Nawigacja

 •  

  Szanowni Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy !!!
   

  Minął kolejny rok szkolny wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. To także czas, w którym należało sprostać różnym wyzwaniom i trudnościom. Nasza szkoła może poszczycić się licznymi sukcesami dydaktyczno - wychowawczymi, za które serdecznie dziękujemy ich autorom: Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom.

  Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje, bo od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie.


  Do zobaczenia po wakacjach!

   

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Po roku ciężkiej pracy w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich uczniów dzień – uroczyste zakończenie roku szkolnego. Apel rozpoczął się od uroczystego odśpiewania Hymnu Państwowego. Po przywitaniu przybyłych na apel – rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów – Pan Dyrektor (wraz z opiekunami) rozpoczął wręczanie nagród uczniom, którzy zostali wyróżnienie w różnych konkursach lub turniejach sportowych. Następnie wraz z wychowawcami wręczył uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, listy pochwalne oraz świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

                  Po rozdaniu nagród, nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły dla klasy III gimnazjum, a potem klasa III SP pożegnała swoich odchodzących już opiekunów krótkim programem artystycznym oraz upominkiem. Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aldona Dubanowska, podziękowała wszystkim za sumiennie przepracowany rok szkolny i życzyła udanego odpoczynku.

  Na zakończenie klasa III przedstawiła program artystyczny z okazji ukończenia gimnazjum oraz pożegnała symbolicznym kwiatkiem nauczycieli oraz pracowników szkoły.

             W wakacyjnych nastrojach wszyscy odśpiewali Hymn szkoły.

   Do zobaczenia we wrześniu!!!

  Fotorelacja

 • W krainie Karkonoszy – wycieczka klas IV- VI SP

  W krainie Karkonoszy – wycieczka klas IV- VI SP

                  We wtorek (12 czerwca 2018r.) uczniowie z klas IV – VI z samego rana wyruszyli na wycieczkę w góry, tym razem w Karkonosze Około godziny 8 rano wszyscy, włącznie z przewodnikiem p. Janem Żebrowskim, siedzieli wygodnie w autokarze – o 8.30 wycieczka ruszyła w stronę Wrocławia.

                  Po 7 godzinach dotarliśmy do miasta „krasnoludków”, gdzie zobaczyliśmy Ostrów Tumski, Bibliotekę Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Jatki, kościół św. Elżbiety, Ratusz Miejski. Podczas spaceru po Starym Mieście wszyscy szukali wrocławskich krasnoludków.

                  Z Wrocławia  wyjechaliśmy w kierunku Szklarskiej Poręby, do której dotarliśmy około godziny 22. Tam, po kolacji oraz zakwaterowaniu się, poszliśmy grzecznie spaćJ.

                  W środę samego rana obudził nas niestety deszcz, jednak pogoda nie popsuła naszych planów i mimo całkowitego niemal przemoczenia oraz innych trudów, zdobyliśmy Łabski Szczyt (1471m npm.) oraz Szrenicę (1362m npm.). W trakcie wędrówki odwiedziliśmy dwa schroniska górskie, a przewodnik opowiadał nam ciekawe historie o Górach Izerskich i Karkonoszach. Mimo zmęczenia, po obiadokolacji, pojechaliśmy jeszcze do Harachowa, gdzie obejrzeliśmy wspaniałą skocznię mamucią.

                  Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania Karpacza. Odwiedziliśmy tam Muzeum Ziemi,  w którym obejrzeliśmy wiele wspaniałych eksponatów. Następnie rozpoczęliśmy wspinać się do Zamku Chojnik, który mieści się na wysokości 627m npm. Widoki, które się roztaczają z zamku były jednak tak wspaniałe, że zrekompensowały trudy wędrówki. Na dziedzińcu zamkowym mogliśmy wysłuchać również legendę o księżniczce Kunegundzie. Po zwiedzaniu zamku, udaliśmy się do Jeleniej Góry, aby „popluskać się”  w Termach Cieplickich. Wieczorem udaliśmy się na spacer po Szklarskiej Porębie, a na zakończenie poszliśmy na pyszną pizzę.

