Nawigacja

 • Żywa lekcja historii z Bractwem Rycerskim „Kerin”

  W poniedziałek (11 XII 2017r.) odbyła się lekcja historii na żywo. Gościliśmy po raz kolejny członków Bractwa Rycerskiego „Kerin” z Gniewu, którzy tym razem przygotowali zajęcia pod tytułem „Grecja i Persja”. Jak zwykle było wiele dobrej zabawy, wcielania się w historyczne postacie czyli zabawa i nauka w jednym.

  Fotorelacja

 • Wycieczka do Plusk

  W czwartek (7 XII 2017r.) uczniowie klas IV – VI SP spędzili czas w Aquaparku w Pluskach k. Stawigudy. Była oczywiście zabawa na zjeżdżalniach, rwącej rzece i wiele innych atrakcji wodnych. Nie obyło się również bez  odwiedzenia Mc Donalds`aJ.

  Wycieczkę zorganizował p. Jarosław Frygier

  Fotorelacja

 • Uwaga! Uwaga! ŚWIĄTECZNA PACZKA – podziel się z innymi!

                  Przypominamy o „Świątecznej Paczce” – zbiórka żywności oraz produktów chemicznych trwa do 19 grudnia 2017r. (wtorek). Jak co roku, Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę produktów, które będą przeznaczone na paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin.

  Produkty przynosimy do wychowawców lub p. Małgorzaty Przybylskiej

 • VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

  We wtorek (5 XII 2017r.) w MGCK w Zalewie odbył się VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, który został zorganizowany przez anglistów z Zespołu Szkół w Dobrzykach oraz z Zespołu Szkół w Zalewie (panią Monikę Szmygiel oraz panią Julitę Sobolewską) i Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Festiwal został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Iławskiego oraz Burmistrza Zalewa. Tradycyjnie już imprezę otworzyli p. F. Małachowska, Dyrektor MGCKw Zalewie, p. J. Lichacz, Dyrektor ZS w Zalewie oraz p. J. Dobrowolski, Dyrektor ZS w Dobrzykach.

  Jak co roku do festiwalu zgłosiło się wielu uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjów – ponad 40 uczestników. Gościliśmy uczniów oraz ich opiekunów z Bart, Małdyt, Szymonowa, Samborowa, Boreczna, Przezmarku, Miłomłyna, Iławy, Zalewa oraz Dobrzyk. Poziom rywalizacji był jak zwykle bardzo wysoki, mogliśmy również wysłuchać wielu wspaniałych przebojów wykonanych przez uczniów w języku angielskim. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach – szkoły podstawowe – soliści i duety oraz szkoły gimnazjalne – soliści i duety.

  W tym roku jury przyznało Grand Prix w kategorii Duety - gimnazjum. Otrzymał je duet z Samborowa, który jednocześnie zajął I miejsce w swojej kategorii – Wiktoria Kaczmarczyk oraz Oskar Hermanowski.

  Naszą szkołę również reprezentowali uczniowie w każdej kategorii, którzy wygrali eliminacje szkolne: szkoła podstawowa - Aleksandra Kupczyńska, Martyna Jastrzębska, duet – Patrycja Życka i Amelia Krzemińska; gimnazjum – Dawid Hatowski, Aleksandra Żmijewska, duet Dawid Hatowski i Mateusz Kozioł. Ich wykonania zostały dostrzeżone, a oto wyniki:

  Martyna Jastrzębska, kl. IV – wyróżnienie, soliści SP;

  Amelia Krzemińska i Patrycja Źycka, kl. VII – III miejsce, duety SP;

  Dawid Hatowski, kl. II – II miejsce, soliści gimnazjum;

  Dawid Hatowski i Mateusz Kozioł, kl. II – IV miejsce, duety gimnazjum;

   

   

  Gratulujemy wszystkim!

   

  Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez p. Marka Żylińskiego Burmistrza Zalewa, p. Edwarda Całkę, radnego Rady Miejskiej w Zalewie, p. Jacka Dobrowolskiego, Dyrektora ZS w Dobrzykach oraz p. Elżbietę Blonkowską, Dyrektora ds. Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Zalewie.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów.

