Nawigacja

 • Wycieczka do Malborka 

  W czwartek (16 XI 2017r.) uczniowie klas IV - VI SP wzięli udział w wycieczce do Malborka. Głównym jej celem była wizyta w Zamku Malborskim. Uczniowie uczestniczyli w lekcji dydaktycznej pt. „Tajemnice Zamku Malborskiego”. Zostali podzieleni na dwie grupy, a każda z nich była  prowadzona przez przewodnika. Zadaniem grup było przejście przez różne pomieszczenia zamku i odkrywanie krzyżackich tajemnic. Za poprawne rozwiązanie, grupa otrzymywała literki, które w efekcie utworzyły hasło.

  Oprócz tajemnic, uczniowie dowiedzieli się również czym różni się prawdziwy bursztyn od fałszywego i jakie są jego właściwości– uczestniczyli w specjalnym pokazie pracowni bursztynu.

  W nagrodę na uczniów czekało spotkanie z Wielki Mistrzem KrzyżackimJ To była naprawdę ciekawa lekcja historii.

  Wycieczka zakończyła się oczywiście wizytą McDonald`s.

  Opiekunowie – p. A. Jurgielewicz, p. J. Frygier, p. N. Semeniuk, p. J. Sobolewska.

  Fotorelacja

 • Jaki znak Twój? – Orzeł Biały…”   - konkurs plastyczny

  W ramach obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości MGCK w Zalewie ogłosiło konkurs plastyczny pod hasłem „Jaki znak Twój? - Orzeł biały…”. Był on adresowany do uczniów szkół z terenu gminy Zalewo i  miał na celu m.in. popularyzację wiedzy o symbolach narodowych, wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci. Do konkursu zgłoszono 110 prac, które oceniono w pięciu kategoriach wiekowych.

           Miło nam poinformować, że w każdej z kategorii wiekowych prace naszych uczniów zostały wyróżnione. A oto laureaci, którzy podczas uroczystej gali  w MGCK w Zalewie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody:

  - kat. 3-5 latki - Kornelia Puszczak;

  - kat. 6 - latki – Maja Laskowska i Oskar Trojakowski;

  - kat. I-III SP – Emilka Jaroszewska i Amelka Mariańska;

  - kat. IV- VIII SP – Patrycja Świgońska;

  - kat. Gimnazjum – Magdalena Głozak i Klaudia Koprowicz;  

  Gratulujemy!!!

 • „Świat bajek” w Bibliotece w Zalewie (15 XI 2017r.)

  "Świat bajek” - to zaczarowana kraina. Aby tam się znaleźć, przedszkolaki i uczniowie klasy I wraz z wychowawcami (p. I. Kupczyńską i p. M. Bielenną) oraz p. M. Dobrowolską – bibliotekarzem, pojechali na wycieczkę do M-G Biblioteki Publicznej w Zalewie. Oczywiście czekały tam na wszystkich wspaniałe przeżycia i niespodzianki. 
  Uczniowie wysłuchali ciekawej bajki, za sprawą której przenieśli się w zaczarowany świat "Królowej pszczół".
  Panie Edyta Subotowicz i Irena Kupczyńska wyczarowały dla wszystkich kolorowe książki z dedykacją, do których uczniowie wykonali wesołe zakładki.

  Na pewno odwiedzimy jeszcze bibliotekę.
  Dziękujemy za miłe przyjęcie, obiecujemy przeczytać książeczki.

  Fotorelacja
   

 • „Dlaczego uczniowie grają w gry komputerowe?”

  W dniu 07.11.2017 roku w Zespole Szkół w Dobrzykach odbyły się spotkania z uczniami gimnazjum dotyczące korzystania przez młodzież z gier internetowych. Spotkania poprowadzili psychologowie dr Martyna Kotyśko z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz dr Maciej Michalak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Celem rozmów z uczniami było poznanie m.in. ich perspektywy dotyczącej gier internetowych, tego jakie gry lubią i w jakie grają, tego co ich motywuje do grania, a także omówienie ewentualnych problemów, jakie mogą wyniknąć z nadmiernego zaangażowania się w korzystanie z gier. Wspomniane spotkania stanowią pierwszy z trzech etapów projektu dotyczącego zaburzenia korzystania z gier internetowych, którego realizacja odbywa się w dwóch województwach - warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Badania są dofinansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 (środki Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw zdrowia).

