Nawigacja

 • Spelling Bee – Szkolny Konkurs Literowania

  Na przełomie maja i czerwca br. odbywał się w klasach IV- VI Szkolny Konkurs Literowania w języku angielskim. Uczniowie bardzo lubią te zmagania i chętnie w nich uczestniczą.

  Pierwszy etap odbył się na poziomie klas. Zadaniem uczniów było poprawne przeliterowanie wylosowanego słowa. Zmagania były bardzo ciekawe i emocjonujące. Oto wyniki w poszczególnych klasach:

   

  Klasa IV

  I miejsce – Zuzanna Przybylska, Radosław Babecki, Katarzyna Maryn

  II miejsce – Zuzanna Machnik, Maja Cyganowska, Patrycja Świgońska

  Klasa V

  I miejsce – Aleksandra Kupczyńska

  II miejsce – Małgorzata Kozioł

  III miejsce – Patrycja Szczur, Wiktoria Śledzik

  Klasa VI

  I miejsce – Amelia Krzemińska

  II miejsce – Anita Dubaowska

  III miejsce – Jakub Łachański

   

  Laureaci rywalizowali ze sobą o tytuł Mistrza Literowania – tym razem oprócz poprawności literowania liczył się również czas. Najszybsza okazała się Patrycja Świgońska z klasy IV SP, która uzyskała tytuł Mistrza Literowania.

  Gratulujemy umiejetności!!!

  Fotorelacja

   

 • Konkurs z języka niemieckiego pt. „Wielcy odkrywcy, wynalazcy, konstruktorzy i ich dzieła”

  W poniedziałek 19.06.2017r. przeprowadzony został Szkolny Konkurs Wiedzy pt. „Wielcy odkrywcy, wynalazcy, konstruktorzy i ich dzieła” dla klas gimnazjalnych. Uczniowie pisali test wyboru, po wcześniejszym zapoznaniu się z wynalazkami pochodzącymi z krajów niemieckojęzycznych. Najlepiej z zadaniami poradził sobie Przemek Ogórek z kl. II, który zajął I miejsce, na II-im miejscu znalazła się Klaudia Koprowicz z kl. I, a III-cie miejsce przypadło Magdzie Brzezińskiej i Urszuli Jaskulskiej również z kl. I. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.  

  Gratulujemy!!!

 • Zielona Szkoła dla gimnazjalistów

  W dniach 12-14 czerwca odbył się wyjazd uczniów gimnazjum do Zielonej Szkoły w Ośrodku Wypoczynkowym „Kulka” położonym nad jeziorem Łęsk.

  Trzy dni minęły bardzo szybko… Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody uczniowie aktywnie spędzali czas na zajęciach sprawdzających ich kondycję fizyczną, umiejętność logicznego myślenia oraz współpracę w grupie. Nie było czasu na nudy… największe wrażenia pozostawiła samodzielna jazda quadem, ścianka wspinaczkowa, waterball oraz przejażdżka dwuśladowym pojazdem elektrycznym segway. Na długo w pamięci pozostanie wspólna wyprawa rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Zabawy przy ognisku pokazały, jak uczniowie umieją się wspólnie świetnie bawić.

  Na pewno zachęcamy młodszych kolegów i koleżanki do odwiedzenia tego ciekawego miejsca…

  Fotorelacja

 • Szkolenie „Bezpieczne wakacje”

  W środę (14 czerwca 2017r.) odbyło się dla uczniów Szkoły Podstawowej szkolenie na temat „Bezpieczne wakacje”. Przeprowadzili je ratownicy WOPR, którzy przedstawili uczniom zagrożenia jakie niesie ze sobą woda, jak bezpiecznie zachować się nad zbiornikami wodnymi oraz co zrobić, gdy zdarzył się wypadek.

  Fotorelacja

 • Konkurs ortograficzny dla klas I- III

  W poniedziałek (12 czerwca 2017r.) odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I – III. Uczniowie wykonywali zadania zawierające trudności ortograficzne, których zasady poznawali wcześniej na zajęciach edukacji polonistycznej, np. wstawiali odpowiednie litery w brakujące miejsce w wyrazach z trudnościami ortograficznymi, rozwiązywali zagadki, czy uzupełniali zdania. Wszystkie zadania miały określony stopień trudności w zależności od klasy.

  Oto wyniki:

  I miejsce -  Emilka Jaroszewska, kl. II

  II miejsce – Andżelika Borowiecka, kl. III,

  III miejsce – Amelka Szczurek,   kl. III i Adam Jaroszewski, kl. I.