  Fotorelacja

   

 • Mikołajki 2017

                  Tradycyjnie już, jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował mikołajki szkolne. Każdy kto w tym dniu założył czapkę św. Mikołaja, nie był pytany na lekcjach. Na długiej przerwie wszyscy uczniowie mieli szansę odnaleźć czapeczki mikołajkowe, które zostały dokładnie ukryte w różnych częściach korytarza szkolnego.  Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez SU.

   

 • „Pluszowy Miś” i nowi czytelnicy

  24 listopada w bibliotece szkolnej obchodziliśmy uroczyście "Misiowe święto" (25 XI obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia). Tego dnia czytelnia przyciągała najmłodszych uczniów wystawą książek o misiach i odświętnym wyglądem. Kojarzyła się z miejscem radosnym, pełnym niespodzianek i nowych wiadomości. 

  Uczniowie klasy I SP poznali historię pluszowego misia i sylwetki  najsłynniejszych z nich. Wysłuchali fragmentów wierszy, filmów, piosenek
  i opowiadań. Wszyscy zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. 
  Na pamiątkę otrzymali zakładki do książek, dyplomy i misie do pokolorowania.

  Fotorelacja

 • Andrzejki

  W czwartek (23 XI 2017r.) uczniowie klas IV-VII SP oraz gimnazjum uczestniczyli w andrzejkach, które zostały zorganizowane przez Samorząd Szkolny. Były oczywiście tradycyjne wróżby, dyskoteka i dobra zabawa.

  Fotorelacja

 • Wycieczka do Malborka 

  W czwartek (16 XI 2017r.) uczniowie klas IV - VI SP wzięli udział w wycieczce do Malborka. Głównym jej celem była wizyta w Zamku Malborskim. Uczniowie uczestniczyli w lekcji dydaktycznej pt. „Tajemnice Zamku Malborskiego”. Zostali podzieleni na dwie grupy, a każda z nich była  prowadzona przez przewodnika. Zadaniem grup było przejście przez różne pomieszczenia zamku i odkrywanie krzyżackich tajemnic. Za poprawne rozwiązanie, grupa otrzymywała literki, które w efekcie utworzyły hasło.

  Oprócz tajemnic, uczniowie dowiedzieli się również czym różni się prawdziwy bursztyn od fałszywego i jakie są jego właściwości– uczestniczyli w specjalnym pokazie pracowni bursztynu.

  W nagrodę na uczniów czekało spotkanie z Wielki Mistrzem KrzyżackimJ To była naprawdę ciekawa lekcja historii.

  Wycieczka zakończyła się oczywiście wizytą McDonald`s.

  Opiekunowie – p. A. Jurgielewicz, p. J. Frygier, p. N. Semeniuk, p. J. Sobolewska.

  Fotorelacja

 • Jaki znak Twój? – Orzeł Biały…”   - konkurs plastyczny

  W ramach obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości MGCK w Zalewie ogłosiło konkurs plastyczny pod hasłem „Jaki znak Twój? - Orzeł biały…”. Był on adresowany do uczniów szkół z terenu gminy Zalewo i  miał na celu m.in. popularyzację wiedzy o symbolach narodowych, wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci. Do konkursu zgłoszono 110 prac, które oceniono w pięciu kategoriach wiekowych.

           Miło nam poinformować, że w każdej z kategorii wiekowych prace naszych uczniów zostały wyróżnione. A oto laureaci, którzy podczas uroczystej gali  w MGCK w Zalewie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody:

  - kat. 3-5 latki - Kornelia Puszczak;

  - kat. 6 - latki – Maja Laskowska i Oskar Trojakowski;

  - kat. I-III SP – Emilka Jaroszewska i Amelka Mariańska;

  - kat. IV- VIII SP – Patrycja Świgońska;

  - kat. Gimnazjum – Magdalena Głozak i Klaudia Koprowicz;  

  Gratulujemy!!!

