Nawigacja

 • Występy cyrkowe bawiły uczniów, nauczycieli oraz rodziców!

  12 lutego 2018r. do naszej szkoły przyjechał ukraiński cyrk „Szok”. Cała społeczność szkolna obejrzała ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły miś polarny, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki, jazdy na miniaturkowym rowerku.

                    Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu, do zabawy zostali również włączeni rodzice. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.

   

  Fotorelacja

   

 • Lapbookowa twórczość uczniów klasy V – wystawka w czytelni!

  Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”. Jest to rodzaj teczki tematycznej, która jest dowodem na twórcze wykorzystanie materiałów papierowych.

  Uczniowie klasy V, pod kierunkiem pani Natalii Semeniuk, przygotowali swoje lapbooki na temat lektury „Mikołajek”. Prace są bardzo kreatywne.

   

  Zapraszamy do ich obejrzenia w czytelni!

 • II Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

           W poniedziałek (12 II 2018r.) odbyła się II – ga edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Pierwsza jego edycja, który został wznowiony po kilku latach, odbyła się w ubiegłym roku w ZS w Zalewie. Udało się go zorganizować dzięki współpracy nauczycieli języka angielskiego z ZS w Dobrzykach oraz ZS w Zalewie.

           W tym roku do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bartach, ZS w Dobrzykach oraz ZS w Zalewie. Zmierzyli się oni z zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę w obszarze geografii, kultury a nawet historii Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanów Zjednoczonych. W przerwie na zawodników czekał słodki poczęstunek.

  A oto wyniki tych zmagań:

  I miejsce – Amelia Taraszkiewicz, ZS Zalewo

  II miejsce – Zuzanna Mędrzycka, SP Barty, Aleksandra Kupczyńska, ZS Dobrzyki, Szymon Segin, ZS Zalewo

  III miejsce – Fabian Waszajło, SP Barty, Tomasz Biełuś, ZS Dobrzyki

   

  Na zakończenie laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

  Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski pogratulował wszystkim uczestnikom i życzył dalszych sukcesów.

  Fotorelacja

   

   

   

   

          

 • Zespół Szkół w Dobrzykach – „Szkoła Przyjazna Środowisku”

  W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła ubiegała się o Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Przyznawany on jest przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Otrzymują go szkoły, które  działają na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej uczniów i środowiska lokalnego oraz realizują własny projekt ekologiczny. Zadania tego typu podejmowali nauczyciele i uczniowie szkoły. Dzięki nim dochodziło do integracji społeczności szkolnej, doskonalenia procesów dydaktycznych i wychowawczych, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej
  i zrównoważonego rozwoju. Do działań angażowała się cała społeczność szkolna (uczniowie, rada pedagogiczna, pracownicy szkoły) oraz społeczność lokalna. Wysiłki i starania zostały dostrzeżone przez Kapitułę Konkursu, która przyznała Certyfikat naszej szkole, a uroczyste jego wręczenie odbyło się w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie. Uczestniczył w nim dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzykach pan Jacek Dobrowolski oraz koordynator działań szkolnych – Marzenna Antkiewicz.

  Certyfikat ,,Szkoła Przyjazna Środowisku” to kolejne osiągnięcie, którego efektem jest umiejętność działania uczniów na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

   

  Fotorelacja
   

 • Zajęcia podczas ferii

  Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku również, w pierwszym tygodniu ferii uczniowie mogą skorzystać z zajęć, które odbywają się w szkole.

  W poniedziałek odbędą się zajęcia pt. "Tajemnice mikroświata" (p. B. Bochno), piłka siatkowa (p. U. Banach) we wtorek zajęcia pt. "Mały chemik" (p. K. Pasławski), a w środę "Mistrzostwa szkoły w grach planszowych" (p. N. Semeniuk).

  Mamy nadzieję, że zajęcia będą podobały się wszystkim uczniom. Zapewniamy również poczęstunek dla wszystkich uczestników zajęć, który zostanie przygotowany w szkolnej stołówce.

