreczno

  II miejsce – Dobrzyki I

  III miejsce – Dobrzyki II

  IV miejsce – Zalewo

   

  Puchary zostały ufundowane przez Prezesa PUK w Zalewie, a wręczył je zawodnikom Dyrektor Szkoły p. Jacek Dobrowolski.

  Turniej zorganizował p. Jarosław Frygier.

  Fotorelacja

 • Sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

  Tradycyjnie od kilku już lat nasi uczniowie próbują swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, często z sukcesami. Miło nam poinformować, że w tym roku dwójka naszych uczniów, Patrycja Życka z kl. VI oraz Radosław Babecki z kl. IV, uzyskała wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych, nie tylko matematycznych sukcesów.

 • Jak na prawdziwym uniwersytecie...

  We wtorek (23.05.2017r.) odbył się wykład pt. „Deutsche Polenhilfe Anfang der 80er Jahre” (Niemiecka pomoc Polsce u progu lat 1980tych), który był przeznaczony dla klas I-III gimnazjum. Poprowadził go wykładowca z Katedry Filologii Germańskiej z Olsztyna
  dr  Radosław Supranowicz.

  Przybliżył on historię kontaktów polsko - niemieckich po zakończeniu II wojny światowej oraz ich skutkach. Początki, jak to często bywa, nie były łatwe, gdyż komunistyczna propaganda w Polsce określała próby ich odbudowy przy pomocy negatywnych pojęć, takich jak: rewanżyści czy imperialiści Niemcy i Niemców. Jednak znalazły się osoby, które bardzo chciały zmienić ten stan rzeczy. Był to ówczesny kanclerz Niemiec Willy Brandt, szef Poczty Niemieckiej Christian Schilling oraz lekarka Krystyna Graef, którzy uczestniczyli w spontanicznej akcji pomocy Polsce. Warto również wspomnieć o Georgu Dietrichu, który osobiście wspierał ludność miasta Olsztyna.

  Ciekawy był fragment filmu „Paczki Solidarności”, który z pewnością przybliżył młodzieży warunki życia w latach 80-tych w Polsce, wprowadzenie stanu wojennego i utworzenie „Solidarności”. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom „odczarowany” zostanie obraz Niemiec i Niemców i nie będzie kojarzył się nam tylko z czasem wojny.

  Warsztaty zorganizowała p. Kamila Frączkowska

  Fotorelacja

 • Majowy „maraton” czytania

  Maj, to miesiąc, który świętują bibliotekarze, biblioteki, książki i idea czytania. Czytania dla przyjemności, nie dla nauczycieli, rodziców czy z musu.

  W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I-III rozpoczęli obchodzili Dni Książki, które przebiegały w kilku etapach.

  Pierwszym etapem była wycieczka uczniów klas I-III SP do Zalewa, aby przekazać prace plastyczne pod tytułem „Biblioteka moich marzeń”, które przekazaliśmy do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej. To spotkanie było również doskonałą okazją, aby zaprzyjaźnić dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. Uczniowie zapoznali się z działalnością biblioteki oraz z różnymi rodzajami zbiorów. Wysłuchali bajki pt. „Diabeł i jego trzy złote włosy" i  brali udział w różnych zabawach. Na zakończenie każdy zaprojektował
  i wykonał oryginalną, narożną zakładkę do książki. 

  Kolejny etap przebiegał pod hasłem „ Książki czytamy i dobrze je znamy”. Tego dnia uczniowie brali udział w konkursach i zabawach dotyczących znajomości literatury dziecięcej. Doskonałą znajomością książek okazała się klasa II. Każda klasa dostała książkę do swojej klasowej biblioteczki, wszyscy uczniowie dostali słodki upominek. Czas dzieciom umiliły dwa przedstawienia „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki” i „Złota studzienka”.

  Całą akcję zakończymy 1 czerwca, biorąc udział w ogólnopolskiej, masowej akcji „Jak nie czytam jak czytam” bijąc rekord czytania w jednym momencie. Nasza szkoła bierze udział w tej akcji już drugi raz, promuje ona bowiem czytelnictwo i biblioteki szkolne.

  Organizatorami wydarzenia były panie Agnieszka Helwak, Maryla Dobrowolska, Ilona Kupczyńska.