                  Niestety nasza wycieczka dobiegła końca w piątek, ponieważ tego dnia musieliśmy się spakować i wyruszyć w drogę powrotną. Po drodze zajechaliśmy do Piechowic, do Huty Szkła „Julia”, gdzie uczestniczyliśmy w cyklu produkcyjnym przedmiotów wykonanych ze szkła. Odwiedziliśmy również Gniezno, pierwszą stolicę Polski, w którym zjedliśmy pyszny obiad, a około godziny 23 dojechaliśmy do Dobrzyk.

                  Do zobaczenia za rok!!!

  Opiekunowie: p. Julita Sobolewska, p. Natalia Semeniuk , p. Jarosław Frygier oraz p. Konrad Pasławski.

  Fotorelacja

                 

   

                 

 • WYCIECZKA DO DINOPARKU W MALBORKU

  WYCIECZKA DO DINOPARKU W MALBORKU

  19 czerwca uczniowie klas III SP i V SP pojechali na wycieczkę, którą wygrali zwyciężając w zmaganiach konkursowych podczas Święta Pola. Wyjazd wyczekiwany był już od października, ale czekać było warto!

  Uczniowie wybrali się do Dinoparku w Malborku. Młodsi uczestnicy wycieczki wędrowali po ścieżce edukacyjnej. Spotkali tam wiele ruchomych dinozaurów. W otoczeniu pięknej zieleni lasu przeprowadziły one uczniów przez poszczególne okresy w dziejach ziemi. Na ścieżce dydaktycznej o długości 1350 metrów dzieci zobaczyły eksponaty, które wydawały dźwięki, ruszały głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem – imitując oddychanie.

  Starszacy z kolei bez wahania skorzystali z parku linowego, który znajduje się na terenie Dinoparku. Pod okiem instruktorów przeżyli wspaniałą przygodę. Pokonanie wszystkich przeszkód na sporej wysokości nie było łatwe. Ta aktywna forma wypoczynku wywołała niemałe emocje!

   

  Wyjazd był dla uczniów nagrodą, więc w całości sponsorowała go Rada Rodziców.

   

  Na zakończenie uczniowie odwiedzili restaurację McDonald's.

  Fotorelacja

 • Projekty gimnazjalne

  Projekty gimnazjalne

  18 czerwca drugoklasiści zaprezentowali przygotowywane w tym roku szkolnym projekty edukacyjne. Pracowano nie tylko w grupach kilkuosobowych ale także pojedynczo. W tym roku do obejrzenia rezultatów projrktów zaproszeni zostali rodzice, dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie. Tematyka realizowanych projektów była różnorodna.

  Klasa II gimnazjum – wychowawca mgr U. Banach

  Imię i nazwisko ucznia Imię i nazwisko opiekuna projektu gimnazjalnego Temat projektu gimnazjalnego
  Aleksandra Żmijewska
  Magdalen Głozak
  Arkadiusz Pyskir
  mgr Konrad Pasławski Kwasy
  Dawid Hatowski mgr Małgorzata Przybylska Język HTML
  Dominika Kozak
  Daniel Nowak
  Dominik Domosławski
  Mateusz Kozioł
  mgr Julita Sobolewska Ekstremalnie i sportowo
  Klaudia Koprowicz
  Magdalena Brzezińska
  mgr Bożena Bochno Wpływ konserwantów na organizm człowieka
  Paulina Kisiel
  Roksana Płatek
  Urszula Jaskulska
  Adrian Kraziński
  mgr Natalia Semeniuk Style uczenia się i techniki pamięciowe

   

  Zespoły bez wyjątku spisały się wspaniale, były świetnie przygotowane pod względem merytorycznym, technicznym, artystycznym i kulinarnym... Wykazały się inwencją twórczą i kulturą osobistą. Prześcigały się w pomysłowości i profesjonalizmie, dzięki czemu nieustannie przyciągały uwagę publiczności. Zewsząd dawały się dostrzec: świetna organizacja, wzajemna pomoc i zaangażowanie. Było to również sprawdzenie umiejętności wypowiedzi uczniów na forum. Spotkanie grup projektowych to docenienie trudnej i czasem mozolnej pracy. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem koordynatora projektów - p. Nataliii Semeniuk oraz wychowawcy klasy II gimnazjum - p. Urszuli Banach.

  Fotorelacja

 • Wisła - perła Beskidów

  Wisła - perła Beskidów

  W dniach 5-8 czerwca 2018 roku klasy 7 i II, III gimnazjum pojechały na wycieczkę do Częstochowy, Wisły i Zatoru.