 • Dzień Babci i Dziadka 2018

  W piątek 19 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się  uroczystość przeznaczona dla niezwykłych osób, bardzo ważnych w życiu każdego dziecka – dla Babci i Dziadka. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  uroczystość odbyła się na Sali gimnastycznej  i uczestniczyli w niej wspólnie uczniowie klas 0 – III SP wraz ze swoimi wychowawczyniami.

              Na początku Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkie przybyłe Babcie oraz Dziadków  i zaprezentował wiersz poświęcony Babciom oraz Dziadkom. Następnie mogliśmy obejrzeć przedstawienie  zaprezentowane przez uczniów klasy II SP oraz posłuchać wierszyków i piosenek w wykonaniu uczniów klas 0-III. Na zakończenie części artystycznej klasa VI SP  zaprezentowała Jasełka, które były wystawiane podczas apelu bożonarodzeniowego.

  Po przerwie, w czasie słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, wszystkie wnuki zaśpiewały Sto Lat i wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki, które przygotowały własnoręcznie w klasach pod czujnym okiem wychowawców. Prowadzący imprezę uczniowie klasy II SP zaprosili swych kolegów i koleżanki  wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami do wspólnych zabaw przy muzyce, które poprowadziły p. M. Antkiewicz, p. I. Kupczyńska, p. A. Helwak i  p. M. Bielenna. Uśmiechom i radościom nie było końca. W chwilach między zabawami, dzieci mogły zatańczyć z Babciami i Dziadkami  przy muzyce tanecznej.

              Mamy nadzieję, że uroczystość podobała się naszym Babciom i Dziadkom.

  W trakcie imprezy rodzice rozprowadzali cegiełki, z których dochód zasili konto Rady Rodziców.

  Organizatorzy dziękują Wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i bez których ten wspaniały dzień by się nie odbył!

  Fotorelacja

 • Teatralne spotkania z Karolcią

                  W czwartek (18. 01.2018r.) uczniowie klas 0-III SP wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę do Ostródy. Głównym jej punktem było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Karolcia”. Adaptacja tej znanej powieści dla dzieci miała miejsce w ostródzkim zamku, a została przygotowana przez Teatr Współczesny z Krakowa.

          Na zakończenie wycieczki uczestnicy odwiedzili oczywiście restaurację McDonalds. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

  Wyjazd zorganizowała p. A. Helwak.

  Fotorelacja

 • Spotkanie ze sztuką teatralną

  17 stycznia 2018r.  uczniowie klas: V, VI i VII SP obejrzało na scenie ostródzkiego Zamku spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie pt. „Mity. Inscenizacja klasyczna”. Doskonała gra aktorska, oprawa muzyczna i sceniczna, liczne rekwizyty i znakomita charakteryzacja przeniosły uczestników spotkania w świat mitów. Połączenie współczesnych realiów szkolnych  z   antyczną rzeczywistością pozwoliło zrozumieć ponadczasowe treści, odkryć znaczenie związków frazeologicznych i wprowadzić w świat  wartości oraz tajniki  gry scenicznej.

  Elementem wycieczki był również McDonald's oraz krótka śnieżna bitwa, ponieważ wyczekiwany przez uczniów biały puch nareszcie się pojawił!

  Opiekunami podczas wycieczki byli:p. M. Dobrowolska, p. E. Mielcarz, p. N. Semeniuk oraz p. K Mieczkowska.

  Fotorelacja

 • Zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego dla klasy VII

  We wtorek 16 stycznia 2018r. uczniowie klasy VII wzięli udział w ciekawych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Poprowadziła je pani Dorota Liskin (pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Iławie, doradca zawodowy). Tematem spotkania były "Profile inteligencji a sposoby uczenia się". Uczniowie poznali teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera oraz możliwości wyboru szkoły ponadpodstawowej.