  Fotorelacja

   

   

 • Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie  Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

  19 maja 2017r.  (piątek) w Zespole Szkół w Zalewie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jego uczestnikami byli uczniowie z klas IV-VI ze Szkół Podstawowych w z terenu gminy Zalewo. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Krzemińska oraz Aleksandra Kupczyńska, które zajęły I miejsce w Szkolnym Konkursie o United Kingdom w kategorii klas V-VI SP.  

  Tym razem, w ramach integracji,  uczniowie walczyli w parach mieszanych (w każdej parze uczniowie z dwóch różnych szkół). Rywalizowali oni w ośmiu konkurencjach, m.in. błędy w tekście, rozpoznawanie  miejsc i budowli ze slajdów, łączenie w pary słynnych naukowców i ich wynalazki czy kolorowanie flag. Wszystkie dotyczyły elementów wiedzy o kulturze, geografii i historii Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie współpracowali intensywnie, a poziom ich wiedzy był bardzo wysoki.  W związku z tym, że celem konkursu było sprawdzenie wiedzy oraz integracja uczniów wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody.

  Brawo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Konkurs zorganizowały p. Monika Szmygiel oraz Ewa Balkowska

  Fotorelacja

   

 • Wycieczka do Malborka – nagroda zrealizowana!

  We wtorek (16 V 2017r.) uczniowie klasy 0 i V SP wzięli udział w wycieczce do Malborka, która była nagrodą dla obu klas za najładniejsze stargany przygotowane przez ich rodziców podczas Święta Pola.

  Pobyt w Dinoparku rozpoczął się od ekscytującej przygody w parku linowym. Następnie obie klasy spędziły czas na ścieżce dydaktycznej, której tematem jest świat dinozaurów oraz smoków. Wiele eksponatów jest ruchomych, co jest dodatkową atrakcją.

  Wycieczka zakończyła się obowiązkową wizytą w Mc Donald`s.

  Opiekunowie:  M. Bielenna, K. Frączkowska, J. Sobolewska oraz rodzice p. A. Koprowicz, p. A. Sadowska, p. Wiktorzak oraz p. T. Truszkowska.

  Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom za nieocenioną pomoc przy opiece nad uczniami.

  Wycieczkę ufundował Dyrektor Szkoły p. J. Dobrowolski oraz Rada Rodziców.

  Fotorelacja

 • Szkolne zmagania w konkursie na temat Wielkiej Brytanii

  W maju chętni uczniowie klas IV – VI SP  oraz I - III gim. wzięli udział w szkolnym konkursie o Wielkiej  Brytanii. Uczniowie przygotowywali się przez kilka tygodni poznając geografię, kulturę oraz różne ciekawostki dotyczące państw wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa.

  Konkurs przebiegał w trzech kategoriach, a oto najlepsi znawcy tematyki „brytyjskiej”:

  - klasa IV:

  I miejsce – Zuzanna Machnik, Zuzanna Przybylska

  II miejsce – Maja Cyganowska

  III miejsce – Kasia Maryn, Konrad Koprowicz

  Wyróżnienie: Patrycja Gądek, Stanisław Sawczyński

  - klasy V- VI:

  I miejsce – Amelia Krzemińska, kl. VI, Aleksandra Kupczyńska, kl. V

  II miejsce – Anita Dubanowska, Patrycja Życka, kl. VI

  III miejsce – Natalia Domańska, M. Kozioł, kl. V

  IV miejsce – Tomasz Biełuś, Patrycja Szczur, kl. V

  Wyróżnienie: Wiktoria Śledzik, kl. V, Mateusz Kawka, kl. VI

  - klasy I – III gim.:

  I miejsce – Aleksandra Żmijewska, kl. I

  II miejsce – Przemek Ogórek, kl. II,  Magda Brzezińska, kl. I

  III miejsce – Klaudia Koprowicz, kl. I

  Wyróżnienie: Dawid Hatowski, Mateusz Kozioł

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz drobne upominki, a laureaci dyplomy oraz nagrody.

  Gratulujemy chęci i wiedzy!!!

   

 • „Bezpiecznie na wsi” – rozstrzygnięcie  etapu wojewódzkiego konkursu

  W piątek (12 maja 2017r.) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, jak również słodki poczęstunek. Ich prace można obejrzeć do końca maja w CEiK w Olsztynie przy ulicy Parkowej 1, gdzie została otwarta wystawa pokonkursowa tych prac.

