Nawigacja

 • „Ratujmy klimat” – konkurs plastyczny – wyniki głosowania!

  Miło nam poinformować, że po przeliczeniu głosów uczniów i nauczycieli na prace plastyczne w konkursie „Ratujmy klimat”, okazało się, że najwięcej głosów uzyskały prace Amelki Szczurek, kl. IV (praca nr 1), Mai Cyganowskiej, kl.V (praca nr 2) oraz Magdaleny Głozak, kl. II Gim. (praca nr 4).

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu!!!

 • X Czwórbój Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Zalewa

  W czwartek (23 maja 2018r.) w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się X Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Zalewa, który uroczyście rozpoczął zawody. Na starcie stanęli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Bart, Dobrzyk i Zalewa. Każda z drużyn reprezentowana była przez cztery dziewczęta i czterech chłopców.  Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje siły i umiejętności w czterech konkurencjach sportowych:

  - bieg na 60m,
  - skok w dal,
  - rzut piłeczką palantową,
  - bieg długi – dziewczęta 600m, chłopcy 800m.
   

  Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta i wszyscy walczyli do końca. Ostatecznie w zawodach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Bartach, której zawodnicy zdobyli najwięcej punktów (opiekun -  pan Paweł Romaszko) i zdobyli Puchar Burmistrza.

  Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dobrzyk (opiekun – p. Małgorzata Przybylska). Trzecie przypadło Szkole Podstawowej z Zalewa (opiekun – p. Fabian Wieliczko).

  W rywalizacji dziewczęta i chłopcy, wyniki przedstawiają się następująco:

  Dziewczęta:

  I – SP Barty

  II – ZS Dobrzyki

  III – ZS Zalewo

  Chłopcy:

  I – SP Barty

  II – ZS Zalewo

  III – ZS Dobrzyki

   

  Medale i puchary wręczył zawodnikom Dyrektor ZS Dobrzyki - pan Jacek Dobrowolski , który również przyznał nagrodę specjalną (piłkę siatkową) Wojtkowi Waszajło z Bart,  który w punktacji indywidualnej uzyskał największą ilość punktów. 

  W przerwie zawodów wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na wspólnego grilla.

  Organizatorem zawodów była pani Małgorzata Przybylska. 

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań sportowych w tegorocznej edycji Międzyszkolnego Czwórboju Lekkoatletycznego o Puchar Burmistrza Zalewa. Dziękujemy organizatorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do zawodów.

  Fotorelacja

   

 • Warsztaty profilaktyczne

  W poniedziałek (21 maja 2018r.) nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, zorganizowanych przez Pracownię Profilaktyczną z Krakowa „Krokus”. Prowadziła je pani Beata Komacha, pedagog i terapeuta.

  Klasy VII SP oraz II i III gimnazjum uczestniczyli w sesji pt. „Uzależnienia od substancji psychoaktywnych”, natomiast klasy I – III SP  - „Fonoholizm – Nowe media”.

  Warsztaty były sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 • Turniej Piłki Siatkowej

              W piątek (18 czerwca 2018r.) w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział dwie drużyny dziewczęce  i trzy drużyny chłopców. Zawodnicy wykazali się profesjonalizmem i znajomością zasad w piłkę siatkową.

  Oto wyniki:

  Dziewczęta:

  I miejsce – ZS Dobrzyki

  II miejsce – SP Barty

  (mecze: Dobrzyki – Barty 3:0)

   

  Chłopcy:

  I miejsce – ZS Boreczno

  II miejsce – ZS Dobrzyki

  III miejsce – SP Barty

   

  (mecze: Dobrzyki – Boreczno 0:2; Dobrzyki – Barty 2:0; Barty - Boreczno 0:2)

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Turniej zorganizował p. Jarosław Frygier

   

 • Konkurs recytatorski – mamy laureata!!!

  18 maja w Kinoteatrze w Iławie odbyły się eliminacje rejonowe XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją" . Wśród zwycięzców znalazł się uczeń naszej szkoły – Cezary Puszczak z kl. V. Wyrecytował on utwór A. Fredry pt. „Paweł i Gaweł”. Do konkursu przygotowała go p. Natalia Semeniuk. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas rywalizacji na szczeblu wojewódzkim!

