Nawigacja

 • Powitanie wiosny w klasach 0 – III Szkoły Podstawowej

  21 marca 2017r. uczniowie klas 0 – III SP powitali wiosnę tradycyjnie. Wszystkie klasy wraz z wychowawczyniami wyruszyły w wiosennym korowodzie niosąc oczywiście „Marzannę” – symbol odchodzącej zimy. Mimo, że zimowy jeszcze deszcz spotkał ich po drodze – jednak Marzanna została spalona w pobliskim stawie

  Po powrocie do szkoły, uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych o tematyce wiosennej. Wykonali również wspólnie wspaniałą Panią Wiosnę, którą wszyscy możemy oglądać na korytarzu szkolnym.

  Fotorelacja

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny – ogłoszenie wyników

  W ubiegłym tygodniu został przeprowadzony Szkolny Konkurs Ortograficzny. Jego laureaci będą reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego Dyktanda o Pióro Burmistrza Zalewa, który odbędzie się w maju. Otrzymali oni słodycze i pióra ufundowane przez Radę Rodziców i Dyrektora Szkoły. Oto wyniki:

  Szkoła Podstawowa:

  I miejsce – Amelia Krzemińska, kl. VI

  II miejsce – Aleksandra Kupczyńska, k. V

  III miejsce – Radosław Babecki, kl. IV

  Gimnazjum:

  I miejsce – Kinga Szram, kl. III

  II miejsce – Martyna Kocimska, kl. III

  III miejsce – Jolanta Płodowska, kl. III

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 • Pierwszy Dzień Wiosny 2017

          Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne tradycyjnie jak co roku powitali wiosnę. Apel rozpoczął się od przedstawienia pt. „Z mitologią na wesoło”, którą przygotowała kl. V pod kierunkiem p. A. Jurgielewicz.

   Następnie uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Finale Szkolnego Konkursu Mitologicznego. Każda klasa była reprezentowana przez wyłonioną we wcześniejszych eliminacjach drużynę. Zmierzyli się oni z różnego rodzaju konkurencjami, które sprawdzały znajomość mitów greckich.  Dodatkowo każda klasa miała za zadanie przygotować doping w formie okrzyku dla swojej drużyny oraz prezentację wybranej postaci mitologicznej.
  W przerwach między konkurencjami pozostali uczniowie odpowiadali na dodatkowe pytania  z mitologii, za które otrzymywali cukierki.

  Mitologiczne zmagania były obserwowane przez jury w składzie: p. H. Śledzik, p. E. Subotowicz oraz p. K. Mieczkowska. Po podliczeniu wszystkich punktów  ogłoszono wyniki zmagań mitologicznych:

  I miejsce – klasa VI (A. Dubanowska, P. Życka, A. Pyskir);

  II miejsce – klasa V (A. Kupczyńska, T. Biełuś, G. Płodowski);

  III miejsce – klasa IV (K. Maryn, R. Babecki, Cz.Puszczak).

  Gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom!

  „Mitologiczne” powitanie wiosny przygotowały panie A. Jurgielewicz oraz E. Mielcarz.

  W drugiej części świętowania wiosny do zmagań czytelniczych przystąpiły trzyosobowe drużyny  z gimnazjum. Musiały się one wykazać znajomością treści popularnej „Jeżycjady” autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Oprócz typowych konkurencji związanych z książkami o rodzinie Borejków, drużyny przedstawiły krótkie, zabawne sceny z wybranych książek, jak również zaprezentowały modę, która wówczas dominowała.

  Zmagania z „Jeżycjadą” wygrała klasa III gimnazjum (Sara Domosławska, Michalina Gawlińska, Wiktoria Dziwisz oraz Martyna Kocimska). Gratulujemy!

  Powitanie wiosny razem z rodziną Borejków przygotowała p. M. Dobrowolska.

  Wszystkie drużyny biorące udział w zmaganiach czytelniczych zostały nagrodzone książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz Dyrektora Szkoły.

  Na zakończenie apelu p. Dyrektor Jacek Dobrowolski wręczył Paulinie Nowikiewicz dyplom za zajęcie III miejsca w Gminnym Konkursie Pożarniczym.

  Pan Dyrektor ogłosił również wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego i wręczył laureatom nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Dyrektora Szkoły.

  Fotorelacja

 • Mecz piłki siatkowej – byliśmy, widzieliśmy, kibicowaliśmy!