   

  Z Dobrzyk wyjechaliśmy około godziny 8.30. Jechaliśmy bardzo długo.

  W Częstochowie zwiedziliśmy Zespół Klasztorny na Jasnej Górze. Zobaczyliśmy między innymi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, bazylikę, 14 stacji Drogi Krzyżowej i pomnik papieża św. Jana Pawła II. Następnie pojechaliśmy do Wisły i tam spędziliśmy noc.

   

  Kolejnego dnia zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza połowa oglądała skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz wjechała i zjechała wyciągiem krzesełkowym. Ze skoczni można było podziwiać bardzo urokliwe widoki.

  Druga grupa w tym czasie zwiedzała Zamek Prezydenta RP, który wybudowany został w latach 1929-1930 i przekazano go prezydentowi Ignacemu Mościckiemu. Jest on prawdziwą perłą wiślańskiej architektury. Dziś zamek oficjalnie pełni funkcję rezydencji głowy państwa. Przed wejściem do budynku ochrona sprawdzała, czy nie wnosimy żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Po 1,5 godz. nastąpiła zamiana i obydwie grupy mogły zwiedzić obie atrakcje.

  Potem dołączyła do nas pani przewodnik i wszyscy razem poszliśmy na spacer nad zaporę w Wiśle Czarne.

  Później wjechaliśmy kolejką linową na Małą Czantorię, z której szczytu było widać prawie całą Wisłę. Po czym weszliśmy na szczyt Wielkiej Czantorii, gdzie po czeskiej stronie granicy znajduje się wieża widokowa. Następnie z powrotem zeszliśmy na Małą Czantorię i zjechaliśmy kolejką linową do Ustronia. Po powrocie do domu wczasowego mieliśmy okazję do pieczenia kiełbasek przy ognisku.

   

  Trzeciego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Zatoru,

  w którym mieści się Rodzinny Park Rozrywki - Energylandia. To miejsce pełne adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Każdy odnajdzie tam coś dla siebie. Wśród atrakcji można znaleźć karuzele, kolejki, rollercoastery, zjeżdżalnie, łódki i huśtawki. Wszystkie atrakcje były podzielone na strefy i przystosowane dla odpowiedniej grupy wiekowej.

   

  Ostatniego dnia po wykwaterowaniu zwiedziliśmy Muzeum Beskidzkie. Dowiedzieliśmy się, jak dawniej wyglądały różne dziedziny życia górali, np. pasterstwo, rolnictwo, tkactwo, bednarstwo i ciesielstwo. Obok zbudowana jest Enklawa Budownictwa Drewnianego, w której można zobaczyć m.in. kuźnię, chatę komornika.

  Obejrzeliśmy również Dom Zdrojowy z figurą Adama Małysza wykonaną z białej czekolady.

  Potem wyjechaliśmy w drogę powrotną. W czasie przejazdu zatrzymaliśmy się w McDonald's i otrzymaliśmy zestaw Happy Meal. Na tym zakończyła się nasza wycieczka po Beskidach.

  Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni.

   

  Amelka Krzemińska

  Fotorelacja

 • Rejonowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - Małdyty 2018

  Rejonowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - Małdyty 2018

   

                W piątek (8 czerwca) nasi uczniowie wzięli udział w Rejonowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Celem tego wydarzenia jest oczywiście popularyzacja języka angielskiego oraz integracja uczniów oraz nauczycieli z różnych szkół.

                Miło nam poinformować, że w kategorii duety Maja Cyganowska oraz Zuzanna Przybylska z kl. V uplasowały się na III miejscu, a  Weronika Sobolewska i Amelia Szczurek z kl. IV na IV miejscu.

  W kategorii soliści IV miejsce zajęła również Zuzanna Machnik z kl V.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Turniej piłki nożnej dla gimnazjum

  Turniej piłki nożnej dla gimnazjum

  28.05.2018r. w Zespole Szkół w Borecznie odbył się Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z klas gimnazjalnych. Brały w nim udział  trzy szkoły: ZS Boreczno, ZS Dobrzyki oraz ZS Zalewo. Turniej był przeprowadzony systemem „każdy z każdym”.