  Fotorelacja

 • Pamiętamy o najważniejszych rocznicach  - 11 listopada,  99 – ta rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

              W piątek (10 XI 2017r.) odbył się uroczysty apel z okazji  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej
   i rozpoczęli apel od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie klasy VI SP pod kierunkiem p. A. Jurgielewicz przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący wydarzeń związanych z odzyskaniem przez państwo polskie niepodległości, pt. „Pociąg do Wolności”.

  Kolejnym punktem apelu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0 – III SP po hasłem „Polskie symbole narodowe", który został zoganizowany przez p. I. Kupczyńską.

  Oto wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie:

  Klasa 0 

  I miejsce: Oliwia Wiktorzak, wyróżnienie: Ignacy Frączkowski, Oliwier Kawka

  Klasa I

  I miejsce: Anna Sawczuk. wyróżnienie: Kewin Kalinowski, Mateusz Koprowicz

  Klasa II

  I miejsce: Julia Hatowska, wyróżnienie: Amelia Sak, Amelia Mariańska

  Klasa III

  I miejsce: Bartosz Szymborski, wyróżnienie: Lena Dręczewska, Laura Płatek

  Gratulacje! 

              Na zakończenie pan dyrektor Jacek Dobrowolski przypomniał czym obecnie jest wolność, niepodległość i jaka jest ich wartość w świecie współczesnym. Pan Dyrektor przypomniał również o cyklicznej akcji „biało – czerwona”,  która polega na udekorowaniu swojego domu flagą Polski.

  Apel zakończył się uroczystym odśpiewaniem Hymnu Szkoły.

  NIEPODLEGŁOŚĆ

  Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na place wybiegło
  słowo piękne, jak honor i męstwo,
  słowo, które brzmi – niepodległość.
   
  Niepodległość to nie brąz na cokołach,
  lecz na co dzień – mówiąc po prostu

  polski dom, polski las, polska szkoła.
   
  Ono znaczy – bez strachu spać.
  Ono znaczy – spokojnie się budzić,
  kochać, śmiać się i pewnie trwać
  – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.


  Marcin Wolski

  Fotorelacja

 • Uwaga! Uwaga! „Biało-czerwona” – czcimy niepodległość.

                  Przypominamy, że do końca tygodnia (do piątku 17 XI 2017r.) czekamy na zdjęcia waszych domów udekorowane flagą Polski. Każdy uczeń uczestniczący w akcji otrzyma dodatkową ocenę celującą z historii lub WOS-u.

  Nad akcją czuwa p. Agnieszka Jurgielewicz.

  Zdjęcia prosimy wysyłać na adres zsdobrzyki@wp.pl lub pokazać w telefonie

 • Przetarg na olej opałowy

  Dyrektor ZS w Dobrzykach ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę oleju opałowego.

  Szczegóły przetargu do pobrania w załączniku siwz-olej_II

 • Dyskoteka w klimacie Halloween 2017

  W czwartek (2 XI 2017r..) odbyła się dyskoteka „Halloween”, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VII SP oraz II, III gim. Jak zwykle sala była upiornie udekorowana, a na parkiecie można było zobaczyć wampiry,  zombie  oraz wiele innych „halloweenowych” postaci.

  W trakcie zabawy został również rozstrzygnięty konkurs na najstraszniejsze przebranie, który wygrała Kamila Prystasz z kl. IV a wyróżniona została Oliwia Waluszkowska również z klasy IV oraz Maja Cyganowska z kl. V.  Konkurs na najlepszą dynię wygrała Zuzia Przybylska z kl. V. Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez SU a wszyscy, którzy się przebrali, słodkie upominki.

  Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski i n-l języka angielskiego.

  Fotorelacja

 • Zabawa z artystami cyrkowymi

                  W poniedziałek (30 X 2017r.) uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w pokazie cyrkowym zorganizowanym przez grupę artystów cyrkowych z Iławy. Program zawierał elementy żonglowania oraz umiejętności utrzymywania równowagi. Chętni uczniowie mieli szansę nauczyć się tych umiejętności.

