Nawigacja

 • „Bezpiecznie na wsi” – rozstrzygnięcie  etapu wojewódzkiego konkursu

  W piątek (12 maja 2017r.) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, jak również słodki poczęstunek. Ich prace można obejrzeć do końca maja w CEiK w Olsztynie przy ulicy Parkowej 1, gdzie została otwarta wystawa pokonkursowa tych prac.

  Konkurs ten odbywa się raz w roku i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, zwłaszcza z terenów wiejskich. Celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy  w gospodarstwie rolnym. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi, w wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

  W tym roku konkurs przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli w nim licznie udział.

  Laureatami zostały:

  Weronika Sobolewska -  II miejsce w kategorii klas 0-III SP (opiekun p. Ilona Kupczyńska);

  Agata Kupczyńska – wyróżnienie w kategorii klas 0-III SP (opiekun p. Małgorzata Bielenna);

  Gratulujemy!!!

  Fotorelacja

 • Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza 2017

  W piątek w ZS w Zalewie odbyła się kolejna edycja gminnego dyktanda. Tradycyjnie już naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy najlepiej napisali Szkolne Dyktando.

  Uczniowie pisali dyktando w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Okazało się, że wśród laureatów znalazła się Kinga Szram z klasy III Gim., która zajęła II miejsce (przygotowywała ją p. Elżbieta Mielcarz).

  Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w gminnym dyktandzie oraz ich opiekunowie, wezmą udział w wycieczce do Torunia.

 • Wielka zbiórka rolek – zakończona!

                  Od grudnia 2016r. do kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce rolek. Wspólnymi siłami udało się uzbierać aż 9313 sztuk! Posłużą one do utworzenia wielkiego łańcucha rodzinnego podczas Dnia Rodziny, który potem zostanie przekazany na makulaturę.

  A oto jak wyglądała zbiórka indywidualnie i w poszczególnych klasach:

  klasa „0” – 1634 szt. – Agata Kupczyńska (661)

  klasa I – 1191 szt. – Hubert Kujawa (388)

  Klasa II – 1200 szt. – Damian Machnik (300)

  Klasa III – 1563 szt. – Oliwia Waluszkowska (581)

  Klasa IV – 1883 szt.  – Zuzanna Machnik (600)

  Klasa V – 990 szt. – Aleksandra Kupczyńska (300)

  Klasa VI – 574 szt. – Nikola Skurzewska (296)

  Klasa I Gim. – 213 szt. – Aleksandra Żmijewska (112)

  Klasa III Gim. – 65 szt.  – Magda Stachera (43)

   

                  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które zostały przekazane przez Związek Gmin Regionu Ostródzkiego – Iławskiego „Czyste środowisko”, odbyło się podczas apelu  okazji Dnia Ziemi.

  Rozstrzygnięto również dwa towarzyszące zbiórce rolek konkursy:

  klasy 0 – III  - pacynka, przedmiot użytkowy wykonany z materiałów przeznaczonych do recyclingu – laureaci: Emilka Babecka (kl. I) , Julia Rudczkowska (kl. I) oraz Karolina Kołecka (kl. II);

  klasy IV SP – III Gim. – ulotki dla rodziców informujące o konieczności segregacji śmieci –

  laureaci: Magda Brzezińska (kl. I Gim.), Ula Jaskulska (kl. I Gim.), Małgorzata Kozioł (kl. V);

  Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach otrzymali upominki.

  Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie i piękne prace, które można oglądać na korytarzu szkolnym.

   

 • Konkurs Informatyczny

                  W czwartek ( 11 V 2017r.) w ZS w Dobrzykach odbył się Konkurs Informatyczny pod hasłem „Programowanie”.  Chętni uczniowie sprawdzili swoje umiejętności programowania przy użyciu programu Scratch. Okazało się, że najlepiej poradził sobie z tym zadaniem Dawid Jakóbowski z kl. III gimnazjum, który zajął I miejsce.

  II miejsce – Dawid Hatowski, kl. I Gim.

  III miejsce – Krystian Walaszczyk, kl. II Gim.

  Wyróżnienie – Aleksandra Kupczyńska, kl. V SP

  Gratulujemy!!!