   

   

 • „Biblioteka na łące”

  W czwartek (17 maja 2018r.)  uczniowie klas 0-III SP uczestniczyli w teatrzyku edukacyjnym promującym czytelnictwo pt. „Co w trawie piszczy”. Na przedstawienie zaprosiła nas Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie.

  Dzieci poznały bajki, których Maja, Gucio oraz Filip (bohaterowie popularnej kiedyś „Pszczółki Mai”) podsłuchali na leśnej polanie oraz historię powstania biblioteki dla owadów żyjących na łące. W trakcie spektaklu uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na wszystkie zwroty akcji, wspólnie z aktorami śpiewali piosenki oraz tańczyli na scenie.

  Wspaniali, krakowscy aktorzy stworzyli cudowną atmosferę.

  Fotorelacja

  Bardzo dziękujemy za zaproszenie, które przekazała nam pani Zofia Chomke z Biblioteki w Siemianach.

 • Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Miłomłyna

              W czwartek (17 maja 2018r.) nasi uczniowie (Julia Kwiatkowska, kl. VI, Magdalena Szyszka kl. V, Konrad Koprowicz, kl. V oraz Kacper Lesiczka, kl. V)  ze Szkoły Podstawowej reprezentowali naszą szkołę w przełajowych biegach w Miłomłynie. Pobiegli naprawdę świetnie, a oto wyniki:

  Julia Kwiatkowska (1000m) – II miejsce;

  Magdalena Szyszka (800 m) – IV miejsce;

  Drużynowo nasi uczniowie zajęli III miejsce!

  Biegaczy przygotowywała p. Małgorzata Przybylska.

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Fotorelacja

 • „Ratujmy klimat” – konkurs plastyczny – głosowanie w szkole

                  W poniedziałek (14.05.2018r.) wśród uczniów odbyło się głosowanie na trzy prace plastyczne, które najlepiej oddają przesłanie konkursu. Prace z największą ilością głosów zostaną wysłane do ogólnopolskiego finału.

  Fotorelacja

 • „Ratujmy klimat -  ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH konkurs plastyczny Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i Domów Kultury”

  Zmiany klimatyczne bez wątpienia są największym wyzwaniem, przed jakim obecnie stoi ludzkość. I to właśnie młode pokolenie będzie musiało uporać się z tym problemem. Globalne ocieplenie już teraz jest przyczyną wielu niebezpiecznych zjawisk, które z czasem będą się tylko nasilać. Coraz częstsze susze i postępujące pustynnienie dotykają już nie tylko państw tropikalnych. Na sile przybierają ekstremalne zjawiska pogodowe – huragany, sztormy, burze, śnieżyce czy gradobicia. Brak wody i żywności w obszarze międzyzwrotnikowym powodują wielkie migracje ludności i związane z tym konflikty. Oceanicznym wyspom i leżącym na wybrzeżach miastom grozi zalanie.


   

  „Świat oczami młodych” jest konkursem plastycznym dla młodzieży, na projekt znaczka pocztowego, który porusza ważne społecznie tematy. Konkurs nie tylko edukuje młodzież w wybranych sprawach, ale stwarza jej również możliwość wypowiedzi i dyskusji. Druga edycja konkursu pod hasłem ”Ratujemy Klimat” poświęcona jest tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony. Pod koniec 2018 r. w Polsce odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie, czyli globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP24).


  Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i osiągnięciami.

   

              Uczniowie z naszej szkoły również przystąpili do tego konkursu. Spośród wielu prac wyróżnionych zostało sześć (Andżelika Borowiecka, kl. IV, Amelia Szczurek, kl. IV, Maja Cyganowska, kl. V, Mateusz Kawka, kl. VII, Magdalena Głozak, kl. II Gim.). Autorzy tych prac zostali nagrodzeni podczas obchodów Dnia Ziemi, a ich prace umieszczone w specjalnej gablocie na szkolnym korytarzu. Będą one brały udział w głosowaniu, a trzy z największą liczbą głosów zostaną wysłane do etapu krajowego.

  Trzymamy kciuki!