  Gratulujemy!!!

  Nagrodzeni otrzymali książki i drobne upominki ufundowane przez IGNA - MARK  Jan Czachorowski i Przedsiębiorstwo Pszczelarskie ,,Łysoń”.

  Konkurs zorganizowała p. M. Antkiewicz

  Fotorelacja

 • W Rytmie Polskiej Piosenki – etap rejonowy

  14 czerwca 2017r. (środa) w MGCK w Zalewie odbył się XII Rejonowy Konkurs „W Rytmie Polskiej Piosenki”. Miło nam poinformować, że zespół „Czwartoklasistki” wyśpiewał I miejsce w kategorii Zespoły. Dziewczyny (Maja Cyganowska, Zuzia Machnik, Zuzia Przybylska oraz Patrycja Świgońska) zaśpiewały piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Na raz, na dwa…”.

  Przygotowywała je p. Urszula Banach.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Turniej w piłkę nożną o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Zalewie

  W środę (6 czerwca 2017r)  w Zespole Szkół w Zalewie odbył się Turniej w piłkę nożną. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa młodych piłkarzy. Po  ciężkich zmaganiach na boisku, drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej uplasowała się na II miejscu (opiekun p. M. Przybylska), a drużyna z gimnazjum na III (opiekun p. J. Frygier).

  Gratulujemy sportowego ducha!

  Fotorelacja

 • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

  W środę (7 czerwca 2017r.) uczniowie klas IV-VI SP oraz ich wychowawczynie (p. B. Bochno, p. N. Semeniuk, p. J. Sobolewska) wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Po ośmiogodzinnej jeździe autokarem cała grupa dotarła do Kielc.

  Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Zabawek, w którym uczniowie obejrzeli niesamowitą kolekcję zabawek, od najstarszych, do tych najnowszych. Po wizycie w muzeum pani przewodnik zabrała wszystkich na spacer po najpiękniejszych miejscach Kielc (aleja gwiazd, park miejski, źródełko miłości, plac artystów, kielecki deptak czyli ul. Henryka Sienkiewicza - główna ulica w mieście). Około godziny 19.00 grupa dotarła do miejsca noclegu – urokliwej Willi czarownica położonej u stóp pasma górskiego – gdzie czekała już obiadokolacja.

  Drugi dzień rozpoczął się również od wizyty w Kielcach. Na początku pani przewodnik zabrała grupę do rezerwatu Kadzielnia, skąd widać doskonale panoramę miasta; znajduje się tak również około 20 jaskiń. Następnie pojechaliśmy autokarem do Oblęgorka, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Henryka Sienkiewicza, które znajduje się w pałacyku otoczonym przez przepiękny park.

  Kolejnym punktem wycieczki było Babyjagowo – jest to osada zabawy i strachu, gdzie można zobaczyć „prawdziwe” świętokrzyskie czarownice, zbója Madeja i przejść przez tunel strachu.

  Po zabawie nadszedł czas na dalszą naukę – kolejką świętokrzyska wszyscy wjechali na Święty Krzyż.  Zobaczyliśmy tam najstarsze polskie sanktuarium – pobenedyktyński klasztor znajdujący się na wysokości 595 m. n.p.m. W Klasztorze znajduje się Muzeum Misyjne Zakonu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, z pamiątkami przywiezionymi z wypraw misyjnych oraz Muzeum Przyrodniczo Leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na Świętym Krzyżu jest pochowanych wiele znakomitych osobistości, m.in. książę Jeremi Wiśniowiecki. Po intensywnym zwiedzaniu cała grupa zeszła o własnych siłach do Nowej Słupii, gdzie zjedliśmy obiadokolację. To jednak nie był koniec atrakcji, ponieważ późnym wieczorem cała grup udała się na spacer po Nowej Słupii oraz pizzę.

  Ostatniego dnia po śniadaniu nastąpiło wykwaterowanie, a potem  przejazd do Sandomierza. Wędrówkę zaczęliśmy od parkingu nadwiślańskiego, podziwialiśmy spichlerz, zamek z XV wieku, wędrujemy wąwozem św. Jadwigi do Kościoła św. Jakuba z portalem niebios.  Zwiedziliśmy też Rynek z ratuszem, sandomierskie podziemiaBramę Opatowską, kościół św. Ducha, Mały Rynek oraz ulicę Długosza z punktem widokowym na skarpę wiślaną i dolinę Wisły. Nie obyło się oczywiście od odwiedzenia straganów z pamiątkami.