  Konkurs zorganizowała p. Małgorzata Przybylska

  Fotorelacja

 • Szkolenie PCK

                  We wtorek (9 V 2017r. ) odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla klasy IV. Ratownik medyczny przedstawił dzieciom jak się zachować w sytuacjach zagrożenia życia, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz udzielić pierwszej pomocy. Szkolenie miało charakter teoretyczny i praktyczny.

  Fotorelacja

 • Świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Ziemi

  W piątek (5 V 2017r.) uczniowie oraz nauczyciele ZS w Dobrzykach zebrali się na Sali gimnastycznej. W tym dniu odbyły się dwie uroczystości – apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dnia Ziemi. Wszystko rozpoczęło się od referatu na temat ówczesnych wydarzeń historycznych, który został przygotowany przez p. Agnieszkę Jurgielewicz, a  przedstawiła go Aleksandra Żmijewska
  z kl. I gim.

  W pierwszej części mogliśmy obejrzeć program artystyczny pt. „Na kolanie, Panie Janie” na temat historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja widzianej oczami nastolatka z tamtych czasów, który był przeplatany pieśniami związanymi z tym wydarzeniem.  Przygotowała go p. Natalia Semeniuk
  z uczniami kl. IV oraz I gim.

  Kolejnym punktem uroczystości było obejrzenie prezentacji multimedialnej na temat działalności PCK, z okazji Światowych Dni PCK, którą przygotowała opiekunka koła PCK w szkole
   p. Ilona Kupczyńska, a przedstawiła ją Paulina Nowikiewicz z kl. II Gim.

  Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły uczennice klasy VI – Anita Dubanowska oraz Zuzanna Szymborska, które przedstawiły nam kilka ciekawych informacji na temat tego święta, a następnie prezentację multimedialną na temat Cudów Natury na Ziemi, którą przygotowała p. Bożena Bochno.

  Po prezentacji p. Urszula Banach wręczyła nagrody laureatom Konkursu Ekologicznego, który był ogłoszony trzy miesiące wcześniej:

  - zbiórka rolek po papierze toaletowym oraz ręcznikach papierowych (dla wszystkich uczniów);

  - pacynka  lub dekoracja ekologiczna dla klas 0 - IV SP;

  - ulotka dla rodziców o potrzebie segregacji śmieci dla klas V SP -III Gim.;

  Nagrody zostały przekazane przez Urząd Miasta i Gminy w Zalewie oraz Związek Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „Czyste środowisko”.

  Kolejną atrakcją był cykliczny konkurs „Omnibus” dla klas IV-VI SP oraz I-III Gim. Uczniowie musieli zmierzyć się z  pytaniami  z różnych dziedzin wiedzy, które przygotowali dla nich p. Bozena Bochno oraz p. Konrad Pasławski (wiadomości do pytań zostały zebrane z tablicy szkolnej „Omnibus”, na której umieszczane SA cyklicznie różne ciekawe informacje. Po zaciętej walce, tytuł omnibusa w szkole podstawowej zdobyła Patrycja Życka z kl. VI, a w gimnazjum Agnieszka Grodzka z kl. II. Gratulujemy!!!

                  W przerwie, miedzy zmaganiami „omnibusów”, Ula Jaskulska oraz Klaudia Koprowicz z kl. I gim., pod czujnym okiem p. Konrada Pasławskiego, przedstawiły dla całej społeczności szkolnej kilka „efektownych” doświadczeń chemicznych.

                  Po zakończeniu apelu uczniowie kontynuowali zajęcia lekcyjne.