 • „Świat bajek” w Bibliotece w Zalewie (15 XI 2017r.)

  "Świat bajek” - to zaczarowana kraina. Aby tam się znaleźć, przedszkolaki i uczniowie klasy I wraz z wychowawcami (p. I. Kupczyńską i p. M. Bielenną) oraz p. M. Dobrowolską – bibliotekarzem, pojechali na wycieczkę do M-G Biblioteki Publicznej w Zalewie. Oczywiście czekały tam na wszystkich wspaniałe przeżycia i niespodzianki. 
  Uczniowie wysłuchali ciekawej bajki, za sprawą której przenieśli się w zaczarowany świat "Królowej pszczół".
  Panie Edyta Subotowicz i Irena Kupczyńska wyczarowały dla wszystkich kolorowe książki z dedykacją, do których uczniowie wykonali wesołe zakładki.

  Na pewno odwiedzimy jeszcze bibliotekę.
  Dziękujemy za miłe przyjęcie, obiecujemy przeczytać książeczki.

  Fotorelacja
   

 • „Dlaczego uczniowie grają w gry komputerowe?”

  W dniu 07.11.2017 roku w Zespole Szkół w Dobrzykach odbyły się spotkania z uczniami gimnazjum dotyczące korzystania przez młodzież z gier internetowych. Spotkania poprowadzili psychologowie dr Martyna Kotyśko z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz dr Maciej Michalak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Celem rozmów z uczniami było poznanie m.in. ich perspektywy dotyczącej gier internetowych, tego jakie gry lubią i w jakie grają, tego co ich motywuje do grania, a także omówienie ewentualnych problemów, jakie mogą wyniknąć z nadmiernego zaangażowania się w korzystanie z gier. Wspomniane spotkania stanowią pierwszy z trzech etapów projektu dotyczącego zaburzenia korzystania z gier internetowych, którego realizacja odbywa się w dwóch województwach - warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Badania są dofinansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 (środki Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw zdrowia).

  Fotorelacja

 • Pamiętamy o najważniejszych rocznicach  - 11 listopada,  99 – ta rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

              W piątek (10 XI 2017r.) odbył się uroczysty apel z okazji  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej
   i rozpoczęli apel od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie klasy VI SP pod kierunkiem p. A. Jurgielewicz przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący wydarzeń związanych z odzyskaniem przez państwo polskie niepodległości, pt. „Pociąg do Wolności”.

  Kolejnym punktem apelu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 0 – III SP po hasłem „Polskie symbole narodowe", który został zoganizowany przez p. I. Kupczyńską.

  Oto wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie:

  Klasa 0 

  I miejsce: Oliwia Wiktorzak, wyróżnienie: Ignacy Frączkowski, Oliwier Kawka

  Klasa I

  I miejsce: Anna Sawczuk. wyróżnienie: Kewin Kalinowski, Mateusz Koprowicz

  Klasa II

  I miejsce: Julia Hatowska, wyróżnienie: Amelia Sak, Amelia Mariańska

  Klasa III

  I miejsce: Bartosz Szymborski, wyróżnienie: Lena Dręczewska, Laura Płatek

  Gratulacje! 

              Na zakończenie pan dyrektor Jacek Dobrowolski przypomniał czym obecnie jest wolność, niepodległość i jaka jest ich wartość w świecie współczesnym. Pan Dyrektor przypomniał również o cyklicznej akcji „biało – czerwona”,  która polega na udekorowaniu swojego domu flagą Polski.

  Apel zakończył się uroczystym odśpiewaniem Hymnu Szkoły.

  NIEPODLEGŁOŚĆ

  Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na place wybiegło
  słowo piękne, jak honor i męstwo,
  słowo, które brzmi – niepodległość.
   
  Niepodległość to nie brąz na cokołach,
  lecz na co dzień – mówiąc po prostu

  polski dom, polski las, polska szkoła.
   
  Ono znaczy – bez strachu spać.
  Ono znaczy – spokojnie się budzić,
  kochać, śmiać się i pewnie trwać
  – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.