  Ostatnim punktem wycieczki był wspólny obiad w restauracji na Starym Mieście. Około godziny 24.00 autokar dowiózł bezpiecznie uczestników wycieczki do Dobrzyk.

  Na pewno jedziemy za rok!!!

  Dzień pierwszy - pobyt w Kielcach

  Dzień drugi - Kielce, Oblęgorek, Babyjagowo, Święty Krzyż

  Dzień trzeci - Sandomierz

   

 • „Biblioteka moich marzeń” – konkurs plastyczny

  9 czerwca 2017r. w sali Starostwa Powiatowego w Iławie miało miejsce rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Biblioteka moich marzeń” pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego Marka Polańskiego. Konkurs miał dwa etapy. Przy jego organizacji współpracowały wszystkie biblioteki publiczne powiatu iławskiego.

  Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie nadesłano 292 prace. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymali nagrody rzeczowe.

  Wśród dzieci nagrodzonych znalazło się kilkoro naszych uczniów:

   

  Klasa 0

  Anna Sawczuk - I miejsce

  Oskar Kisiel - II miejsce

  opiekunka Małgorzata Bielenna,

   I klasa

  Jakub Feliś - Żbikowski– III miejsce

  Adam Jaroszewski - wyróżnienie

  opiekunka Agnieszka Helwak,

   II klasa

  Lena Dręczewska – II miejsce

  opiekunka Marzenna Antkiewicz,

   Klasa III

   Mateusz Chanas - I miejsce

  opiekunka Ilona Kupczyńska,

   Gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Fotorelacja

 • Szkolny GEOOGRÓD  w Dobrzykach

  Miło nam poinformować, że zakończyliśmy realizację zadania „Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach”, które jest finansowane  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie.

  Od kwietnia br. do czerwca trwały prace, aby na terenie naszej szkoły powstało lapidarium. Znajdują się w nim głazy narzutowe, które zostały wybrane i przywiezione z Kopalni Dobrzyki.  Są to głazy przytransportowane przez lądolód z różnych części Skandynawii.

  Geoogród ma być miejscem edukacji geologicznej dla naszych uczniów, ale również dla zainteresowanych szkół oraz osób indywidualnych.

  Założenie lapidarium na terenie Zespołu Szkół w Dobrzykach przyczyni się do kreowania wizerunku placówki jako przyjaznej środowisku naturalnemu, posłuży do wykorzystania ogrodu do działalności edukacyjnej i ekologicznej, jak również jako miejsce sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi uczniów naszej szkoły. Szczególnie przyczyni się do rozwijania zainteresowania światem przyrody nie tylko uczniów, ale także mieszkańców Dobrzyk, odwiedzających gości i rodziców przyjeżdżających do szkoły. Poznanie tutejszych okazów głazów narzutowych będzie sprzyjało emocjonalnemu powiązaniu dzieci z ich lokalnym środowiskiem przyrodniczym.

  Geoogród stanie się doskonałym środkiem dydaktycznym wykorzystywanym szczególnie na zajęciach z edukacji przyrodniczej, podczas których uczniowie poznają podstawowe typy petrograficzne skał i dowiadują się o działalności erozyjnej i transportowej lądolodu.                                          

  Fotorelacja

 • Bal gimnazjalny 2017

  Dnia 9 czerwca w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny uczniów klasy III. Zostali zaproszeni goście:pan dyrektor Jacek Dobrowolski,rada pedagogiczna, pracownicy obsługi. Uroczystośc,staropolskim obyczajem, rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klasy III i II gimnazjum,który został przygotowany przez pana J.Frygiera. Taniec został nagrodzony gorącymi oklaskami.

  Następnie uczniowie podziękowali swojej wychowawczyni –pani E.Mielcarz za wsparcie,cierpliwośc i naukę w gimnazjum oraz przekazali na ręce pana dyrektora upominek dla szkoły.

  Po części oficjalnej nastąpiła wspólna zabawa na sali gimnastycznej przerywana poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

  Fotorelacja

 • Wycieczka do Olsztyna

  8 czerwca 2017r. (piątek) uczniowie klas I-III SP wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem była sala zabaw "Warmiolandia", gdzie uczniowie „wyszaleli się” na zjeżdżalniach, trampolinach, dmuchanym zamku, gokartach oraz sieci labiryntów. Następnie wszyscy udaliśmy się do kina Helios, na bajkę pt "Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”.