  Fotorelacja

 • „Szczęśliwy świat Muminków w Iławie”

  Nasza Biblioteka Szkolna współpracuje z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Iławie w ramach sieci współpracy nauczycieli Bibliotekarzy powiatu iławskiego oraz wspomagania realizacji zadań dydaktycznych.

  We wtorek, 25 X 2017r. , najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 0 – II SP) poznali Świat Muminków i Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie. Wraz z wychowawcami i nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, które były prowadzone przez p. Danutę Klukowską. Poznali bohaterów serii o Muminkach autorstwa Tove Jansson, wysłuchali krótkiego opowiadania, obejrzeli film, a o najważniejsze, bardzo dobrze się bawili!

  Po każdej części zajęć uczniowie wykonywali zadania sprawdzające ich uwagę, np. układali historyjkę obrazkową, grali w bingo, domino, rozwiązywali zagadki. Najciekawsze jednak były dla dzieci zadania z tablicą interaktywną, a najbardziej im się podobało, kiedy migała na zielono, tak jak w grze „Milionerzy”.

  Na zakończenie każdy otrzymał w nagrodę „Muminkowy medal”.

  Fotorelacja

 • „Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach” – już otwarty!

  W sobotę, 21 października 2017r., podczas cyklicznej imprezy „Święto Pola” zostało otwarte szkolne lapidarium.
  W kwietniu 2017r. rozpoczęliśmy realizację zadania „Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach”, które było finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie.

  Pierwszym jego punktem było wybranie odpowiednich okazów głazów narzutowych w Kopalni Dobrzyki. Następnie rozpoczęły się prace porządkowe wokół budynku szkoły, które miały na celu przygotowanie odpowiedniego miejsca do realizacji zadania. Wspólnie z uczniami, pracownikami szkoły, nauczycielami, rodzicami, panem Dyrektorem oraz wieloma innymi ludźmi dobrej woli, którzy nam w tym pomogli, przystąpiliśmy do pracy, która trwała kilka miesięcy.

  A oto nasze działania:
  - wycięcie starych krzewów i wykopanie korzeni;
  - wykopanie odpowiedniej ilości ziemi oraz wyrównanie terenu;
  - ułożenie agrowłókniny, przywóz żwiru;
  - transport głazów narzutowych (dwa etapy: plac przykościelny, następnie teren szkoły);
  - przywóz i ułożenie kamyków ozdobnych;
  - prace porządkowe (uporządkowanie terenu, dosadzenie krzewów i roślin ozdobnych);
  - wykonanie ławek, które mają służyć jako dekoracja oraz element funkcjonalny;
  - montaż ogrodzenia oraz tabliczek identyfikujących głazy;
  - wykonanie projektu tablicy informacyjnej oraz umieszczenie go na odpowiednim materiale;
  - wykonanie stelażu drewnianego do tablicy informacyjnej, montaż tablicy na terenie Geoogrodu.

  „Szkolny Ogród Geologiczny” ma służyć jako pomoc dydaktyczna zainteresowanym geologią uczniom oraz nauczycielom, jak również okolicznym mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym Zespół Szkół w Dobrzykach!
  Zapraszamy do odwiedzania, jak również na lekcje dydaktyczne!

 • Święto Pola  2017 „Marchewkowo – dyniowy spichlerz przydomowy”, Otwarcie „Szkolnego Ogrodu Geologicznego”

  W tym roku  Święto Pola odbyło się 21 X 2017r. (sobota) pod hasłem „Marchewkowo – dyniowy spichlerz przydomowy”. Jak co roku na sali gimnastycznej zagościły pięknie udekorowane stragany, bogate w smaczne potrawy przygotowane przez rodziców i uczniów oraz oczywiście wspaniała atmosfera. W tym roku przeważał kolor pomarańczowy – a więc oprócz zbiorów i przepysznych potraw, mieniły się one barwami marchewki i dyni. 

  Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski przywitał wszystkich gości, a następnie Anita Dubanowska, uczennica klasy VII uroczyście wniosła chleb.