   

  Organizatorzy: U. Banach. B. Bochno, N. Semeniuk, K. Pasławski

  FOTORELACJA

   

   

 • W Rytmie Polskiej Piosenki – etap gminny

  3-go maja  2017r. w Miejsko –Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się XVII Miejsko – Gminny Konkurs w Rytmie Polskiej Piosenki. Do konkursu przystąpiło 16 uczestników ze szkół z terenu gminy Zalewo. Naszą szkołę reprezentowała jak zwykle duża grupa wykonawców, jednak najbardziej podobał się występ zespołu „Czwartoklasistki”, w składzie Maja Cyganowska, Zuzanna Machnik, Zuzanna Przybylska oraz Patrycja Świgońska, które zajęły III miejsce. Laureaci konkursu otrzymali puchary oraz dyplomy, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy dyplomy za udział. Dziewczyny będą reprezentowały szkołę oraz gminę na etapie rejonowym konkursu. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Urszula Banach

   

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

  Fotorelacja

 • „Spotkania z poezją” – etap gminny 2017

              W piątek (28 IV 2017r.) odbył się etap gminny konkursu „Spotkania z poezją”. Wzięli w nim udział uczniowie z całej gminy, którzy przeszli eliminacje szkolne.

  Bardzo się cieszymy, że w tym roku szkolnym, nasza uczennica Paulina Nowikiewicz  z kl. II gimnazjum została wyróżniona przez jury i będzie reprezentowała ZS w Dobrzykach oraz gminę Zalewo podczas zmagań powiatowych, które odbędą się w maju br. w Iławie.

  Paulinę przygotowywała do konkursu pani Elżbieta Mielcarz.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

 • „Czy znasz legendy polskie?” – gminny konkurs czytelniczy

              W czwartek (28 IV 2017r.) w Zespole Szkół w Zalewie po raz kolejny odbył się gminny konkurs czytelniczy, tym razem pod hasłem „Czy znasz legendy polskie?”.  Jak zwykle naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa uczniów, w tym roku był to zespół w składzie:

  Klasa I – Adam Jaroszewski i Hubert Kujawa

  Klasa II – Elena Gyziejewska i Emilka Jaroszewska

  Klasa III – Martyna Jastrzębska i Weronika Sobolewska

  Uczniowie zmierzyli z się z różnymi konkurencjami związanymi ze znajomością legend polskich, m.in. układanie zdarzeń, pytania z pudełka, rozpoznawanie charakterystycznych rekwizytów i in. Oprócz tego zadaniem każdej szkoły było przygotowanie przedstawienia w formie teatrzyku kukiełkowego – uczniowie przedstawili „Złotą studzienkę” na podstawie legendy Wandy Dobaczewskiej.

  Miło nam poinformować, że drużyna z ZS Dobrzyki  zajęła I miejsce, ex aequo z SP Barty.

  Gratulujemy!!!

  Do konkursu przygotowywała uczniów p. Ilona Kupczyńska, która była również reżyserem przedstawienia oraz autorem scenografii. Przepiękne kukiełki wykonała pani Madej, której bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i profesjonalizm.

  Fotorelacja

 • Lekcja przyrody i biologii w terenie

  Dnia 26.04.2017 odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Dobrocin, którą zorganizowała p. M. Przybylska. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VI, I i II Gim.  Zajęcia rozpoczęły się w sali konferencyjnej w budynku nadleśnictwa i rozpoczęły od projekcji filmu o gospodarce leśnej Lasów Państwowych. Na podstawie uzyskanych informacji,  uczniowie podzieleni na sześcioosobowe grupy udzielali odpowiedzi na pytanie: „Co można zrobić z drewna?”. Wszystkie grupy poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze.

  Kolejnym punktem programu były podchody - zajęcia na ścieżce dydaktycznej, na której do rozwiązania zagadek uczniowie musieli wykorzystać wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Wiele radości sprawiało uczestnikom poruszanie się po trasie zgodnie ze strzałkami i poszukiwanie w wyznaczonym miejscu koperty z zagadkami do rozwiązania. Ostatnim punktem programu było ognisko i pieczenie kiełbasek na terenie nadleśnictwa.  

  Opiekunowie: M. Przybylska, B. Bochno, K. Pasławski, J. Frygier

  Fotorelacja

 • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

  We wtorek (25 kwietnia) uczniowie klasy  III SP przystąpili po raz pierwszy do swojego pierwszego sprawdzianu wiedzy.

  Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM to coroczna akcja wydawnictwa Operon mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji poprzez zbadanie kluczowych kompetencji ucznia. Operon jako pierwszy w Polsce zaproponował nauczycielom przeprowadzenie sprawdzianu już w III klasie szkoły podstawowej.