  Wracając z kina spacerkiem i podziwiając miasto Olsztyn, dotarliśmy do Planetarium. Dlaczego słońce świeci? Jak zmieniają się pory roku? Co dzieje się na niebie? Na te i inne nurtujące dzieci pytania w prosty i zabawny sposób odpowiedział film pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce".

  Ostatnim punktem wycieczki był oczywiście Mc Donald. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domu.

  Organizatorem wycieczki była pani Ilona Kupczyńska. Serdecznie dziękujemy za pomoc niezawodnym rodzicom.

  Fotorelacja

   

 • XVIII Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III

  7 czerwca 2017 roku (środa) w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się XVIII Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III pod hasłem ,,Pszczoły i dzikie zapylacze”. Tradycyjnie część konkursową (przygotowaną przez p. Marzennę Antkiewicz) poprzedziło przedstawienie, tym razem  przygotowane przez klasę III gimnazjum pod kierunkiem p. Natalii Semeniuk pod tytułem ,,W naszym ulu praca wre”. 

  Do zmagań konkursowych przystąpiły trzy drużyny. W trzyosobowych zespołach  rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bartach (przygotowywani przez panią Elżbietę Dębińską), z Zespołu Szkół w Zalewie (pod opieką p. Danieli Haska i p. Agnieszki Majewskiej) oraz z  Zespołu Szkół w Dobrzykach  (opiekun p. Ilona Kupczyńska). Zadania wykonywane przez uczestników konkursu dotyczyły życia pszczół i innych owadów zapylających i dziko żyjących, powstawania miodu i roślin miododajnych. Uczniowie odpowiadali na pytania, musieli wykazać się znajomością budowy pszczoły, powstawania miodu, rozpoznawaniu roślin miododajnych,  Sprawdzali także swoją wiedzę wykonując test wyboru prawidłowej odpowiedzi.  Były to zadania oceniane przez jury w składzie: p. Aneta Biełuś i p. Tadeusz Markos – pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie oraz p. Maryla Dobrowolska, nauczycielka biblioteki Zespołu Szkół w Dobrzykach.

  Rywalizacja zakończyła się następująco:

  I miejsce – Zespół Szkół w Dobrzykach (Weronika Sobolewska, Lena Krzemińska, Alicja Życka);

  II miejsce – Zespół Szkół w Zalewie (Jakub Rosiński, Michał Oporski, Igor Blok);

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bartach (Igor Mysiakowski, Kinga Arciszewska, Przemek Raszkowski);

  Uczniowie w ramach konkursu wykonywali również prace plastyczne na temat ,,Pszczoła to skarb”, które zostały także ocenione i nagrodzone:

  I miejsce – Oliwia Gołoś- Szkoła Podstawowa w Bartach

  II miejsce – Bartosz Pracownik – Zespół Szkół w Zalewie

  III miejsce – Weronika Sobolewska – Zespół Szkół w Dobrzykach

  Wyróżnienia

  1. Filip Wielk – Szkoła Podstawowa w Bartach
  2. Angelika Borowiecka – Zespół Szkół w Dobrzykach
  3. Szymon Paszczyk – Zespół Szkół w Zalewie

   

  Nagrody w konkursie ufundowali:

  1. Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.
  2. Firma ,,Łysoń”
  3. IGNA – MARK Wiesław Czachorowski

  Organizatorzy dziękują nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz pracownikom Parku Krajobrazowego w Jerzwałdzie za  współpracę w organizacji konkursu i wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji.   

  Gratulujemy i zapraszamy za rok!

  Fotorelacja

 • „IV Żeglarski Dzień Dziecka i nie tylko” – zabawa na Ekomarinie

                  W sobotę (3czerwca 2017r.) uczniowie naszej szkoły, podobnie jak innych szkół z terenu gminy Zalewo wraz z rodzicami oraz nauczycielami wzięli udział po raz czwarty w Żeglarskim Dniu Dziecka. Pogoda jak zwykle dopisała, a uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji:

  1. Kule Wodne – w porcie jachtowym.
  2. ABC żeglowania na Windsurfingu.
  3. Łodzie motorowe.
  4. Pływanie na rowerach wodnych.
  5. Nartorolki i rolki.
  6. Curling i tor gokartowy.
  7. ABC bezpieczeństwa na wodzie z Ratownikami WOPR, pokazy ratownicze.
  8. Zumba.
  9. Zajęcia plastyczne

  10. Rejsy po jeziorze Ewingi „Smoczą Łodzią” i „Tramwajem Wodnym”.
  11. Stoisko Partnerskie przedstawicieli 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej RP z Gdyni.
  17. Występ Zespołu Wokalnego Marynarki Wojennej „Riviera” z Gdyni.