  Konkurs ten odbywa się raz w roku i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, zwłaszcza z terenów wiejskich. Celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy  w gospodarstwie rolnym. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi, w wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

  W tym roku konkurs przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli w nim licznie udział.

  Laureatami zostały:

  Weronika Sobolewska -  II miejsce w kategorii klas 0-III SP (opiekun p. Ilona Kupczyńska);

  Agata Kupczyńska – wyróżnienie w kategorii klas 0-III SP (opiekun p. Małgorzata Bielenna);

  Gratulujemy!!!

  Fotorelacja

 • Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza 2017

  W piątek w ZS w Zalewie odbyła się kolejna edycja gminnego dyktanda. Tradycyjnie już naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy najlepiej napisali Szkolne Dyktando.

  Uczniowie pisali dyktando w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Okazało się, że wśród laureatów znalazła się Kinga Szram z klasy III Gim., która zajęła II miejsce (przygotowywała ją p. Elżbieta Mielcarz).

  Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w gminnym dyktandzie oraz ich opiekunowie, wezmą udział w wycieczce do Torunia.

  Fotorelacja

 • Wielka zbiórka rolek – zakończona!

                  Od grudnia 2016r. do kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce rolek. Wspólnymi siłami udało się uzbierać aż 9313 sztuk! Posłużą one do utworzenia wielkiego łańcucha rodzinnego podczas Dnia Rodziny, który potem zostanie przekazany na makulaturę.

  A oto jak wyglądała zbiórka indywidualnie i w poszczególnych klasach:

  klasa „0” – 1634 szt. – Agata Kupczyńska (661)

  klasa I – 1191 szt. – Hubert Kujawa (388)

  Klasa II – 1200 szt. – Damian Machnik (300)

  Klasa III – 1563 szt. – Oliwia Waluszkowska (581)

  Klasa IV – 1883 szt.  – Zuzanna Machnik (600)

  Klasa V – 990 szt. – Aleksandra Kupczyńska (300)

  Klasa VI – 574 szt. – Nikola Skurzewska (296)

  Klasa I Gim. – 213 szt. – Aleksandra Żmijewska (112)

  Klasa III Gim. – 65 szt.  – Magda Stachera (43)

   

                  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które zostały przekazane przez Związek Gmin Regionu Ostródzkiego – Iławskiego „Czyste środowisko”, odbyło się podczas apelu  okazji Dnia Ziemi.

  Rozstrzygnięto również dwa towarzyszące zbiórce rolek konkursy:

  klasy 0 – III  - pacynka, przedmiot użytkowy wykonany z materiałów przeznaczonych do recyclingu – laureaci: Emilka Babecka (kl. I) , Julia Rudczkowska (kl. I) oraz Karolina Kołecka (kl. II);

  klasy IV SP – III Gim. – ulotki dla rodziców informujące o konieczności segregacji śmieci –

  laureaci: Magda Brzezińska (kl. I Gim.), Ula Jaskulska (kl. I Gim.), Małgorzata Kozioł (kl. V);

  Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach otrzymali upominki.

  Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie i piękne prace, które można oglądać na korytarzu szkolnym.

   

 • Konkurs Informatyczny

                  W czwartek ( 11 V 2017r.) w ZS w Dobrzykach odbył się Konkurs Informatyczny pod hasłem „Programowanie”.  Chętni uczniowie sprawdzili swoje umiejętności programowania przy użyciu programu Scratch. Okazało się, że najlepiej poradził sobie z tym zadaniem Dawid Jakóbowski z kl. III gimnazjum, który zajął I miejsce.

  II miejsce – Dawid Hatowski, kl. I Gim.

  III miejsce – Krystian Walaszczyk, kl. II Gim.

  Wyróżnienie – Aleksandra Kupczyńska, kl. V SP

  Gratulujemy!!!

  Konkurs zorganizowała p. Małgorzata Przybylska

  Fotorelacja

 • Szkolenie PCK

                  We wtorek (9 V 2017r. ) odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla klasy IV. Ratownik medyczny przedstawił dzieciom jak się zachować w sytuacjach zagrożenia życia, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz udzielić pierwszej pomocy. Szkolenie miało charakter teoretyczny i praktyczny.

  Fotorelacja

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 910756