  Pierwsza część imprezy rozpoczęła się od otwarcia Szkolnego Ogrodu Geologicznego, który został zbudowany w ubiegłym roku szkolnym. Przebiegała ona następująco:

  - prezentacja uczniów klasy VII na temat celu powstania lapidarium i jego przydatności dla uczniów;

  - prezentacja multimedialna „Jak powstawało nasze lapidarium” przygotowana przez uczniów klasy II – Dawida Hatowskiego oraz Mateusza Kozioła

  - program artystyczny klasy III SP „Jak powstały głazy narzutowe”;

  - wręczenie pamiątkowych podziękowań dla sponsorów i wszystkich, którzy pomagali w realizacji lapidarium; otrzymali je p. Alicja Szarzyńska, kierownik OCEE w Olsztynie, Zespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie, p. T. Fiedorowicz i firma Krusz-Pol, p. Paweł Życki, p. Jacek Łąka, p. Zbigniew Dubanowski, p. Dariusz Kozak, p. Dariusz Helwak, p. Marcin Segin, p. Wacław Truszkowski;

   

  - przecięcie wstęgi przez Dyrektora Szkoły p. Jacka Dobrowolskiego, Burmistrza Zalewa p. M. Żylińskiego oraz Specjalistę ds. Dydaktyki w Zespole Parków Krajobrazowych  w Jerzwałdzie p. D. Sokołowską;

  Po części oficjalnej odbył się tradycyjny konkurs muzyczny w trzech kategoriach (0-III SP, IV- VI SP, VII – IIIgim.), w tym roku pod hasłem „Zabawa z piosenką” – były to piosenki związane z jesienią, zbiorami, ludowe oraz z gatunku Disco Polo.

  Jury w składzie p. M. Dobrowolska (przewodnicząca), p. F. Małachowska oraz p. E. Subotowicz nagrodziło w tym roku  klasę III SP (wych. p. M. Antkiewicz),  IV SP (wych. p. J. Frygier) oraz VII SP (wych. p. B. Bochno). Otrzymali oni słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostałe klasy za przygotowanie swoich piosenkę, otrzymały również słodki upominek.

             W kolejnej części imprezy, wszyscy zgromadzeni na Sali mogli udać się na pyszny poczęstunek (ciasto oraz potrawy na straganach) przygotowany przez rodziców. W tym czasie jury oceniało jesienne stragany przygotowane przez rodziców i uczniów. Jak co roku było to najtrudniejsze zadanie, ponieważ wszystkie były piękne, bogato ozdobione i pełne pysznych potraw. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  organizatorzy postanowili przyznać dwie nagrody. I tak w kategorii   klas 0 – IV zwyciężył  stragan klasy III SP, natomiast w kategorii klas V SP – III gim. najbardziej podobał się stragan klasy V SP. To właśnie oni zdobyli nagrodę główną czyli wycieczkę ufundowaną przez Dyrektora oraz Radę RodzicówJ.

           Po przerwie odbyła się wspólna zabawa „Karaoke z Pola”, w której uczestniczyły wylosowane klasy, a ich zadaniem było zaśpiewanie również wylosowanej  piosenki. Każda klasa, która zaśpiewała otrzymała słodycze. Okazało się, że do śpiewających zaczęli dołączać się miłośnicy tańca i wszyscy dobrze się bawili, Potem do zabawy włączyli się nasi absolwenci, a nawet rodzice.

                  Kolejnym punktem imprezy były konkursy sprawnościowe dla rodziców i uczniów, które poprowadzili p. M. Przybylska oraz J. Frygier. Były rzuty marchewek do wiadra, tor przeszkód oraz ubijanie piany. Na wszystkich uczestników czekały upominki. Emocje były niezwykłe!!!

           Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Święta Pola zostały rozstrzygnięte różnorodne konkursy. Jak zwykle w szranki stanęły najlepsze kucharki. W tym roku tradycyjny konkurs kulinarny dla rodziców odbył się pod hasłem „Mama kucharka lub tata kucharz”. Jury w składzie p. A. Jurgielewicz, p. E. Mielcarz oraz p. I. Jaskulska wyróżniło następujące potrawy:

  kl. 0- III SP – przetwory z dyni lub marchewki w słoiku – p. Marzena Koprowicz;

  kl. IV – VI – ciasto marchewkowe lub dyniowe – p. Dominika Walaszczyk;

  kl. VII – III gim. – zupa dyniowa lub marchewkowa – p. Aldona Dubanowska;

  Wyróżnieni rodzice otrzymali nagrody, ale każdy rodzic który startował w konkursie otrzymał upominek – pocieszenieJ Wszystkie potrawy były niezwykle smaczne!