  Oprócz tego było dużo muzyki, zabawy oraz grill dla wszystkich chętnych.

  Fotorelacja

   

 • Podziękowania od organizatorów akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

  Dziękujemy!

  Za aktywność, organizację, udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Mamy nadzieję, że podobną aktywnością wykazały się również inne szkoły i biblioteki, dzięcki czemu uda nam się wspólnie pobić zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie.

 • W młodych nadzieja! Bijemy rekord czytania w jednym momencie!

  1 czerwca 2017r. (czwartek) o godz. 10.00 uczniowie i nauczyciele zebrali się na boisku szkolnym, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytamy, jak czytamy”.

  Każdy z uczestników czytał to, na co miał ochotę. W ten właśnie sposób próbowaliśmy pobić rekord czytania w jednym momencie.

  W ubiegłym roku w akcji wspólnego czytania brało udział 432 608 uczestników!

  Fotorelacja

   

 • „Piękno mojej Ojczyzny” – konkurs fotograficzny

  W maju br. dla uczniów z terenu gminy Zalewo został ogłoszony przez TMZZ oraz MGCK w Zalewie konkurs fotograficzny pod hasłem „Piękno mojej Ojczyzny”.  Uczniowie dostarczyli wiele pięknych prac, które zostały ocenione przez jury na etapie szkolnym. Prace, które zostały wybrane do konkursu głównego, zostały dostarczone  do MGCK w Zalewie. Tam również odbył się finał oraz wręczenie laureatom nagród i dyplomów.

                  Miło nam poinformować, że II miejsce w tym konkursie zdobyła Zuzanna Przybylska z kl. IV, a wyróżnienie otrzymała Sara Domosławska z kl. III Gim. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czekolady.

  Gratulujemy!!!

 • Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Zalewa 2017

  W środę (31 maja 2017r.) w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się IX Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Zalewa. Na starcie zawodów stanęli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Bart, Boreczna, Dobrzyk i Zalewa. Każda z drużyn reprezentowana była przez cztery dziewczęta i czterech chłopców.  Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje siły i umiejętności w czterech konkurencjach sportowych:

  - bieg na 60m,
  - skok w dal,
  - rzut piłeczką palantową,
  - bieg długi – dziewczęta 600m, chłopcy 800m.
   

  Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta i wszyscy walczyli do końca. Ostatecznie w zawodach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Bartach, której zawodnicy zdobyli najwięcej punktów (opiekun -  pan Paweł Romaszko). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dobrzyk (opiekun – p. Małgorzta Przybylska). Trzecie przypadło Szkole Podstawowej z Zalewa (opiekun – p. Fabian Wieliczko), a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Boreczna (opiekun – pani Monika Szczypska).

  W rywalizacji dziewczęta i chłopcy, rywalizacja zakończyła się następująco:

  Dziewczęta:

  I – ZS Zalewo

  II – SP Barty

  III – ZS Dobrzyki

  IV – ZS Boreczno

  Chłopcy:

  I – SP Barty

  II – ZS Dobrzyki

  III – ZS Boreczno

  IV – ZS Zalewo

   

  Medale i puchary wręczył zawodnikom Burmistrz Zalewa - pan Marek Żyliński wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej, panią Iwoną Parzyszek, natomiast Dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzykach - pan Jacek Dobrowolski przyznał nagrodę specjalną Szymonowi  Jabłońskiemu z Bart,  który w punktacji indywidualnej uzyskał największą ilość punktów.  Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na wspólnego grilla.

   Organizatorem zawodów była pani Małgorzata Przybylska. 

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań sportowych w tegorocznej edycji Międzyszkolnego Czwórboju Lekkoatletycznego o Puchar Burmistrza Zalewa. Dziękujemy organizatorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do zawodów.