  Miło nam poinformować, że zwyciężyła nasza drużyna chłopców zajmując I miejsce, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Boreczna, a na trzecim z Zalewa.

  Gratulujemy wszystkim!!!

  Fotorelacja

 • „Tak się czyta w Dobrzykach"

  „Tak się czyta w Dobrzykach"

  W piątek (08.06.2018r.) o godz. 10.00 włączyliśmy się do III edycji akcji „Jak Nie Czytam Jak Czytam". Celem tej akcji jest pokazanie, że uczniowie z całej Polski czytają książki - każdy to, na co ma ochotę.

  W tym roku  chcieliśmy nie tylko pokazać dorosłym, jak się czyta książki,  ale też pobić rekord w czytaniu w jednym momencie.  W zeszłym roku czytało z nami 459 409 uczniów z całej Polski. 

  Fotorelacja

 • Młodzi rowerzyści po egzaminie

  Młodzi rowerzyści po egzaminie

  We wtorek (05.06.2018r.), w ramach wychowania komunikacyjnego, uczniowie klasy IV SP przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu, aby otrzymać kartę rowerową. Po części teoretycznej, nastąpiło sprawdzenie umiejętności praktycznych i oczywiście wszyscy pomyślnie zdali egzamin. Gratulujemy!

  Egzamin przeprowadził p. Jacek Dobrowolski

  Fotorelacja

 • Wycieczka wiosenna klas 0 – 3 SP

  Wycieczka wiosenna klas 0 – 3 SP

  We wtorek 5 czerwca uczniowie klas 0-3 SP i starsze przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Najpierw wszyscy udali się do Teatru Lalek, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Tygrys Pietrek”, następnie w  Muzeum Przyrody podzieleni na dwie grupy brali udział w zajęciach: młodsi - ,,Rozpoznawanie ptaków”, a starsi ,,Ciekawostki o zwierzętach”. Dużą atrakcją okazały się wystawy zwierząt, których dzieci na co dzień nie widują;  cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.

  Ostatnim punktem programu był długo oczekiwany „Park Trampolin 7 Jump Street”, gdzie każdy mógł się wyskakać.  Umęczeni, pełni wrażeń i zadowoleni wszyscy wrócili do domów z zakupionymi pamiątkami.  Wyjazd zorganizowała M. Antkiewicz, a opiekę nad dziećmi sprawowały także M.Bielenna, A.Helwak i I.Kupczyńska.

  Fotorelacja

 • Ewa Nowak – „na żywo” z pisarzem

  Ewa Nowak – „na żywo” z pisarzem

                  We wtorek (29 maja 2018r.) grupa uczniów z kl. V, VI SP  oraz II Gim. miała okazję spotkać się z twórcą kultury i zobaczyć Ewę Nowak „na własne oczy”.  Spotkanie autorskie odbyło się  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie.

                  Pani Ewa, która jest autorką ponad 30 książek, zdradziła nam tajniki swojego warsztatu oraz odpowiadała na szereg pytań, które zadawali jej uczniowie. Po spotkaniu otrzymaliśmy autografy na jej książkach. Oczywiście każdy chętny mógł również zrobić sobie z autorką zdjęcie. Następnego dnia  ze szkolnej biblioteki „zniknęły” wszystkie książki Ewy Nowak.

  Organizatorem wyjazdu była p. Natalia Semeniuk

  Serdeczne podziękowania dla GOK-u w Lasecznie za zaproszenie.

  Fotorelacja

   

 • Żeglarski Dzień Dziecka 2018

  Żeglarski Dzień Dziecka 2018

  W sobotę (2 czerwca 2087r.) uczniowie naszej szkoły, podobnie jak innych szkół z terenu gminy Zalewo wraz z rodzicami oraz nauczycielami wzięli udział po raz czwarty w Żeglarskim Dniu Dziecka. Pogoda jak zwykle dopisała, a uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in:

  1. Kule Wodne – w porcie jachtowym.
  2. Łodzie motorowe.
  3. Pływanie na rowerach wodnych.
  4. Nartorolki i rolki.
  5. Dmuchane zjeżdżalnie, mini – paintball i mini – palant.
  6. ABC bezpieczeństwa na wodzie z Ratownikami WOPR, pokazy ratownicze.
  7. Zumba.
  8. Zajęcia plastyczne

  9. Rejsy po jeziorze Ewingi „Tramwajem Wodnym”.
  10. Stoisko Edukacyjne Zespołu Parków Krajobrazowych w Iławie.

  Oprócz tego było dużo muzyki, zabawy oraz grill dla wszystkich chętnych.