  Marcin Wolski

  Fotorelacja

 • Uwaga! Uwaga! „Biało-czerwona” – czcimy niepodległość.

                  Przypominamy, że do końca tygodnia (do piątku 17 XI 2017r.) czekamy na zdjęcia waszych domów udekorowane flagą Polski. Każdy uczeń uczestniczący w akcji otrzyma dodatkową ocenę celującą z historii lub WOS-u.

  Nad akcją czuwa p. Agnieszka Jurgielewicz.

  Zdjęcia prosimy wysyłać na adres zsdobrzyki@wp.pl lub pokazać w telefonie

 • Przetarg na olej opałowy

  Dyrektor ZS w Dobrzykach ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę oleju opałowego.

  Szczegóły przetargu do pobrania w załączniku siwz-olej_II

 • Dyskoteka w klimacie Halloween 2017

  W czwartek (2 XI 2017r..) odbyła się dyskoteka „Halloween”, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VII SP oraz II, III gim. Jak zwykle sala była upiornie udekorowana, a na parkiecie można było zobaczyć wampiry,  zombie  oraz wiele innych „halloweenowych” postaci.

  W trakcie zabawy został również rozstrzygnięty konkurs na najstraszniejsze przebranie, który wygrała Kamila Prystasz z kl. IV a wyróżniona została Oliwia Waluszkowska również z klasy IV oraz Maja Cyganowska z kl. V.  Konkurs na najlepszą dynię wygrała Zuzia Przybylska z kl. V. Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez SU a wszyscy, którzy się przebrali, słodkie upominki.

  Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski i n-l języka angielskiego.

  Fotorelacja

 • Zabawa z artystami cyrkowymi

                  W poniedziałek (30 X 2017r.) uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w pokazie cyrkowym zorganizowanym przez grupę artystów cyrkowych z Iławy. Program zawierał elementy żonglowania oraz umiejętności utrzymywania równowagi. Chętni uczniowie mieli szansę nauczyć się tych umiejętności.

  Fotorelacja

 • „Szczęśliwy świat Muminków w Iławie”

  Nasza Biblioteka Szkolna współpracuje z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Iławie w ramach sieci współpracy nauczycieli Bibliotekarzy powiatu iławskiego oraz wspomagania realizacji zadań dydaktycznych.

  We wtorek, 25 X 2017r. , najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 0 – II SP) poznali Świat Muminków i Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie. Wraz z wychowawcami i nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, które były prowadzone przez p. Danutę Klukowską. Poznali bohaterów serii o Muminkach autorstwa Tove Jansson, wysłuchali krótkiego opowiadania, obejrzeli film, a o najważniejsze, bardzo dobrze się bawili!

  Po każdej części zajęć uczniowie wykonywali zadania sprawdzające ich uwagę, np. układali historyjkę obrazkową, grali w bingo, domino, rozwiązywali zagadki. Najciekawsze jednak były dla dzieci zadania z tablicą interaktywną, a najbardziej im się podobało, kiedy migała na zielono, tak jak w grze „Milionerzy”.

  Na zakończenie każdy otrzymał w nagrodę „Muminkowy medal”.

  Fotorelacja

 • „Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach” – już otwarty!

  W sobotę, 21 października 2017r., podczas cyklicznej imprezy „Święto Pola” zostało otwarte szkolne lapidarium.
  W kwietniu 2017r. rozpoczęliśmy realizację zadania „Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach”, które było finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie.

  Pierwszym jego punktem było wybranie odpowiednich okazów głazów narzutowych w Kopalni Dobrzyki. Następnie rozpoczęły się prace porządkowe wokół budynku szkoły, które miały na celu przygotowanie odpowiedniego miejsca do realizacji zadania. Wspólnie z uczniami, pracownikami szkoły, nauczycielami, rodzicami, panem Dyrektorem oraz wieloma innymi ludźmi dobrej woli, którzy nam w tym pomogli, przystąpiliśmy do pracy, która trwała kilka miesięcy.