  Fotorelacja

 • Dzień Rodziny 2017

              26 maja 2017r. (piątek) wszyscy uczniowie Zespołu Szkół wraz z rodzicami, Radą Pedagogiczną oraz pracownikami obsługi uczestniczyli w Dniu Rodziny. Uroczystość rozpoczął  tradycyjnie pan Dyrektor Jacek Dobrowolski od przywitania przybyłych gości oraz wszystkich uczestników. Następnie wręczył oficjalnie dyplomy oraz nagrody laureatom i uczestnikom konkursów: Wojewódzkiego Konkursu „Aleje drzew i ich mieszkańcy” oraz towarzyszącego mu konkursu plastycznego, Gminnego Konkursu o Zjednoczonym Królestwie, Turnieju w Piłkę Siatkową oraz  innych.

              Kolejnym punktem programu był konkurs na prezent dla rodziców dla klas 0-III, IV-VI oraz I-III gim. W poszczególnych kategoriach jury (w składzie p. Maryla Dobrowolska, p. Kamila Mieczkowska oraz p. Jarosław Frygier) wyróżniło klasę 0, VI oraz I gim. Gratulujemy!

  Rodziców również nie ominął konkurs, w tym roku był pod hasłem „Owocowa Tartaletka” (wyróżnienie otrzymała p. I. Feliś, rodzic z klasy I SP). Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie dostarczone  tartaletki  były smaczne i oryginalnie wykonane. W trakcie imprezy jury oceniało również prace uczniów, które wzięły udział w konkursach plastycznych o tematyce rodzinnej. Wyróżnione prace zostały nagrodzone. W trakcie części artystycznej rodzice oraz ich dzieci mogli również wziąć udział we wspólnych konkursach, m.in. „Rozpoznaj ten smak”, „Czapka z gazety” i wiele innych.

   Druga część imprezy odbyła się na świeżym powietrzu – był grill z kiełbaskami, ciasto, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieciaków, malowanie twarzy, wata cukrowa, przeciąganie liny oraz mecz w dwa ognie  - rodzice i nauczyciele kontra uczniowie. W międzyczasie na rodziców czekał słodki poczęstunek  - kawa i ciasto. Dla uczestników wszystkich konkurencji oraz konkursów czekały słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

  Organizatorzy dziękują uczestnikom, sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji Dnia Rodziny.

  Opiekunem Dnia Rodziny była w tym roku p. Urszula Banach

  Fotorelacja

   

 • Finał konkursu plastycznego „Aleje drzew i ich mieszkańcy”

  Konkursu plastyczny pt. „Aleje drzew i ich mieszkańcy”, który został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie doczekał się finału. Adresowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy mieli za zadanie ukazać różnorodność biologiczną środowiska jakie  stanowią aleje z drzewami. Prace można było nadsyłać od października 2016 r. do 14 kwietnia 2017 r.

  Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wykonali bardzo dużo rysunków i szkolna komisja konkursowa wybrała do dalszego etapu 41 prac, które oceniano w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz szkoły gimnazjalne.

  Wystawę nagrodzonych prac laureatów konkursu „Aleje drzew i ich mieszkańcy" będzie można oglądać w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie od początku czerwca 2017r.

  Oto uczniowie naszej szkoły, których prace zostały wyróżnione oraz nagrodzone:

  Kategoria Przedszkola:

  I miejsce: Agata Kupczyńska

  Kategoria klasy I-III SP

  III miejsce – Alicja Życka, kl. III

  Wyróżnienia:

  Paulina Kisiel, kl. II , Nikola Filipkowska, kl. II,  Weronika Sobolewska, kl. III,  Julia Rudczkowska kl. I, Karolina Kołecka, kl. II, Sebastian Kisiel, kl. II, Oliwia Kozłowska, kl. II, Kamila Prystasz, kl. III,  Mateusz Chanas, kl. III, Andżelika Borowiecka, kl. III, Oliwia Waluszkowska, kl. III;

  Kategoria klasy IV-VI

  IV miejsce – Małgosia Kozioł, kl. V

  V miejsce – Sebastian Dziwisz, kl. IV

  Wyróżnienia:

  Patrycja Świgońska, kl. IV, Maja Cyganowska kl. IV, Igor Domański, kl. IV, Stanisław Sawczyński, kl. IV, Sebastian Hermaniuk, kl. IV, Radosław Babecki, kl. IV, Mateusz Kawka kl. VI, Nikola Skurzewska, kl. VI, Adam Pyskir, kl. VI, Krystian Smagała, kl. VI, Zuzanna Szymborska, kl.  VI, Wiktoria Śledzik , kl. V;

  Kategoria klasy I – III gimnazjum

  I miejsce – Magdalena Głozak, kl. I

  Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom!

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 939130