           W związku z otwarciem lapidarium został ogłoszony konkurs fotograficzny oraz konkursy plastyczne. Jury w składzie p. M. Dobrowlska, p. D. Sokołowska oraz p. A. Biełuś wyróżniły następujące prace:

  Konkurs fotograficzny „Głazy narzutowe w krajobrazie Warmii i Mazur”

  kat. IV- VI

  I miejsce – Patrycja Szczur, kl. VI

  II miejsce – Błażej Kawka, kl. VI

  III miejsce – Zuzanna Przybylska, kl. V

  Wyróżnienia – Tomasz Biełuś, kl. VI, Patrycja Świgońska, kl. V

   

  kat. VII – III gim.

  I miejsce – Agnieszka Grodzka, kl. III

  II miejsce – Paulina Nowikiewicz, kl. III

  III miejsce – Arkadiusz Pyskir, kl. II

  Wyróżnienie – Magda Brzezińska, kl. II

   

  Konkursy plastyczne dla uczniów:

  kl. 0-III – prace plastyczne - wyróżnienia

  kl. 0 „Marcheweczki” – Agata Kupczyńska, Marysia Przybylska, Maja Laskowska;

  kl. I „Marchewkowe dziwadła”  Aniela Dubanowska, Bartek Gajewski, Oskar Kisiel;   

  kl. II „Pejzaż warzywny”  - Kuba Feliś – Żbikowski, Julia Rudczkowska, Amelia Mariańska;

  kl. III  „Na straganie w dzień targowy” – Laura Płatek, Lena Dręczewska, Oliwia Kaślewicz;

  kl. IV – V „Malowane kamyki”

  kl. IV – Weronika Sobolewska, Alicja Życka, Martyna Jastrzębska

  kl. V – Patrycja Gądek, Konrad Koprowicz, Hubert Kozłowski;

  kl. VI – VII „Kamienne stworki”

  kl. VI – Julia Kwiatkowska, Aleksandra Kupczyńska, Małgosia Kozioł, Wiktoria Świgońska, Nikola Grams;

  kl. VII – Oskar Śmiatacz, Kacper Śmiatacz, Kuba Krajewski, Adam Pyskir;

  Autorzy prac otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez WFOŚ w Olsztynie oraz ZPK w Jerzwałdzie.

   

  Nad całością imprezy czuwały p. J. Sobolewska oraz p. Bożena Bochno, a w prowadzeniu pomagały uczennice klasy VII – Anita Dubanowska, Amelka Krzemińska oraz Patrycja Życka.

  Dziękujemy Panu Dyrektorowi, Radzie Rodziców, wszystkim rodzicom oraz uczniom, jak również wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji tej wspaniałej imprezy.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku zasiadali w jury, a były to: p. M. Dobrowolska, p. D. Sokołowska, p. A. Biełuś, p. A. Jurgielewicz, p. E. Mielcarz, p. I. Jaskulska, p. F. Małachowska oraz p. E. Subotowicz.. 

  Dziękujemy zaproszonym gościom, którzy wspólnie z nami uczestniczyli w naszym święcie -  panu Markowi Żylińskiemu, Burmistrzowi Zalewa, pani Jolancie Skrzypiec, kierownikowi MOPS w Zalewie oraz osobom, które pomagały w realizacji  Szkolnego Ogrodu Geologicznego –  p. Danucie Sokołowskiej z ZPK w Jerzwałdzie, p. Jackowi Łące, p. Zbigniewowi Dubanowskiemu, p. Dariuszowi Helwakowi oraz p. Wacławowi Truszkowskiemu.

  Dziękujemy również wszystkim pracownikom obsługi z ZS Dobrzyki, dzięki którym impreza przebiegała sprawnie  i bez zakłóceń.

  Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a przygotowane potrawy smakowały wyśmienicie – zapraszamy za rok!

  Fotorelacja

   

   

   

   

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  „Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.

   Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące”.

           14 października to święto wszystkich pracowników szkoły, zarówno nauczycieli, jak i tych niepedagogicznych. Tradycyjnie z tej właśnie okazji odbył się apel. Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi oraz przybyłych gości –
  p. K. Milczarek, Sekretarza Gminy Zalewo i p. A. Dubanowską, Przewodniczącą Rady Rodziców.

           Kolejnym punktem apelu było wręczenie przez panią Sekretarz Nagrody Burmistrza  Dyrektorowi Szkoły oraz pani Bożenie Bochno. Następnie
  p. Dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Otrzymali je: p. M. Dobrowolska, p. P. A. Jurgielewicz, p. I. Kupczyńska, p. E. Mielcarz, p. N. Semeniuk, p. U. Jaskulska, p. H. Radka, p. B. Tetkowska, p. W. Truszkowski.

           Po życzeniach i nagrodach, klasa V pod kierunkiem p. Natalii Semeniuk przedstawiła program artystyczny po tytułem „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd się wziął nauczyciel na świecie”, a potem nadszedł czas na najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie – a Dyrektor pasował ich na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze od Rady Rodziców. Klasa VII SP wzięła ich od tej pory „pod swoje skrzydła” i obdarowała piórnikami z wyposażeniem. Wszyscy zgromadzeni mogli również obejrzeć programy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy I oraz VII.

           Na zakończenie Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kwiaty.

  Nad przygotowaniem apelu czuwała p. M. Przybylska wraz z Samorządem Uczniowskim.

  Fotorelacja

 • Europejski Dzień Języków Obcych 2017

  2 października (poniedziałek) uczniowie ZS Dobrzyki brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który jest obchodzony od 2001r. z inicjatywy Rady Europy.

  Klasy 0 - III SP świętowały ten dzień pod kierunkiem p. Ilony Kupczyńskiej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Dzieci świata” oraz w ozdabianiu twarzy kolorami flag różnych państw świata. Najładniejsze prace zostały wyróżnione, ale wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

  Klasy IV –VII oraz II i III gimnazjum świętowały ten dzień na Sali gimnastycznej pod kierunkiem p. K. Frączkowskiej oraz p. J. Sobolewskiej.  Uczniowie przygotowali piosenki w różnych językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim a nawet rosyjskim. Zaprezentowali również bardzo popularne tańce „Twista” oraz „Belgijkę”, w których wykonanie zaangażowało się wielu uczniów. Nie zabrakło oczywiście dobrego humoru: klasa III gimnazjum przedstawiła nam skecz pt. „W restauracji”, który w zabawny sposób podkreślał konieczność nauki języków obcych a chłopcy z klasy VII zaprezentowali nam wspaniałe wykonanie „Jeziora Łabędziego”. Nie zabrakło również łamańców językowych, ciekawostek oraz literowania.

  Podczas imprezy został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Języki do zadań specjalnych”. Wyróżnione prace zostały nagrodzone.

  Fotorelacja

 • Uczniowie ZS w Dobrzykach uczestniczą w „Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia”

  29 września 2017r. (piątek) w naszej szkole odbył się egzamin z tabliczki mnożenia w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy nie brakowało. Podczas przerw między lekcjami uczniowie tłumnie zbierali się przed komisjami, by zdać egzamin. Udało się to 78% wszystkich zdających.

  Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uzyskamy jeszcze lepszy wynik!

  Koordynatorzy: p. U. Banach i p. K. Pasławski

  Fotorelacja

 • XIII Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa 2017r.

  26 września 2017r. (wtorek) odbyły się kolejne Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa zorganizowane przez n-li wychowania fizycznego z ZS w Borecznie na tzw. „Hubertówce”. W tym roku w zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół w Bart, Dobrzyk, Boreczna oraz Zalewa.

  Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze i jesteśmy z nich bardzo dumni. Oto wyniki:

   Szkoła Podstawowa

  drużynowo:

  dziewczęta – I miejsce

  chłopcy  - IV miejsce

  indywidualnie:

  II miejsce - Julia Kwiatkowska

  VI miejsce – Magdalena Szyszka

  VII miejsce – Daria Marcinkowska

  VIII miejsce– Zuzanna Machnik

  IX miejsce– Katarzyna Maryn

  X miejsce – Kacper Lesiczka

   

  Gimnazjum

  Drużynowo:

  Chłopcy – III miejsce

  Indywidualnie:

  VI miejsce - Klaudia Koprowicz

  VIII miejsce – Wiktoria Matysiak

  X miejsce – Paulina Kisiel

  V miejsce – Dominik Domosławski 

   

  Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy oraz puchary i upominki. Puchary zostały również wręczone w kategorii drużynowej.

  Wszystkim uczestnikom zawodów oraz ich opiekunom (p. M. Przybylskiej i p. J. Frygierowi) serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych  sportowych sukcesów !!

  Fotorelacja

   

 • Uwaga! Uwaga!

  Już niedługo (21 X 2017r.) kolejne Święto Pola i otwarcie „Szkolnego Ogrodu Geologicznego”. W związku z tym przypominamy chętnym uczniom klas IV - VI oraz wszystkim uczniom klas VII SP i II – III gimnazjum o Konkursie Fotograficznym pt. „Głazy narzutowe jako element krajobrazu Warmii i Mazur”;  Fotografie powinny być podpisane, proszę również napisać gdzie dany głaz się znajduje; prace proszę przesyłać do 16 X 2017r. na adres mugol@vp.pl

  Orgaznizatorzy

   

 • Piknik Inspiracji Naukowych

  W sobotę, 16 września w Iławie odbędzie się już trzecia edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Wydarzenie powstało z myślą o najmłodszych – dzieciach i młodzieży. To oni właśnie, jak co roku, będą głównymi gośćmi fascynującego świata nauki i nowych technologii.

  Ideą pikniku jest popularyzacja wiedzy z dziedzin przyrodniczo-technicznych oraz nauka poprzez zabawę, a jego celem jest rozbudzanie apetytu na wiedzę wśród młodego pokolenia. Wydarzenie ma w atrakcyjny sposób zaszczepiać nowe pasje i inspirować. Dlatego też tegorocznej trzeciej już edycji Pikniku przyświeca hasło ”Pasje od kuchni” a na postać Inspiratora wybrana została Maria Skłodowska-Curie.

  Źródło:http://ilawa.wm.pl/

   

 • Lekcje on – Line z prawdziwymi naukowcami – kontynuacja udziału w programie Edu - Arcic

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, kontynuujemy udział w programie Edu – Arctic, którego celem jest rozwijanie wiedzy z  zakresu biologii, geografii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego. Realizowane jest to głownie poprzez udział w lekcjach on – line, które są prowadzone przez naukowców związanych z obszarami arktycznymi. 

   

  Dziś (12 IX 2017r.) uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w lekcji pod tytułem „Megafauna plejstocenu”, która była prowadzona przez panią Annę Wielgopolan. Starała się ona odpowiedzieć na pytania:

   

  Czy plejstocen to tylko zlodowacenie? Jakie warunki panowały wtedy na Ziemi? Co to jest megafauna i jakie były jej cechy charakterystyczne? Czy warto być gigantem? Czy naprawdę miało miejsce "wielkie wymieranie"? Czy megafauna nie pozostawiła po sobie śladów?

   

  Tak więc lekcja zawierała trochę paleontologii, trochę stratygrafii i  trochę teorii.

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

  4 IX 2017r. o godz. 8.30 uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny. Pierwszym punktem uroczystości była msza św., którą odprawił ks. Mariusz Pawlikowski. Uczestnicy pomodlili się za wysokie wyniki w nauce naszych uczniów oraz za pedagogów i pracowników szkoły.

  Podczas uroczystego apelu pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, a szczególnie gorąco najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przestąpili mury szkolne. Następnie pan Dyrektor odczytał list od Kuratora Oświaty napisany z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a potem wszyscy odśpiewali Hymn Szkoły i rozeszli się na spotkania z wychowawcami.

  Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym 2017/2018!!!

  Fotorelacja

   

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 972725