  Test trzecioklasisty dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki sprawdzianu mogą również pomóc w analizie rozwoju kompetencji poszczególnych uczniów – po zestawieniu ich z wynikami sprawdzianu po klasie szóstej. Dzięki temu można przekonać się, czy potencjał ucznia został dobrze wykorzystany.

  Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie napisali, jak potrafili najlepiej.

  Trzymamy kciuki za wyniki! 

  Fotorelacja

 • Szkolny konkurs recytatorski

   W poniedziałek (24 kwietnia 2017r.) odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez p. E. Mielcarz oraz p. I. Kupczyńską. Jak co roku, młodzi recytatorzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-VI SP oraz I-III gimnazjum. Publiczność oraz jury w składzie p. M. Dobrowolska, p. A. Jurgielewicz oraz p. K. Mieczkowska wysłuchali recytacji utworów znanych i lubianych poetów. 

  Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni, będą reprezentować naszą szkołę w Konkursie Poetyckim "Spotkania z Poezją", którego etap gminny odbędzie się w piątek (28 kwietnia) w MGCK w Zalewie.

   

  kl. I- III

   

  Martyna Jastrzębska, kl. III

  Weronika Sobolewska, kl. III

   

  kl. IV - VI

   

  Czarek Puszczak, kl. IV

  Amelia Krzemińska, kl. VI

   

  kl. I - III gim.

   

  Przemek Ogórek, kl. II

  Klaudia Koprowicz, kl. I

   

  Wszyscy otrzymali słodycze od Rady Rodziców, a wyróżnieni uczniowie również dyplomy.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

  Fotorelacja

 • „Czyste jeziora i rzeki” – po raz kolejny włączamy się do akcji

  18 kwietnia 2016 r. po raz 17-sty w powiecie iławskim rozpoczęła się Akcja „Czyste Jeziora i Rzeki – Wiosna 2016”, która będzie trwać do 15 maja. Tegoroczna akcja jest prowadzona pod hasłem „Czyste środowisko ważne ponad wszystko”. Tradycyjnie już uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami brali w niej udział. W swoich miejscowościach zbierali śmieci przyczyniając się z pewnością do ochrony środowiska naturalnego.

  Fotorelacja

 • Egzaminy gimnazjalne 2017

  W środę (19 IV 2017r.) gimnazjaliści  rozpoczęli zmagania z egzaminami gimnazjalnymi. Dziś przystąpili do egzaminu z części humanistycznej (zmierzyli się z arkuszem z WOS-u, historii oraz języka polskiego). Jutro, czyli w czwartek, będą rozwiązywali zadania z przedmiotów ścisłych - biologii, geografii, chemii, fizyki oraz matematyki. W piątek zmierzą się z językami obcymi  - językiem niemieckim na poziomie podstawowym oraz językiem angielskim na poziomie rozszerzonym.

  Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

  Fotorelacja

 • Nadchodzi Wielkanoc…

  W środę (12 IV 2017r.) odbył się tradycyjny apel z okazji Świąt Wielkanocnych.

  Na początku, przewodnicząca samorządu uczniowskiego przywitała wszystkich,  a następnie  poprosiła o zabranie głosu Pana Dyrektora, który przywitał zebranych uczniów oraz Radę Pedagogiczną, a następnie powiedział kilka słów na temat nadchodzących świąt. Następnie wręczył nagrody i dyplomy z konkursów:

  1. Konkurs plastyczny PCK.
  2. Konkurs plastyczny „Świąteczna Pisanka Wielkanocna”.
  3. Szkolny Turniej Piłki Nożnej.

  Po rozdaniu nagród i dyplomów, przewodnicząca SU zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez klasę IV pod kierunkiem pani Kamili Mieczkowskiej.

  Na zakończenie Pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim zgromadzonym na Sali.

  Fotorelacja

 • Jesteśmy w finale konkursu „Aleje drzew i ich mieszkańcy”

   

   W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że 30 marca 2017r. odbył się II etap XXII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej pod hasłem „Aleje drzew i ich mieszkańcy” .