  A oto nasze działania:
  - wycięcie starych krzewów i wykopanie korzeni;
  - wykopanie odpowiedniej ilości ziemi oraz wyrównanie terenu;
  - ułożenie agrowłókniny, przywóz żwiru;
  - transport głazów narzutowych (dwa etapy: plac przykościelny, następnie teren szkoły);
  - przywóz i ułożenie kamyków ozdobnych;
  - prace porządkowe (uporządkowanie terenu, dosadzenie krzewów i roślin ozdobnych);
  - wykonanie ławek, które mają służyć jako dekoracja oraz element funkcjonalny;
  - montaż ogrodzenia oraz tabliczek identyfikujących głazy;
  - wykonanie projektu tablicy informacyjnej oraz umieszczenie go na odpowiednim materiale;
  - wykonanie stelażu drewnianego do tablicy informacyjnej, montaż tablicy na terenie Geoogrodu.

  „Szkolny Ogród Geologiczny” ma służyć jako pomoc dydaktyczna zainteresowanym geologią uczniom oraz nauczycielom, jak również okolicznym mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym Zespół Szkół w Dobrzykach!
  Zapraszamy do odwiedzania, jak również na lekcje dydaktyczne!

 • Święto Pola  2017 „Marchewkowo – dyniowy spichlerz przydomowy”, Otwarcie „Szkolnego Ogrodu Geologicznego”

  W tym roku  Święto Pola odbyło się 21 X 2017r. (sobota) pod hasłem „Marchewkowo – dyniowy spichlerz przydomowy”. Jak co roku na sali gimnastycznej zagościły pięknie udekorowane stragany, bogate w smaczne potrawy przygotowane przez rodziców i uczniów oraz oczywiście wspaniała atmosfera. W tym roku przeważał kolor pomarańczowy – a więc oprócz zbiorów i przepysznych potraw, mieniły się one barwami marchewki i dyni. 

  Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski przywitał wszystkich gości, a następnie Anita Dubanowska, uczennica klasy VII uroczyście wniosła chleb.

  Pierwsza część imprezy rozpoczęła się od otwarcia Szkolnego Ogrodu Geologicznego, który został zbudowany w ubiegłym roku szkolnym. Przebiegała ona następująco:

  - prezentacja uczniów klasy VII na temat celu powstania lapidarium i jego przydatności dla uczniów;

  - prezentacja multimedialna „Jak powstawało nasze lapidarium” przygotowana przez uczniów klasy II – Dawida Hatowskiego oraz Mateusza Kozioła

  - program artystyczny klasy III SP „Jak powstały głazy narzutowe”;

  - wręczenie pamiątkowych podziękowań dla sponsorów i wszystkich, którzy pomagali w realizacji lapidarium; otrzymali je p. Alicja Szarzyńska, kierownik OCEE w Olsztynie, Zespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie, p. T. Fiedorowicz i firma Krusz-Pol, p. Paweł Życki, p. Jacek Łąka, p. Zbigniew Dubanowski, p. Dariusz Kozak, p. Dariusz Helwak, p. Marcin Segin, p. Wacław Truszkowski;

   

  - przecięcie wstęgi przez Dyrektora Szkoły p. Jacka Dobrowolskiego, Burmistrza Zalewa p. M. Żylińskiego oraz Specjalistę ds. Dydaktyki w Zespole Parków Krajobrazowych  w Jerzwałdzie p. D. Sokołowską;

  Po części oficjalnej odbył się tradycyjny konkurs muzyczny w trzech kategoriach (0-III SP, IV- VI SP, VII – IIIgim.), w tym roku pod hasłem „Zabawa z piosenką” – były to piosenki związane z jesienią, zbiorami, ludowe oraz z gatunku Disco Polo.

  Jury w składzie p. M. Dobrowolska (przewodnicząca), p. F. Małachowska oraz p. E. Subotowicz nagrodziło w tym roku  klasę III SP (wych. p. M. Antkiewicz),  IV SP (wych. p. J. Frygier) oraz VII SP (wych. p. B. Bochno). Otrzymali oni słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostałe klasy za przygotowanie swoich piosenkę, otrzymały również słodki upominek.