  Koordynatorzy konkursu w szkole: p. U. Banach oraz p. M. Dobrowolska

 • Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Ziemi

  W środę (9 V 2018r.) uczniowie oraz nauczyciele ZS w Dobrzykach zebrali się na Sali gimnastycznej. W tym dniu odbyły się dwie uroczystości – apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dnia Ziemi. Wszystko rozpoczęło się od referatu na temat ówczesnych wydarzeń historycznych, który został przygotowany przez p. Agnieszkę Jurgielewicz, a  przedstawiła go Katarzyna Maryn z kl. V SP.

  W pierwszej części mogliśmy obejrzeć program artystyczny pt. „Duch historii” na temat historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowała go p. Elżbieta Mielcarz z uczniami kl. IV.

  Kolejnym punktem uroczystości było obejrzenie prezentacji multimedialnej na temat działalności PCK, z okazji Światowych Dni PCK, którą przygotowała opiekunka koła PCK w szkole p. Ilona Kupczyńska, a przedstawiły ją Klaudia Koprowicz oraz Aleksandra Żmijewska z kl. II Gim. Mogliśmy również obejrzeć występ artystyczny uczniów z klasy II SP.

  Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły uczennice klasy VII – Amelia Krzemińska oraz Patrycja Życka, które przedstawiły nam kilka ciekawych informacji na temat tego święta, a następnie prezentację multimedialną pt. „Piękno Ziemi, którą przygotowała p. Bożena Bochno.

  Po prezentacji p. Urszula Banach wręczyła nagrody laureatom Konkursu Plastycznego „Ratujmy klimat”, który polegał na zaprojektowaniu znaczka pocztowego (informacje o konkursie w kolejnej notatce).

  Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Zalewie.

  Kolejną atrakcją był cykliczny konkurs „Omnibus” dla klas IV-VII SP oraz II-III Gim. Uczniowie musieli zmierzyć się z  pytaniami  z różnych dziedzin wiedzy, które przygotowali dla nich p. Bożena Bochno oraz p. Konrad Pasławski (wiadomości do pytań zostały zebrane z tablicy szkolnej „Omnibus”, na której umieszczane SA cyklicznie różne ciekawe informacje. Po zaciętej walce, tytuł omnibusa w szkole podstawowej zdobył Grzegorz Płodowski z kl. VI, a w gimnazjum Krystian Walaszczyk z kl. III gim. Gratulujemy!!!

  Na zakończenie „młodzi chemicy” Anita Dubanowska, Patrycja Życka oraz Adam Pyskir z kl. VII SP., pod czujnym okiem p. Konrada Pasławskiego, przedstawili dla całej społeczności szkolnej kilka „efektownych” doświadczeń chemicznych.

                  Po zakończeniu apelu uczniowie kontynuowali zajęcia lekcyjne.

   

  Organizatorzy: U. Banach. B. Bochno, N. Semeniuk, K. Pasławski

  Fotorelacja

   

   

   

   

 • W Rytmie Polskiej Piosenki 2018– etap gminny

  3-go maja  2018r. w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się XVIII Miejsko – Gminny Konkurs w Rytmie Polskiej Piosenki pod hasłem „Lubię śpiewać polskie piosenki”. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół z terenu gminy Zalewo. Naszą szkołę reprezentowała jak zwykle duża grupa wykonawców. A oto wyniki:

   

  kat. I - III SP – Hubert Kujawa, kl. II – II miejsce;

  kat. IV - VII SP – Aleksandra Kupczyńska, kl. VI – II miejsce;

  kat. Gimnazjum – Dawid Hatowski, kl. II – I miejsce, Aleksandra Żmijewska, kl. II – III miejsce.

   

  Wyróżnienia: zespół „Czwartoklasistki” (Amelia Szczurek, Weronika Sobolewska, Alicja Życka), zespół „Piątoklasiści” (Zuzanna Machnik, Czarek Puszczak, Igor Domański), zespół „Szóstoklasistki” (Aleksandra Kupczyńska, Wiktoria Śledzik, Patrycja Szczur);

   

  Laureaci konkursu otrzymali puchary oraz dyplomy, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy dyplomy za udział. Uczniów z klas IV – II Gim. do konkursu przygotowywała p. Urszula Banach, natomiast uczniów z klas I – III p. A. Helwak oraz p. M. Antkiewicz.