   

  Fotorelacja

 • Bal gimnazjalny 2018

  Bal gimnazjalny 2018

  W środę (30.05.2018r.) w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny uczniów klasy III, na który rodzice i uczniowie zaprosili pana dyrektora Jacka Dobrowolskiego, Radę Pedagogiczną oraz  pracowników obsługi. Uroczystość, staropolskim obyczajem, rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klasy III i II gimnazjum, który został tradycyjnie już przygotowany przez pana Jarosława Frygiera. Taniec został nagrodzony gorącymi oklaskami.

  Następnie uczniowie podziękowali swojej wychowawczyni – pani Małgorzacie Przybylskiej za wsparcie i cierpliwość, a następnie przekazali na ręce pana dyrektora upominek dla szkoły.

  Po części oficjalnej wniesiono wspaniały tort, a potem nastąpiła wspólna zabawa na sali gimnastycznej przerywana poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

  Fotorelacja cz. 1

  Fotorelacja cz. 2 

 • Wycieczka zawodoznawcza do firmy Amex Bączek

  Wycieczka zawodoznawcza do firmy Amex Bączek

  28 maja (w poniedziałek) uczniowie klas VII SP oraz II i III gimazjum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy Amex Bączek. Jej siedziba znajduje się w Falkonowie k. Susza.

  Pracownicy oprowadzili uczniów po terenie firmy, opowiedzieli o jej historii i z ogromym zaangażowaniem przedstawili specycfykę pracy w zakładzie.

  W ofercie firmy znajdują się mi.in. okna oraz drzwi PVC wyprodukowane z  wykorzystaniem wysokiej klasy nowoczesnych systemów oraz stolarka aluminiowa wraz z systemami przeciwpożarowymi. Uczniowie zostali zapoznani z całym procesem produkcji. Zobaczyli także jak wygląda lakierowanie profili okiennych. Mogli z bliska obserwować pracę na poszczególnych stanowiskach.

  Wyjazd był niezwykle interesujący. Bardzo dziękujemy panu prezesowi - Krzysztofowi Bączkowi - za umożliwienie zwiedzania zakładu oraz panu Krystianowi Knobelzdorfowi (Specjaliście ds. Marketingu i PR) za serdeczne przyjęcie i sprawną organizację przebiegu wizyty uczniów na terenie firmy.

  Fotorelacja

 • II miejsce w XXXVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Spotkania z Poezją”

  II miejsce w XXXVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Spotkania z Poezją”

  Niezwykle miło jest nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły – Cezary Puszczak z klasy V zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Spotkania z Poezją”. Czarek recytował utwór Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł”. Do konkursu przygotowała do p. Natalia Semeniuk. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Finał odbył się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Organizatorem było Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur. Uczestników oceniało jury w składzie: Wanda Andrusiak, Barbara Świątecka, Jolanta Pastuszenko i Leszek Grad.

 • Konkurs informatyczny

  Konkurs informatyczny

  Konkurs informatyczny

                W czwartek (28 maja 2018r.) w ZS Dobrzyki odbył się konkurs informatyczny dla uczniów klas VI SP – III Gim. Formułą konkursu był test, który składał się z trzydziestu pytań dotyczących programowania oraz obsługi różnych programów.

                Spośród wszystkich uczestników biorących udział w konkursie, najlepszy okazał się Dawid Hatowski, który tym samym zajął I miejsce.

  Gratulujemy!!!

  Fotorelacja

 • DZIEŃ RODZINY

  DZIEŃ RODZINY

  25 maja 2018r. (w piątek) w naszej Szkole odbył się kolejny już i bardzo wyczekiwany przez wszystkich Dzień Rodziny. Pogoda tego dnia dopisała, więc nic nie stanęło na drodze dobrej zabawie. Organizatorką tego wydarzenia była pani Urszula Banach.

