Nawigacja

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny – ogłoszenie wyników

              W ubiegłym tygodniu został przeprowadzony Szkolny Konkurs Ortograficzny. Jego laureaci będą reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego Dyktanda o Pióro Burmistrza Zalewa, który odbędzie się w maju. Otrzymali oni słodycze i pióra ufundowane przez Radę Rodziców i Dyrektora Szkoły. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez polonistów: p. A. Jurgielewicz, p. E. Mielcarz oraz p. N. Semeniuk.

  Oto wyniki:

  Szkoła Podstawowa:

  I miejsce – Aleksandra Kupczyńska, kl. VI

  II miejsce – Tomasz Biełuś, kl. VI

  Gimnazjum:

  I miejsce – Agnieszka Grodzka, kl. III

  II miejsce – Wiktoria Matysiak, kl. III

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówJ

 • Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

  W środę (28 III 2018r.) odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Dyrektor, pan Jacek Dobrowolski powitał wszystkich zebranych. Następnie uczniowie klasy VI (z wokalną pomocą uczniów klasy IV i V) zaprezentowali występ artystyczny o tematyce wielkanocnej,  pod kierunkiem p. Kamili Mieczkowskiej.

  W czasie apelu zostały również ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną wraz z życzeniami oraz Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Pan Dyrektor wręczył również dyplomy (za uzyskanie III miejsca na szczeblu gminnym i VII na powiatowym) Zuzannie Przybylskiej z kl. V, która reprezentowała szkołę na powiatowym szczeblu Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

  Na zakończenie pan Dyrektor złożył wszystkim wielkanocne życzenia.

  Fotorelacja

  Konkurs „Najładniejsza Kartka Wielkanocna” (zorganizowała p. K. Mieczkowska)

  kl. 0 – III SP

  I miejsce – Maria Przybylska, kl. 0

  Wyróżnienia: Oliwier Kawka, Julia Rudczkowska, Bartek  Gajewski;

   

  kl. IV – VI SP

  I miejsce – Konrad Koprowicz, kl. V

  Wyróżnienia: Katarzyna Maryn, Krystian Madej, Magdalena Szyszka;

   

  Laureaci otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

   

 • Gratulacje dla Tomka!

              Miło nam poinformować, że Tomek Biełuś z klasy VI uzyskał tytuł finalisty Przedmiotowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Tomek uzyskał 74 pkt. Na 95 możliwych do uzyskania.

   Bardzo mu gratulujemy i życzymy tytułu laureata w następnym roku szkolnym.

 • Wycieczka do Elbląga klas 0 - 3

  W poniedziałek (26 III 2018r.) uczniowie klas 0 – III SP wraz z wychowawcami ( p. M. Antkiewicz, p. M. Bielenna, p. A. Helwak, p. I. Kupczyńska) oraz rodzicem, panią Karoliną Sadowską wybrali się na wycieczkę do Elbląga.

              Głównym punktem wyjazdu była wizyta w multikinie i obejrzenie nowej bajki pt. „Gnomeo i Julia”.  Po uczcie kinowej uczestnicy wycieczki udali się oczywiście do McDonald`s na ucztę kulinarnąJ

              Wycieczka była bardzo udana, a jej organizatorem była p. M. BielennaJ.

  Fotorelacja

 • Powitanie Wiosny w klasach 0 - III

                  W środę (21 marca 2018r.) uczniowie klas 0 - III SP wspólnie ze swoimi wychowawczyniami świętowali  nadejście wiosny. Pierwszym punktem było obowiązkowe topienie Marzanny, jako symbolu pożegnania zimy i powitania wiosny. Kolejnym punktem świętowania były rozgrywki sportowe (wyścigi rzędów) oraz zabawy z chustą animacyjną.

                  Uczniowie wykonywali również prace plastyczno - techniczne, np. bociany lub kolorowe wiosenne obrazki. W trakcie zajęć uczniowie mogli wykazać się znajomością wiedzy przyrodniczej  na temat wiosny rozwiązując różnego rodzaju zagadki.

                  Organizatorkami imprezy były panie M. Bielenna, I. Kupczyńska, M. Antkiewicz i A. Helwak.

  Fotorelacja

 • Wyjazd sfinansowany przez Urząd Gminy Zalewo - program edukacyjny Multikina w Olsztynie – Cyberzagrożenia – bądźmy bezpieczni!

