1. „Sprzątanie świata - Polska”

Rok 2010 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, a hasło tegorocznej akcji w Polsce brzmi: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do porządkowania swoich wiosek. Nie odstraszyła nas deszczowa aura. Rodzice zadbali o właściwy na takie warunki strój dla swoich pociech. Młodsi przynieśli także swoje rękawice, lepiej dopasowane do małych dłoni, niż „przydziałowe”. Dzieci i młodzież, pod opieką nauczycieli, przemaszerowały najbardziej uczęszczanymi szlakami, zbierając porzucone tam śmieci. Stwierdzamy, że z roku na rok jest coraz czyściej. To zasługa zarówno mieszkańców, jak i turystów oraz przejezdnych.

Niestety, do worków plastikowych wkładaliśmy wszystko, co naszym zdaniem, nie powinno leżeć na ziemi - bez segregacji. Uczymy się coraz bardziej dbać o nasze środowisko i rozumiemy znaczenie segregowania śmieci. Teraz czekamy, aż ktoś nam pokaże, jak to się robi i będzie nas w tym wspierał.

• Szkoła Podstawowa w Dobrzykach
    Dobrzyki 25