  Nasza drużyna (w składzie R. Babecki, A. Kupczyńska, G. Płodowski oraz
  A. Krzemińska) wraz z opiekunem p. B. Bochno, z niecierpliwością czekali na wyniki konkursu.

   Do finału, który odbędzie się 25 maja w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie, Jury zakwalifikowało 10 drużyn, które uzyskały najwyższą ilość punktów i w tej dziesiątce są nasi uczniowie.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

 • Zajęcia w „Hewelianum”

              W piątek (7 IV 2017r.) uczniowie klas IV – VI SP wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Jej celem były zajęcia edukacyjne w centrum naukowym „Hewelianum”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których pracowali z mikroskopami, przygotowywali swoje preparaty oraz prowadzili obserwację. Kolejnym punktem zajęć było  zwiedzanie interaktywnej wystawy zatytułowanej „Dookoła świata”, na której uczniowie zapoznali się z charakterystyką poszczególnych kontynentów.

              Oczywiście obowiązkowym punktem wycieczki była wizyta w McDonald`s.

  Wycieczkę zorganizował p. K. Pasławski i p. B. Bochno

  Fotorelacja

 • PCK – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

   

  W ramach XXIX Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu - Morąg 2017, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dotyczący promocji zdrowia. Z wielu prac, które wpłynęły na konkurs komisja przyznała w poszczególnych kategoriach następujące miejsca naszym uczniom:

   

  klasy I-III SP

  I miejsce - Amelia Mariańska  „Bezpieczna droga do szkoły";

  III miejsce - Amelia Wnukowska „Zdrowo jem, zdrowo żyję";

  wyróżnienie - Amelia Szczurek „Zdrowo jem, zdrowo żyję";

   

  klasy IV-VI SP

  I miejsce - Adam Pyskir „Tolerancja - receptą na świat";

  II miejsce - Magdalena Szyszka „Krew darem życia";

  III Miejsce - Aleksandra Kupczyńska „Tolerancja - receptą na świat"

   

  gimnazjum

  I miejsce - Magdalena Głozak „Krew darem życia".

  Nad przebiegiem konkursu w szkole czuwały panie M. Dobrowolska oraz I. Kupczyńska

  Gratulujemy!!!

  Fotorelacja

 • Turniej w piłkę halową dla uczniów Szkoły Podstawowej

                  W marcu, w ramach zajęć SKS, odbył się Turniej w piłkę halową dla chętnych uczniów. Przeznaczony był dla drużyn chłopców oraz dziewcząt. Oczywiście walka byłą zacięta, a  doping niesamowity. Oto wyniki rozgrywek:

  - dziewczęta:

  kl. V – IV – 4:1

  kl. IV – VI – 3:2

  kl. VI – V – 3:2

  Każda drużyna dziewcząt wygrała po jednym meczu. Turniej został rozstrzygnięty w rzutach karnych:

  I miejsce – klasa V

  II miejsce – klasa VI

  III miejsce – klasa IV

  - chłopcy:

  kl. V – IV – 3:2

  kl. VI – V – 6:1

  kl. VI – IV – 5:1

  I miejsce – klasa VI

  II miejsce – klasa V

  III miejsce – klasa IV

  Gratulujemy!!!

  Turniej zorganizowała pani M. Przybylska

   

  Fotorelacja

                 

 • Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

  30 marca 2017r. odbył  się II etap  XXII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej  pod hasłem „Aleje drzew i ich mieszkańcy”. Rozpoczął się o godzinie 10.00 w  Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Iławie.

   W konkursie wzięli udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych, z klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali:

  Radosław Babecki, kl. IV

  Aleksandra Kupczyńska, kl. V

  Grzegorz Płodowski, kl. V

  Amelia Krzemińska, kl. VI

  Ich opiekunem jest pani B. Bochno.

  Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań. Celem tego etapu było wytypowanie 10 drużyn do Finału konkursu, który będzie odbędzie się 25 maja 2017r. w Jerzwałdzie.

  W zmaganiach konkursowych udział biorą 33 drużyny ze szkół podstawowych z powiatów: iławskiego, ostródzkiego, kwidzyńskiego, sztumskiego

  Konkurs organizowany jest przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.

  Fotorelacja

   

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 864650