   

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

  Fotorelacja

   

   

 • XXXVI Spotkania z Poezją Dziecięcą – etap gminny

  W piątek (27.04.2018r.) w  M-GCK w Zalewie odbył się XXXVI Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Spotkania z poezją”. Uczestniczyli w nim laureaci etapów szkolnych ze szkół z terenu gminy Zalewo.

   

  Komisja w składzie: Fryderyka Małachowska - Dyrektor M-GCK w Zalewie, Irena Kupczyńska – wieloletnia bibliotekarka M-GBP w Zalewie oraz Hanna Bobek – mgr filologii polskiej wyłoniła finalistów, którzy będą reprezentowali gminę Zalewo podczas etapu rejonowego, który odbędzie się w 18 maja 2018 r. w Iławskim Centrum Kultury .

   

  Miło nam poinformować, że wśród finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły – Cezary Puszczak z kl. V. Czarek recytował wiersz Aleksandra Fredry pt. „Paweł  i Gaweł”, a przygotowywała go pani N. Semeniuk.

   

  Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wspaniale recytowali polską poezję i oczywiście trzymamy kciuki za finalistów.

   

  Fotorelacja

   

 • Turniej w piłkę halową dla uczniów Szkoły Podstawowej

                  W marcu, w ramach zajęć SKS, odbył się Turniej w piłkę halową dla chętnych uczniów. Klasy IV i V wystawiły reprezentację męską, ale w klasie VI skład był żeńsko - męski. Oczywiście walka była zacięta, a  doping niesamowity. Oto wyniki rozgrywek:

  kl. V – IV – 7:2

  kl. IV – VI – 2:3

  kl. VI – V – 3:1

  I miejsce – klasa VI

  II miejsce – klasa V

  III miejsce – klasa IV

  Wygrana drużyna otrzymała puchar a wszyscy uczestnicy turnieju słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

  Gratulujemy!!!

  Turniej zorganizowała pani M. Przybylska

  Fotorelacja

                 

   

 • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

  W czwartek (26 IV 2018r.) uczniowie klasy III SP przystąpili do Sprawdzianu Trzecioklasisty. Musieli zmierzyć się z zadaniami z matematyki, przyrody oraz języka polskiego. Uczniowie klas III naszej szkoły przystępują do tego sprawdzianu co roku.

  Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu i Gazety Wyborczej, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji bazujące na ocenianiu kształtującym. Wydawnictwo Operon jako pierwsze w Polsce zaproponował nauczycielom przeprowadzenie sprawdzianu już w III klasie szkoły podstawowej. Dostarcza on szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Kluczowym elementem jest stosowanie kart oceniania kształtującego, które stanowią precyzyjną informację zwrotną oraz motywują ucznia do nauki. Wyniki tego sprawdzianu mogą również pomóc w analizie postępu w nauce poszczególnych uczniów – po zestawieniu ich z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie. Dzięki temu można przekonać się, czy potencjał ucznia został dobrze wykorzystany. 

  Trzymamy kciuki za wszystkich trzecioklasistów!!!

  Fotorelacja

 • Lekcja przyrody w terenie

  W środę (25 IV 2018r.) uczniowie klas IV - VI SP uczestniczyli w lekcji przyrody w Nadleśnictwie Dobrocin. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne (ścieżka dydaktyczna na teranie nadleśnictwa) poprowadził pracownik Nadleśnictwa. Wprowadził on uczniów w niezwykły świat lasu, jego warstw, mieszkańców czy najczęściej spotykanych roślin. Zajęcia były bardzo ciekawe i z pewnością wiele zasłyszanych informacji uczniowie zapamiętają na długo.

  Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, po zakończonych zajęciach na uczniów czekało przygotowane ognisko. Każdy z nich mógł się poczęstować kiełbaską, bułką i soczkiem.

  Wycieczka zakończyła się oczywiście „odwiedzinami” w restauracji McDomald`s.