  21 marca 2018r. (w środę) uczniowie klas IV SP -III gim. uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Wzięli udział w programie edukacyjnym Multikina - Cyberzagrożenia – bądźmy bezpieczni!

  W ramach programu odbyły się warsztaty bezpieczeństwa w sieci, które poprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Offline” poruszający problematykę aktywności młodzieży w sieci.

  Program uświadomił uczniom jakie zagrożenia wiążą się z użytkowaniem internetu oraz jak zapobiegać cyberprzestępczości.

   

  Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s.

   

  Wyjazd był w całości sfinansowany był przez Urząd Gminy Zalewo.

   

  Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Żylińskiemu za przeznaczenie środków na ten cel!

  Fotorelacja

 • Mecz piłki siatkowej – byliśmy, widzieliśmy, kibicowaliśmy!!!

           We wtorek (20 III 2018r.) chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się na mecz piłki siatkowej do Ostródy. Było to towarzyskie spotkanie między AZS Indykpol Olsztyn a mistrzem klubowym Egiptu, drużyną Al. Ahly.

           Niestety mimo gorącego dopingu, polscy siatkarze przegrali mecz 3:1L

  Trzymamy kciuki za następne mecze!!!

  Wyjazd zorganizowała pani M. Przybylska

  Opiekunowie  - J. Frygier, p. J. Sobolewska

  Fotorelacja

 • „Kangur”  - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny 2018

              Podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego matematycznego konkursu. W tym roku konkurs odbywał się w naszej szkole, a oprócz naszych uczniów, przystąpili do niego również uczniowie z Boreczna.

   „Kangur” cieszy się on dużą popularnością na całym świecie. A oto trochę historii dla zainteresowanych:

      Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

      W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

      W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

   TRZYMAMY KCIUKI ZA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MATEMATYKI!!!

  Fotorelacja

   

 • Spotkanie z mł. asp. Joanną Kwiatkowską

  19 marca 2018r. (w poniedziałek) w naszej Szkole odbyły się spotkania z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Iławie – mł. asp. Joanną Kwiatkowską.

  Uczniowie klas IVSP -III gim. nie tylko uzyskali wiedzę prawną na temat odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny, ale także dowiedzieli się dużo o zjawisku cyberprzemocy. Pani policjantka uświadomiła uczniom, że przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych to przestępstwo regulowane prawem karnym. Uczniowie dowiedzieli się jakie kary za poszczególne formy cyberprzemocy zawarte są w Kodeksie Karnym. Podkreślone zostało, że cyberprzemoc i stalking są czynami zabronionymi. Pani policjantka przypomniała także, że kontakty z ludźmi na portalach społecznościowych rządzą się pewnymi zasadami oraz zapewniła, że w internecie nie ma anonimowości i każdy sprawca cyberprzemocy może ponieść poważne konsekwencje za swoje czyny.

  Podczas spotkania z rodzicami Pani policjantka omówiła temat używek. Rodzice dowiedzieli się z jakimi niedozwolonymi substancjami mogą mieć do czynienia ich dzieci. Nie zabrakło informacji o dopalaczach, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Rodzice zostali też poinformowani, kiedy ich dziecko zacznie odpowiadać za swoje czyny jak osoba dorosła.

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież Zapobiega Pożarom” - etap powiatowy

  14 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie odbył się finał ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Przybylska z kl. V, która wśród trzydziestu trzech uczestników reprezentujących szkoły z terenu całego powiatu zajęła siódme miejsce w swoje kategorii wiekowej.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za rok!!!

   

 • Wycieczka do Olsztyna – trochę sportu i trochę kultury

  We wtorek (13 III 2018r.) uczniowie klas VI, VII oraz II gim. pojechali wraz z opiekunami (U. Banach, M. Przybylska, N. Semeniuk, J. Sobolewska) na wycieczkę do Olsztyna.
  Pierwszym jej punktem był pobyt w Parku Trampolin, gdzie uczniowie pokazywali swoje umiejętności akrobatyczne na wielkim placu trampolin oraz wszelkiego rodzaju gąbkach. Następnie wszyscy udali się do kina na wzruszający film pt. „Cudowny chłopak”, który opowiadał o przyjaźni, miłości, dobru oraz o tym, co w życiu najważniejsze. W dobrych humorach wszyscy bezpiecznie dotarli do domów.
  Wyjazd zorganizowała p. U. Banach.