             W kolejnej części imprezy, wszyscy zgromadzeni na Sali mogli udać się na pyszny poczęstunek (ciasto oraz potrawy na straganach) przygotowany przez rodziców. W tym czasie jury oceniało jesienne stragany przygotowane przez rodziców i uczniów. Jak co roku było to najtrudniejsze zadanie, ponieważ wszystkie były piękne, bogato ozdobione i pełne pysznych potraw. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  organizatorzy postanowili przyznać dwie nagrody. I tak w kategorii   klas 0 – IV zwyciężył  stragan klasy III SP, natomiast w kategorii klas V SP – III gim. najbardziej podobał się stragan klasy V SP. To właśnie oni zdobyli nagrodę główną czyli wycieczkę ufundowaną przez Dyrektora oraz Radę RodzicówJ.

           Po przerwie odbyła się wspólna zabawa „Karaoke z Pola”, w której uczestniczyły wylosowane klasy, a ich zadaniem było zaśpiewanie również wylosowanej  piosenki. Każda klasa, która zaśpiewała otrzymała słodycze. Okazało się, że do śpiewających zaczęli dołączać się miłośnicy tańca i wszyscy dobrze się bawili, Potem do zabawy włączyli się nasi absolwenci, a nawet rodzice.

                  Kolejnym punktem imprezy były konkursy sprawnościowe dla rodziców i uczniów, które poprowadzili p. M. Przybylska oraz J. Frygier. Były rzuty marchewek do wiadra, tor przeszkód oraz ubijanie piany. Na wszystkich uczestników czekały upominki. Emocje były niezwykłe!!!

           Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Święta Pola zostały rozstrzygnięte różnorodne konkursy. Jak zwykle w szranki stanęły najlepsze kucharki. W tym roku tradycyjny konkurs kulinarny dla rodziców odbył się pod hasłem „Mama kucharka lub tata kucharz”. Jury w składzie p. A. Jurgielewicz, p. E. Mielcarz oraz p. I. Jaskulska wyróżniło następujące potrawy:

  kl. 0- III SP – przetwory z dyni lub marchewki w słoiku – p. Marzena Koprowicz;

  kl. IV – VI – ciasto marchewkowe lub dyniowe – p. Dominika Walaszczyk;

  kl. VII – III gim. – zupa dyniowa lub marchewkowa – p. Aldona Dubanowska;

  Wyróżnieni rodzice otrzymali nagrody, ale każdy rodzic który startował w konkursie otrzymał upominek – pocieszenieJ Wszystkie potrawy były niezwykle smaczne!

           W związku z otwarciem lapidarium został ogłoszony konkurs fotograficzny oraz konkursy plastyczne. Jury w składzie p. M. Dobrowlska, p. D. Sokołowska oraz p. A. Biełuś wyróżniły następujące prace:

  Konkurs fotograficzny „Głazy narzutowe w krajobrazie Warmii i Mazur”

  kat. IV- VI

  I miejsce – Patrycja Szczur, kl. VI

  II miejsce – Błażej Kawka, kl. VI

  III miejsce – Zuzanna Przybylska, kl. V

  Wyróżnienia – Tomasz Biełuś, kl. VI, Patrycja Świgońska, kl. V

   

  kat. VII – III gim.

  I miejsce – Agnieszka Grodzka, kl. III

  II miejsce – Paulina Nowikiewicz, kl. III

  III miejsce – Arkadiusz Pyskir, kl. II

  Wyróżnienie – Magda Brzezińska, kl. II

   