 • „Szkoła Przyjazna Środowisku” – otrzymaliśmy Certyfikat!

  Mamy zaszczyt poinformować, że Zespół Szkół w Dobrzykach otrzymał od Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Został on przyznany 34 placówkom z województwa warmińsko – mazurskiego za podejmowanie zintegrowanych działań służących podnoszeniu świadomości ekologicznej wśród uczniów i środowiska lokalnego oraz realizowanie własnego projektu ekologicznego.

  Certyfikat nadaje rangę przedsięwzięciom planowanym przez szkołę, która staje się wzorem do naśladowania. Uzyskuje ona prawo posługiwania się tytułem w oficjalnych sytuacjach w okresie ważności certyfikatu (jest on ważny przez 3 lata) i jest wpisana do rejestru Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

  Po uroczystości wręczenia Certyfikatów podamy więcej szczegółów dotyczących działań związanych z jego uzyskaniem.

 • Lekcja inaczej – przyjemne z pożytecznym

                  W czwartek uczniowie  klasy VII SP oraz II Gim. przekonali się, że plastyka, a szczególnie historia wcale nie musi być ani trudna, ani nudna. Pod opieką p. U. Banach, A. Jurgielewicz oraz p. K. Mieczkowskiej wybrali się na wycieczkę do „Muzeum Warmii i Mazur” w Olsztynie. Uczestniczyli tam w dwóch rodzajach warsztatów – plastycznych i historycznych.

  Na pierwszych mogli wykazać się kreatywnością wykonując przedmioty codziennego użytku z gliny. Było oczywiście dużo zabawy i pomysłowości. Zajęcia historyczne odbyły się pod hasłem „Napoleon na Warmii w 1807 roku”, a ich punktem kulminacyjnym były manewry różnych formacji wojskowych – w tym przypadku stanęły naprzeciwko siebie Francja oraz Rosja I Prusy.

  Zajęcia dostarczyły uczniom wielu wiadomości oraz przyjemności, a finałowym punktem wycieczki była oczywiście wizyta w McDonaldsJ

   

 • "Miasto marzeń uśmiechem budowane"

  W atmosferze naukowej zabawy 8 stycznia (w poniedziałek), podczas niezwykle ciekawych warsztatów profilaktycznych, uczniowie naszej Szkoły z 20 tysięcy klocków budowali miasto.

   

  Klocki symbolizowały wspólną, ciężką pracę, wyraz marzeń i pragnień każdego z osobna i wszystkich razem. Gdy pojawiła się niszczycielska siła - uczniowie wyposażeni w alkogogle, którzy spacerowali po mieście - w ciągu kilku chwil wspólna praca została zniszczona. Doświadczenie to uświadomiło uczniom, jak alkohol i inne używki wpływają na zachowanie ludzi, jak łatwo możemy stracić wszystko, co budujemy przez całe życie i jak własną bezmyślnością można zabić marzenia swoje i innych.

   

  Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych (I-III SP, IV-VI SP, VIISP- III GIM.).

   

  Fotorelacja

   

 • Zabawa choinkowa 2018

             W piątek (5 I 2018r.) odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Tradycyjnie już podzielona była na dwie części – od godz. 8. 30 do 12.00 bawiły się klasy 0 - IV SP a od 12.00 do 16.00 klasy V – VII SP oraz II i  III gimnazjum.

          W części pierwszej zabawę poprowadziła p. I. Kupczyńska jako wspaniała Królewna Śnieżka. Były tańce, konkursy, dobra zabawa i oczywiście tradycyjnie „Mikołajów dwóch” z paczkami.  Królową Balu została Oliwia Wiktorzak z klasy I, a Królem Krystian Madej z klasy IV. Wyróżnienia otrzymali Oliwia Kozłowska i Laura Płatek z kl. III oraz Karol Czachorowski z kl. III i Mateusz Koprowicz z kl. I. Gratulujemy!!!