  Pierwsza część imprezy miała miejsce w sali gimnastycznej. Obejrzeliśmy występy najmłodszych uczniów naszej Szkoły - klas 0-III SP oraz rywalizację konkursową klas IV-III gim. Uczniowie przygotowali prezenty dla rodziców w postaci piosenki, tańca lub skeczu. Zwyciężyły dwie klasy – w kategorii klas IV-VI wygrała klasa V, a w kategorii klas VII-III gim. - klasa VII.

   

  Tego dnia obejrzeliśmy również przedstawienie profilaktyczne na temat używek pt. „Powiedz NIE” przygotowane przez uczniów klasy V pod kierunkiem p. Natalii Semeniuk.

   

  Rozstrzygnięty został też konkurs kulinarny dla rodziców „Zdrowy deser bez cukru”, w którym zwyciężyła pani Joanna Puszczak.

  Jury (w składzie p. M. Dobrowolska, p. A. Jurgielewicz oraz p. K. Mieczkowska) miało w tym dniu bardzo dużo pracy, ponieważ rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pod hasłem „Moja rodzina – mój skarb”, jak również konkursy plastyczno – historyczne „W hołdzie Niepodległej” (kl. IV – III Gim.) i „Orzeł Biały” (kl. 0 – III SP).

   

  Oto wyniki:

   

  Moja rodzina – mój skarb”

   

  Wyróżnienia – Amelia Laskowska, kl. 0, Laura Płatek, kl. III, Dominika Czachorowska, kl. II, Igor Koprowicz, kl. IV, Cezary Puszczak, kl. V, Paweł Lesiczka, kl. VII;

   

  Orzeł Biały”

   

  I miejsce – Agata Kupczyńska, kl. 0

  II miejsce – Aniela Dubanowska, kl. II

  III miejsce – Milena Koprowicz, kl. II

   

  W hołdzie Niepodległej”

   

  I miejsce – Magdalena Głozak, kl. II Gim.

  II miejsce – Krystian Madej, kl. IV

  III miejsce – Weronika Sobolewska, kl. IV

   

  Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

   

   

  Z okazji Dnia Rodziny ukazał się kolejny numer naszej szkolnej gazetki „Spod Ławki”.

  Druga część imprezy odbyła się na świeżym powietrzu. Uczniowie i rodzice zostali zaproszeni do rywalizacji umysłowo-fizycznych. Przygotowane dla nich zostały specjalne „stacje”, przy których wykonywali równego typu zadania. Nie wszystkie były łatwe, za to przy żadnych nie brakowało radości i śmiechu.

  Nauczyciele wychowania fizycznego (p. Małgorzata Przybylska i p. Jarosław Frygier) zadbali o prawdziwe sportowe emocje. Rozegrano m.in., mecz piłki nożnej, przeciągano linę. Można było pograć w gry planszowe, układać matematyczne tangramy, a nawet klocki lego.

  Atrakcjami imprezy były również wóz strażacki OSP Dobrzyki i duża dmuchana zjeżdżalnia udostępniona przez NSZZFiPW w Iławie. Swoje stanowiska miały również panie konsultantki firm Avon oraz Orifflame. Można było kupić watę cukrową, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, a także skorzystać z malowania twarzy kolorowymi pisakami.

  Każdy mógł poczęstować się pieczoną kiełbaską oraz pysznym ciastem przygotowanym przez naszych rodziców.

  Dzień Rodziny to niezwykle sympatyczne i wesołe święto w naszej Szkole dlatego już dziś zapraszamy na nie za rok!

   

  Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomagali w organizacji naszego Dnia Rodziny!

  Fotorelacja

   

 • XIX Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III – „Sowy – nocni łowcy”

  XIX Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III – „Sowy – nocni łowcy”

  23 maja 2018r. roku (środa) w Zespole Szkół w Dobrzykach odbył się XIX Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas III pod hasłem ,,Sowy – nocni łowcy”. Tradycyjnie część konkursową  poprzedziło przedstawienie, tym razem  przygotowane przez klasę III gimnazjum pod kierunkiem

  p. Urszuli Banach pod tytułem ,,Leśna opowieść”. 

   

  Do zmagań konkursowych przystąpiły cztery drużyny. W trzyosobowych zespołach  rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bartach (przygotowywani przez panią Marię Pawlicką), z Zespołu Szkół w Borecznie (pod opieką p. Marii Potorskiej), z Zespołu Szkół w Zalewie (pod opieką p. Urszuli Grodzickiej i p. Joanny Paul) oraz z  Zespołu Szkół w Dobrzykach  (opiekun p. Marzenna Antkiewicz).