  Fotorelacja

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

  9 marca 2018r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Na etapie powiatowym ZS w Dobrzykach oraz gminę Zalewo będzie reprezentowała  Zuzanna Przybylska z klasy V, która zajęła na etapie gminnym 3 miejsce a kategorii klas IV – VIII SP. Trzymamy kciuki i oczywiście gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!! Do konkursu przygotowywał uczniów p. Jarosław Frygier.

 • Spotkanie z „Pisaczką”

  - tak o sobie mówiła pisarka i ilustratorka książek dla dzieci Edyta Zarębska, kiedy była małą dziewczynką.

           Dzisiaj prowadzi spotkania literacko-muzyczne „Śpiewająca biblioteka”, na które uczniowie klasy I - III SP zostali zaproszeni przez M-G Bibliotekę Publiczną w Zalewie w dniu 6 marca.   

  Celem spotkania było zainteresowanie małych czytelników biblioteką i czytelnictwem. Dzieci wysłuchały fragmentu książki autorki, wypowiadały się do mikrofonu, obejrzały pokaz ilustratorski „Jak powstaje rysunek”, a na koniec zaśpiewały wspólnie piosenkę „Mądra rzeka”. Bogate w atrakcje i urozmaicone spotkanie, pozostanie na długo w naszej pamięci.

  Bardzo dziękujemy kierownikowi biblioteki - Pani Edycie Subotowicz za zaproszenie.

  Fotorelacja

 • Wycieczka klas 4 - 6 SP do Elbląga

  1 marca (w czwartek) uczniowie klas IV-VI SP uczestniczyli w wycieczce do Elbląga. Najpierw, w kinie Światowid, obejrzeli film "Jaskiniowiec". Animacja dostarczyła oglądającym sporo emocji i dobrej zabawy. Bohaterami filmu są członkowie prymitywnego plemienia epoki kamienia łupanego. O ich losie zadecydowała "święta" gra – piłka nożna.

  Kolejnym punktem wycieczki było kryte lodowisko "Helena" w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wielu uczniów udowodniło, że świetnie jeździ na łyżwach.

  Ostatnim elementem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald's. Zadowoleni i zmęczeni uczniowie wrócili do szkoły. Wycieczka była bardzo udana!

  Organizatorem wyjazdu był p. Jarosław Frygier. Opiekę nad dziećmi spraw3owali również nauczyciele: p. Urszula Banach, p. Małgorzata Przybylska, p. Natalia Semeniuk.

  Fotorelacja

 • Współpraca polsko - izraelska

  Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, w tym roku również nasza młodzież gimnazjalna (klasa II gimnazjum) współpracuje w projekcie przyrodniczo - językowym „Explore Birds Together” („Odkrywajmy Wspólnie Ptaki”) ze szkołą Gvanim High School w Telawiwie. Uczniowie przez kilka miesięcy będą wspólnie z uczniami z Izraela pracowali nad multimedialnym albumem „Birds in our yard” („Ptaki w naszym otoczeniu”). Album będzie zawierał gatunki ptaków, które mieszkają w Polsce oraz w Izraelu oraz te, które występują na obu tych obszarach.

              Zadaniem uczniów jest krótka charakterystyka ptaka wykonana w języku angielskim, zamieszczenie zdjęcia oraz umieszczenie nazwy w języku angielskim, hebrajskim oraz polskim. Ponadto uczniowie będą spotykali się i rozmawiali dzięki użyciu Skype`a oraz mediów społecznościowych.

  https://docs.google.com/presentation/d/18bQHG1-ziwrv3iT_WOv9rG01jBj-thNEenNMWnjjQ-8/edit#slide=id.g2a2da79d8d_0_0

   

  W tym roku rozpoczęliśmy pracę od wykonania wspólnej prezentacji, która pozwoliła na wzajemną prezentację oraz poznanie się. Spotkaliśmy się również poprzez Skype`a, a uczniowie dzięki prostej aplikacji wspólnie z uczniami z Izraela rozwiązywali quiz on-line na temat Polski oraz Izraela, który obejmowała zagadnienia związane  z geografią, kulturą oraz zwyczajami obu krajów.