                Część druga przebiegała pod hasłem „Karnawał w Rio”, a zabawę prowadzili opiekunowie SU p. M. Przybylska oraz p. J. Frygier. Podobnie jak w części pierwszej było dużo dobrej zabawy, muzyki, nie zabrakło również różnego rodzaju konkursów i oczywiście … Mikołajów. W tej części Królowe Balu były dwie – Ola Kupczyńska z kl. VI oraz Klaudia Koprowicz z kl. II Gim. II - gie miejsce zajęli Małgosia Kozioł z kl. VI oraz Mateusz Kozioł z kl. II Gim.

  W trakcie całej imprezy przedstawicielki Rady Rodziców serwowały słodki poczęstunek, za który bardzo dziękujemy, a nad sklepikiem i porządkiem czuwały panie W. Płatek, I. Jaskulska oraz G. Chanas, którym również dziękujemy.

  Wszystkie nagrody oraz paczki od Mikołaja ufundowała Rada Rodziców.

  Nad całością imprezy czuwał jak zwykle p. Dyrektor Jacek Dobrowolski.

  Fotorelacja

 • Z OKAZJI NOWEGO ROKU 2018 – DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY SZKOŁY ORAZ UCZNIOWIE!

  Wszelkiej pomyślności i zmian tylko na lepsze. Wielu pięknych, szczęśliwych chwil, uśmiechu oraz sił i wytrwałości
  w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. Nowy Rok niech przyniesie spełnienie nadziei i oczekiwań, zaś życie prywatne i zawodowe przysporzy radości oraz satysfakcji. Niech się Wam darzy!

 • „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…” – apel bożonarodzeniowy

                  W piątek (22 XII 2017r.) uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zebrali się na Sali gimnastycznej, aby obejrzeć apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  Pierwszym jego punktem były tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu klasy VI, które przygotowała
  p. K. Mieczkowska. Młodym artystom towarzyszył chór uczniów z klasy IV oraz V, którzy  zaprezentowali wspaniałe polskie pastorałki i kolędy.

                  Następnie Dyrektor Szkoły p. Jacek Dobrowolski wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy  otrzymali je biorąc udział w różnych konkursach, m.in. Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, Szkolny Konkurs Krasomówczy, Konkursy z gazetki szkolnej „Spod ławki”.

                  Ogłoszone zostały również wyniki konkursów świątecznych, które odbyły się w szkole
  w tygodniu poprzedzającym święta, a uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców:

  - „Wspólne kolędowanie przy choince” – wyróżnienia – klasa 0, klasa V oraz klasa VII;

  - „Najpiękniejsza choinka w klasie” – klasa IV;

   

                  Nagrody rzeczowe otrzymali również uczniowie, których prace zostały wyróżnione w cyklicznym konkursie plastycznym „Cztery Pory Roku -  Kolory Jesieni”, organizowanym przez redakcję „Uroczyska” z ZPK w Jerzwałdzie: A. Kupczyńska, kl. VI,  P. Życka, kl. VII,  Z. Szymborska, kl. VII,  K. Śmiatacz, kl. VII, O. Waluszkowska, kl. IV, A. Szczurek, kl. IV, K. Smagała, kl. VII,  
  W. Sobolewska, kl. IV,  M. Głozak, kl. II Gim.,  A. Żmijewska, kl. II Gim.,  Z. Przybylska, kl. V.

  Gratulujemy wszystkim uczniom!

  Na zakończenie Dyrektor Szkoły p. Jacek Dobrowolski złożył życzenia świąteczne wszystkim przybyłym na apel. W radosnych nastrojach rozpoczęliśmy świąteczną przerwę!

  Fotorelacja

 • CZYTAMY – OPOWIADAMY

                  20 XII 2017r. odbył się II-gi Szkolny Konkurs Krasomówczy zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną.  Jego celem jest popularyzacja książki i czytelnictwa. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 uczniów z klas od III SP do III gimnazjum.

