• APEL Z OKZAJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA ORAZ DNIA ZIEMI

We wtorek (30 kwietnia 2024r.) cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość składająca się z dwóch części.

W pierwszej z nich odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który przygotowali uczniowie z klasy I i III pod czujnym okiem p. Marzenny Antkiewicz. To szczególnie ważna data dla każdego Polaka, dlatego przygotowany program artystyczny zawierał podstawowe informacje dotyczące tego wydarzenia. Montaż słowno-muzyczny pt. ,,WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” składał się z wiersza, tekstów oraz piosenki na temat Konstytucji 3 Maja. Całość przedstawienia zakończyła piękna pieśń historyczna pt. ,,Witaj majowa jutrzenko”.

• XXVIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Morągu

26 kwietnia 2024r. uczniowie z klasy 8: Daria Krzemińska, Hubert Kujawa i Adam Jaroszewski oraz z klasy 7: Amelia Antolak, Aniela Dubanowska i Milena Koprowicz wzięli udział w XXVIII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Morągu. W mistrzostwach rywalizowało 14 drużyn, nasi uczniowie zajęli 5 miejsce. Drużyny miały do pokonania trasę z 7 stacjami zadaniowymi z różnymi sytuacjami urazowymi, np. upadek z wysokości, wypadek na rowerze, nagłe zatrzymanie krążenia czy amputacja. Zadania wymagały od zawodników dużego opanowania, praktycznej wiedzy z zakresu I pomocy przedmedycznej oraz dobrej współpracy w zespole. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z trudnościami i należą im się słowa uznania oraz brawa. Gratulujemy zawodnikom oraz p. Kamili Frączkowskiej, która przygotowywała ich do tych Mistrzostw !

• ZAJĘCIA PRZYRODNICZE W PARKU

W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas I-III z Pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego w Jerzwałdzie w Siedzibie Parku. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia stałej ekspozycji dotyczącej środowiska przyrodniczego Parku. Dzieci poznawały las, jego budowę, rośliny i zwierzęta np. różne gatunki dzięciołów. Próbowały naśladować lecące ptaki. Miały możliwość zobaczenia ryb zamieszkujących nasze jeziora, co było szczególnie ciekawe dla małych wędkarzy. Dzieci zainteresowały się również bobrem, ważką oraz orłem. Chętnie wykonywały zadania multimedialne.

• DZIEŃ ZIEMI

Z okazji DNIA ZIEMI nasi uczniowie pod czujnym okiem pana konserwatora Dariusza Helwaka, sadzili drzewka, które będą ozdobą naszego szkolnego boiska. Pozostałe sadzonki uczniowie zabrali do swoich domowych ogródków. Akcję zorganizowała i przywiozła sadzonki drzewek pani Małgorzata Przybylska :)

Środa 08.05.2024