  Opiekunowie projektu: B. Bochno, J. Sobolewska oraz Ronit i Anat z Izraela

  Fotorelacja

 • Szkolne Walentynki:)

              Tradycyjnie jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował obchody dnia Świętego Walentego, który to święty jest bardzo popularny wśród zakochanych (ale nie tylko). Lubimy ten dzień, ponieważ panuje w nim atmosfera serdeczności i przyjaźni.

              Samorząd przygotował pocztę walentynkową  oraz konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową i oczywiście wybór wśród uczniów Walentynki i Walentego.

               A oto wyniki:

   

  klasy 0 – III SP :

  Zuzia Bartosiewicz

  Damian Machnik

   

  klasy IV – VI:

   Kasia Maryn

  Krystian Madej

   

  klasy VII – III gim.:

  Amelia Krzemińska

  Krystian Walaszczyk

   

  Kartka walentynkowa:

   I- III – Amelia Mariańska

   

  kl.IV SP – III gim. - Konrad Koprowicz

   

  Wyróżnienia:

  Magda Głozak

  Kasia Maryn

  Magda Szyszka

   

  Gratulujemy!!!!

   

   

              Słodkie upominki ufundował Samorząd Uczniowski

   

   

   

 • Występy cyrkowe bawiły uczniów, nauczycieli oraz rodziców!

  12 lutego 2018r. do naszej szkoły przyjechał ukraiński cyrk „Szok”. Cała społeczność szkolna obejrzała ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły miś polarny, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki, jazdy na miniaturkowym rowerku.

                    Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu, do zabawy zostali również włączeni rodzice. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.

   

  Fotorelacja

   

 • Lapbookowa twórczość uczniów klasy V – wystawka w czytelni!

  Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”. Jest to rodzaj teczki tematycznej, która jest dowodem na twórcze wykorzystanie materiałów papierowych.

  Uczniowie klasy V, pod kierunkiem pani Natalii Semeniuk, przygotowali swoje lapbooki na temat lektury „Mikołajek”. Prace są bardzo kreatywne.

   

  Zapraszamy do ich obejrzenia w czytelni!

 • II Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

           W poniedziałek (12 II 2018r.) odbyła się II – ga edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Pierwsza jego edycja, który został wznowiony po kilku latach, odbyła się w ubiegłym roku w ZS w Zalewie. Udało się go zorganizować dzięki współpracy nauczycieli języka angielskiego z ZS w Dobrzykach oraz ZS w Zalewie.

           W tym roku do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bartach, ZS w Dobrzykach oraz ZS w Zalewie. Zmierzyli się oni z zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę w obszarze geografii, kultury a nawet historii Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanów Zjednoczonych. W przerwie na zawodników czekał słodki poczęstunek.

  A oto wyniki tych zmagań:

  I miejsce – Amelia Taraszkiewicz, ZS Zalewo

  II miejsce – Zuzanna Mędrzycka, SP Barty, Aleksandra Kupczyńska, ZS Dobrzyki, Szymon Segin, ZS Zalewo

  III miejsce – Fabian Waszajło, SP Barty, Tomasz Biełuś, ZS Dobrzyki

   

  Na zakończenie laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

  Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski pogratulował wszystkim uczestnikom i życzył dalszych sukcesów.

  Fotorelacja

   

   

   

   

          

 • Zespół Szkół w Dobrzykach – „Szkoła Przyjazna Środowisku”

  W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła ubiegała się o Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Przyznawany on jest przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Otrzymują go szkoły, które  działają na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej uczniów i środowiska lokalnego oraz realizują własny projekt ekologiczny. Zadania tego typu podejmowali nauczyciele i uczniowie szkoły. Dzięki nim dochodziło do integracji społeczności szkolnej, doskonalenia procesów dydaktycznych i wychowawczych, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej
  i zrównoważonego rozwoju. Do działań angażowała się cała społeczność szkolna (uczniowie, rada pedagogiczna, pracownicy szkoły) oraz społeczność lokalna. Wysiłki i starania zostały dostrzeżone przez Kapitułę Konkursu, która przyznała Certyfikat naszej szkole, a uroczyste jego wręczenie odbyło się w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie. Uczestniczył w nim dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzykach pan Jacek Dobrowolski oraz koordynator działań szkolnych – Marzenna Antkiewicz.

  Certyfikat ,,Szkoła Przyjazna Środowisku” to kolejne osiągnięcie, którego efektem jest umiejętność działania uczniów na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

   

  Fotorelacja
   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1050898