   

  Zanim zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania, jury ogłosiło wyniki konkursu na plakat, którego tematem były oczywiście sowy.

   

  Zadania wykonywane przez uczestników konkursu dotyczyły życia sów, ich zwyczajów, cech charakterystycznych, miejsc występowania lub budowy. Uczestnicy sprawdzali  swoją wiedzę wykonując m.in. test wyboru, „krzyżówkę na dobieg”, rebusy i wiele innych zadań.  Były to zadania oceniane przez jury w składzie: p. Danuta Sokołowska i p. Alicja Rodziewicz – pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie oraz p. Maryla Dobrowolska, nauczycielka biblioteki Zespołu Szkół w Dobrzykach.

   

  W trakcie konkursu drużyny mogły również liczyć na niesamowity doping ze strony kibiców – każda szkoła przygotowała specjalne hasła dopingujące zawodników. Oprócz tego publiczność również mogła wykazać się swoją wiedzą na temat sów, odpowiadając na pytania, które zadawała prowadząca, gdy uczestnicy zmagali się z poszczególnymi zadaniami.

   

  W przerwie zmagań konkursowych można było obejrzeć plakaty, prace plastyczne oraz wystawę książek na temat sów. Podczas gdy opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, uczestnicy i ich kibice mogli się posilić kiełbaskami z grilla.

   

  Rywalizacja zakończyła się następująco:

   

  I miejsce – Zespół Szkół w Dobrzykach (Emilia Jaroszewska, Damian Machnik, Jakub   Zaniewski);

   

  II miejsce – Zespół Szkół w Zalewie (Aleksandra Błażewicz, Oliwia Sprawka, Aleksander Jadacki);

   

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bartach (Karolina Olender, Filip Marchlewicz, Szymon Tarapata);

   

  IV miejsce – Zespół Szkół w Borecznie (Nikola Ozimkiewicz, Sara Bartoszewska, Maciej Wierciński);

   

  Uczniowie w ramach konkursu wykonywali również prace plastyczne na temat sów, które zostały także ocenione i nagrodzone:

   

  I miejsce – Nikola Ozimkiewicz - Zespół Szkół w Borecznie;

   

  II miejsce – Karol Pawelczyk – Zespół Szkół w Zalewie;

   

  III miejsce – Sara Bartoszewska – Zespół Szkół w Borecznie;

   

  Wyróżnienia

   

  Filip Marchlewicz, Blanka Parzyszek – Szkoła Podstawowa w Bartach;

   

  Basia Życka, Zuzia Bartosiewicz – Zespół Szkół w Dobrzykach;

   

  Zuzia Matusik – Zespół Szkół w Zalewie;

   

  Olek Lewicki, Michał Sulich, Oliwia Chlewicka – Zespół Szkół w Borecznie;

   

   

   

  Nagrody w konkursie ufundowali:

   

  Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie;

  Firma ,,Mat - Kar” Mateusz Młyński;

  Pan Artur Gajewski;

  Pan Mariusz Kupczyński;

  „Piekarnia - Cukiernia” Zenon Bieńkowski;

   

   

  Organizatorzy dziękują nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz pracownikom Parku Krajobrazowego w Jerzwałdzie za  współpracę w organizacji konkursu i wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji.  

   

  Wielkie podziękowania dla sponsorów, dzięki którym wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.  

   

  W tym roku konkurs przygotowała i poprowadziła p. Agnieszka Helwak

   

  Gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

  Fotorelacja

   

   

   

   

   

   

 • „Ratujmy klimat” – konkurs plastyczny – wyniki głosowania!

  „Ratujmy klimat” – konkurs plastyczny – wyniki głosowania!

  Miło nam poinformować, że po przeliczeniu głosów uczniów i nauczycieli na prace plastyczne w konkursie „Ratujmy klimat”, okazało się, że najwięcej głosów uzyskały prace Amelki Szczurek, kl. IV (praca nr 1), Mai Cyganowskiej, kl.V (praca nr 2) oraz Magdaleny Głozak, kl. II Gim. (praca nr 4).

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu!!!

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1075997