  Konkursy plastyczne dla uczniów:

  kl. 0-III – prace plastyczne - wyróżnienia

  kl. 0 „Marcheweczki” – Agata Kupczyńska, Marysia Przybylska, Maja Laskowska;

  kl. I „Marchewkowe dziwadła”  Aniela Dubanowska, Bartek Gajewski, Oskar Kisiel;   

  kl. II „Pejzaż warzywny”  - Kuba Feliś – Żbikowski, Julia Rudczkowska, Amelia Mariańska;

  kl. III  „Na straganie w dzień targowy” – Laura Płatek, Lena Dręczewska, Oliwia Kaślewicz;

  kl. IV – V „Malowane kamyki”

  kl. IV – Weronika Sobolewska, Alicja Życka, Martyna Jastrzębska

  kl. V – Patrycja Gądek, Konrad Koprowicz, Hubert Kozłowski;

  kl. VI – VII „Kamienne stworki”

  kl. VI – Julia Kwiatkowska, Aleksandra Kupczyńska, Małgosia Kozioł, Wiktoria Świgońska, Nikola Grams;

  kl. VII – Oskar Śmiatacz, Kacper Śmiatacz, Kuba Krajewski, Adam Pyskir;

  Autorzy prac otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez WFOŚ w Olsztynie oraz ZPK w Jerzwałdzie.

   

  Nad całością imprezy czuwały p. J. Sobolewska oraz p. Bożena Bochno, a w prowadzeniu pomagały uczennice klasy VII – Anita Dubanowska, Amelka Krzemińska oraz Patrycja Życka.

  Dziękujemy Panu Dyrektorowi, Radzie Rodziców, wszystkim rodzicom oraz uczniom, jak również wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji tej wspaniałej imprezy.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku zasiadali w jury, a były to: p. M. Dobrowolska, p. D. Sokołowska, p. A. Biełuś, p. A. Jurgielewicz, p. E. Mielcarz, p. I. Jaskulska, p. F. Małachowska oraz p. E. Subotowicz.. 

  Dziękujemy zaproszonym gościom, którzy wspólnie z nami uczestniczyli w naszym święcie -  panu Markowi Żylińskiemu, Burmistrzowi Zalewa, pani Jolancie Skrzypiec, kierownikowi MOPS w Zalewie oraz osobom, które pomagały w realizacji  Szkolnego Ogrodu Geologicznego –  p. Danucie Sokołowskiej z ZPK w Jerzwałdzie, p. Jackowi Łące, p. Zbigniewowi Dubanowskiemu, p. Dariuszowi Helwakowi oraz p. Wacławowi Truszkowskiemu.

  Dziękujemy również wszystkim pracownikom obsługi z ZS Dobrzyki, dzięki którym impreza przebiegała sprawnie  i bez zakłóceń.

  Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a przygotowane potrawy smakowały wyśmienicie – zapraszamy za rok!

  Fotorelacja

   

   

   

   

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  „Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.

   Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące”.

           14 października to święto wszystkich pracowników szkoły, zarówno nauczycieli, jak i tych niepedagogicznych. Tradycyjnie z tej właśnie okazji odbył się apel. Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi oraz przybyłych gości –
  p. K. Milczarek, Sekretarza Gminy Zalewo i p. A. Dubanowską, Przewodniczącą Rady Rodziców.

           Kolejnym punktem apelu było wręczenie przez panią Sekretarz Nagrody Burmistrza  Dyrektorowi Szkoły oraz pani Bożenie Bochno. Następnie
  p. Dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Otrzymali je: p. M. Dobrowolska, p. P. A. Jurgielewicz, p. I. Kupczyńska, p. E. Mielcarz, p. N. Semeniuk, p. U. Jaskulska, p. H. Radka, p. B. Tetkowska, p. W. Truszkowski.

           Po życzeniach i nagrodach, klasa V pod kierunkiem p. Natalii Semeniuk przedstawiła program artystyczny po tytułem „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd się wziął nauczyciel na świecie”, a potem nadszedł czas na najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie – a Dyrektor pasował ich na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze od Rady Rodziców. Klasa VII SP wzięła ich od tej pory „pod swoje skrzydła” i obdarowała piórnikami z wyposażeniem. Wszyscy zgromadzeni mogli również obejrzeć programy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy I oraz VII.

           Na zakończenie Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kwiaty.

  Nad przygotowaniem apelu czuwała p. M. Przybylska wraz z Samorządem Uczniowskim.

  Fotorelacja

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 953866