  Jury w składzie p. H. Śledzik i p. J. Dobrowolski wyłonili zwycięzców w 3 grupach wiekowych, ponieważ tegoroczni uczestnicy reprezentowali  bardzo wysoki poziom.

  Klasy III – IV SP:

  I miejsce – Lena Krzemińska, kl. IV

  II miejsce – Jakub Zaniewski, kl. III

  III miejsce – Amelka Szczurek, kl. IV

  Wyróżnienie – Lena Dręczewska, kl. III

  Klasy V – VI SP:

  I miejsce – Kasia Maryn, kl. V

  II miejsce – Wiktoria Śledzik, kl. VI

  III miejsce – Zuzia Machnik i Maja Cyganowska, kl. V

  Wyróżnienie – Nikola Kisiel, kl. V

   

  Klasy VII SP – III Gim.:

  I miejsce – Paulina Nowikiewicz, kl. III

  II miejsce – Aleksandra Żmijewska, kl. II

  III miejsce – Przemysław Ogórek, kl. III

   Wyróżnienie – Amelia Krzemińska, kl. VII

   

  Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i słodki upominek.

  Fotorelacja

 • Świąteczna Paczka 2017 – „Wigilia jest zawsze wtedy, kiedy my tego chcemy…”

           21 grudnia 2017r. odbył się w naszej szkole czwarty już  finał akcji "Świąteczna paczka"   zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Zbierane przez cały miesiąc produkty trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin, z których dzieci uczą się w ZS w Dobrzykach. W tym roku pomoc otrzymało aż sześć rodzin. Paczki zostały dostarczone osobiście przez panią M. Przybylską oraz p. N. Semeniuk.

  Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom - uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Wystarczy tak niewiele, aby pomóc!

  Z pewnością taka akcja zostanie kontynuowana w kolejnych roku.

  Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest pani Małgorzata Przybylska -  opiekun Samorządu Uczniowskiego.

   Fotorelacja

 • „Najpiękniejsza choinka” – konkurs świąteczny

                  W ostatnim tygodniu przez świętami Bożego Narodzenia został ogłoszony konkurs dla klas 0-VII SP oraz II i III gimnazjum na najładniej udekorowaną choinkę. Oczywiście każda klasa  stanęła na wysokości zadania i choinki są przepiękneJ. Jednak komisja (w składzie p. G. Chanas, p. M. Dobrowolska, p. E. Mielcarz oraz p. K. Mieczkowska) musiała wybrać jednego zwycięzcę i za najładniejszą choinkę uznała choinkę klasy IV. Gratulujemy!!!

                  Uczniowie otrzymają słodycze ufundowane przez Radę rodziców oraz pamiątkowy dyplom.

  Fotorelacja

 • Od 12 do 20 grudnia w naszej Szkole przeprowadzona została akcja "Wymiennik ciepła".

  Był to to prawdziwy raj dla łowców okazji. Ubrania, które dla jednych były już za małe, znudziły się lub okazały się nietrafionym prezentem, zyskały nowe życie. Każdy mógł zabrać ze sobą za darmo te rzeczy, które mu się spodobały! A ten, kto przyniósł ubrania – nie otrzymał za nie pieniędzy. Akcja miała także wymiar ekologiczny, bo oddana odzież może nadal komuś służyć.

  Początkowo akcja miała trwać tylko przez 4 dni, jednak cieszyła się tak dużym zainteresowaniem uczniów, że została przedłużona. Z pewnością za rok "Wymiennik ciepła" zostanie powtórzony!

  Fotorelacja

 • Wspólne kolędowanie po raz kolejny;)

                   W czwartek rozpoczęliśmy zapoczątkowaną w ubiegłym roku, akcję wspólnego śpiewania kolęd na szkolnym korytarzu przy choince. Do następnego czwartku spotykamy się wspólnie i każdego dnia uczniowie z danej klasy śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę.

  Fotorelacja

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 990382