  Wyjazd zorganizowała p. Bożena Bochno

  Fotorelacja

  opiekunowie: p. N. Semeniuk, p. J. Sobolewska, p. J. Frygier

   

 • Olimpiada PCK

  21 kwietnia 2018r. w Morągu odbyła się „XL Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: SP – kl. IV- VII (A. Kupczyńska, A. Krzemińska, P. Życka) oraz Gimnazjum  - kl. II – III (K. Koprowicz, A. Żmijewska, U. Jaskulska).

              Miło nam poinformować, że nasze dziewczyny z gimnazjum wywalczyły drużynowo II miejsce, a  Klaudia Koprowicz z kl. II Gim. zajęła IV miejsce w finale konkursu.

  (uczniów przygotowywała p. Ilona Kupczyńska)

              W ramach Olimpiady zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego o tematyce zdrowotnej. Oto wyniki naszych uczniów:

  kl. 0 – III SP – Oliwia Wiktorzak, Amelia Mariańska – wyróżnienie 

  kl. IV – VII SP:

  I miejsce – Kasia Maryn, kl. V, Konrad Koprowicz, kl. V, Aleksandra Kupczyńska, kl. VI;

  II miejsce – Kamila Prystasz, kl. IV, Adam Pyskir, kl. VII, Patrycja Życka, kl. VII;

  kl. II – III gimnazjum:

  I miejsce – Klaudia Koprowicz, kl. II Gim., Magda Głozak, kl. II Gim.

  Gratulujemy uczestnikom oraz opiekunom!!!

  Fotorelacja

 • „Czyste Jeziora – rzeki” – włączamy się w akcję sprzątanie świata

  Już po raz kolejny w powiecie iławskim rozpoczęła się Akcja „Czyste Jeziora i Rzeki – Wiosna 2018”, która będzie trwać do połowy maja. Tradycyjnie już uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami brali w niej udział. W swoich miejscowościach zbierali śmieci przyczyniając się z pewnością do ochrony środowiska naturalnego i dokładając swoją cegiełkę do Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest co roku 22 kwietnia.

   

  Fotorelacja

 • Egzaminy gimnazjalne 2018

              W środę 18 kwietnia 2018r. tegoroczni trzecioklasiści rozpoczynają swój trzydniowy „maraton” z egzaminami. Tego dnia zmierzą się z arkuszami i historii, WOS-u oraz języka polskiego.

  W czwartek będą rozwiązywali zadani z przedmiotów ścisłych; przed nimi arkusze z biologii, geografii, chemii, fizyki oraz matematyki.

  Ostatni dzień egzaminów to czas na języki obce – uczniowie piszą test z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

  Wyniki dopiero w czerwcu, ale my trzymamy za nich kciuki już od dziś!

   

 • Szkolny Konkurs Recytatorski 2018

                  W piątek (13 IV 2018r.) w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Brało w nim udział 32 osoby. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem recytacji.

   

  Oto wyróżnione osoby:

  I-III SP – Basia Życka, kl. III i Adam Jaroszewski, kl. II

  IV – VI SP – Cezary Puszczak, kl. V i Igor Domanski, kl. V

  VII SP – III Gim. – Amelka Krzemińska, kl. VII i Paulina Nowikiewicz, kl. III

   

  Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz nauczyciele – p. E. Mielcarz, p. N. Semeniuk
  i p. M. Antkiewicz

   

  Wyróżnione osoby będą reprezentować naszą szkołę na gminnym etapie konkursu recytatorskiego, który odbędzie się 27 kwietnia w MGCK w Zalewie.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

  Fotorelacja

 • „Narkomanka” – monodram teatralny dla młodzieży

  5 kwietnia 2018r. uczniowie klasy VII oraz II i III gimnazjum obejrzeli w Miejsko -Gminnym Centrum Kultury w Zalewie spektakl teatralny pt. „Narkomanka”. Spektakl został oparty na prawdziwych przeżyciach Barbary Rosiek (psychologa klinicznego, poetki i autorki m.in. „Pamiętnika narkomanki” i „Kokainy”). Była to historia młodej dziewczyny, która wpadła w nałóg narkomanii, jednak po wielu przeżyciach podjęła walkę z tym nałogiem.

  Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Joannę Orzeszkowską. W roli głównej wystąpiła Anna Samusionek, a akompaniował jej Janusz Yanina-Iwański, który jest autorem muzyki.

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1050896