           W sobotę (11 III 2017r.) p. M. Przybylska, nauczyciel wychowania fizycznego zorganizowała wyjazd na mecz PlusLigi piłki siatkowej między drużynami Indykpol AZS Olsztyn a PGE Skra Bełchatów, który odbył się w hali widowiskowo – sportowej „Urania”. Wśród kibiców znaleźli się uczniowie klas IV-VI oraz I-III gim. Atmosfera meczu była świetna, jednak mimo „wysiłków” kibiców drużyna olsztyńska przegrała. Oto wyniki meczu:

  Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 2:3 (27:29,15:25,25:22,25:19,9:15)

  Indykpol AZS: Woicki (3), Pliński (2), Kochanowski (8), Śliwka (20), Włodarczyk (23), Hadrava (19), Żurek (libero) oraz Zniszczoł (4), Boswinkel, Makowski, Buchowski

  PGE Skra: Uriarte (6), Kłos (10), Lisiniac (20), Penczev (10), Szalpuk (9), Wlazły (24), Piechocki (libero) oraz Bednorz (1), Janusz, Winiarski (1)

           Opiekunowie: M. Przybylska, K. Pasławski, K. Przybylski

  Fotorelacja

 • „Zmiany zlodowacenia Arktyki – lodowce” – lekcja on-line

  Kolejna lekcja transmitowana na żywo, w której uczestniczyła klasa II gimnazjum, dotyczyła zmian w zlodowaceniach, jakie zachodzą w Arktyce. Przeprowadził ją pan Jerzy Giżejewski, geolog i naukowiec zajmujący się badaniami na zlodowaceniami, uczestnik dwóch ekspedycji na Polską Stację Polarną „Hornsund”. Uczniowie w trakcie zajęć mogli oczywiście zadawać pytania.

  W programie lekcji znalazły się takie zagadnienia:

  - warunki fizyczne przejścia fazowego woda - lód – para;

  - warunki geograficzne i morfologiczne powstawania lodowców;

  - rozwój lodowców, procesy akumulacji i ablacji, bilans masy lodowca (roczny, wieloletni), wnioski  z bilansu lodowca z wielolecia - zmiany klimatyczne.

  Fotorelacja

 • Bardzo miła wizyta pracowników z KRUS-u

              W poniedziałek (6 III 2017r.) pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili szkolenie dla naszych uczniów na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Odbyło się ono w dwóch grupach wiekowych: dla klas I-III SP oraz IV –VI SP. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli film oraz prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach.

  Szkolenie było nagrodą dla naszych uczniów za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej w ubiegłorocznym konkursie.

  Fotorelacja

 • „Mitologia Greków” – eliminacje konkursu czytelniczego

              W piątek (3 III 2017r.) odbyły się eliminacje do konkursu czytelniczego dla kl. IV-VI SP pod hasłem „Mitologia Greków”. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który zawierał pytania dotyczące mitologii greckiej. Maksymalnie można było zdobyć 100 punktów. Po sprawdzeniu prac, jury wyłoniło trzy zwycięskie drużyny:

  Klasa IV:

  Kasia Maryn – 55 pkt.

  Radek Babecki – 51 pkt.

  Czarek Puszczak - 42 pkt.

  Klasa V:

  Grzegorz Płodowski – 80 pt.

  Ola  Kupczyńska – 79 pkt.

  Gosia Kozioł i Tomek Biełuś – 63 pkt.

  Uwaga! Po zacietej dogrywce między Gosią a Tomkiem, drużyna klasy V wystąpi w składzie:

  Ola, Grzesiek i Tomek!

  Klasa VI:

  Anita Dubanowska – 65 pkt.

  Adam Pyskir – 59,5 pkt.

  Patrycja Życka – 58,5 pkt.

   

  Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemyJ

              Eliminacje do konkursu przygotowały i przeprowadziły panie: Elżbieta Mielcarz, Natalia Semeniuk oraz Agnieszka Jurgielewicz.

  Finał konkursu pod hasłem „Mitologia Greków” odbędzie się 21 marca 2017r. z okazji „Święta Wiosny”.

  Fotorelacja

 • „Wszystkie kolory Aurory” – lekcja on-line ze stacji polarnej

  W ramach interdyscyplinarnego projektu Edu – Arctic, w czwartek (2 III 2017r.) uczniowie klasy II gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w lekcji transmitowanej na żywo ze stacji polarnej. Tym razem były to zajęcia zatytułowane „All the colours of Aurora” („Wszystkie kolory Aurory”) – jej tematem były przyczyny powstawania oraz wyjaśnianie zjawiska zorzy polarnej. Lekcja została przeprowadzona przez panią Agatę Goździk, pracownika naukowego stacji polarnej. Wszystkie informacje przekazane uczniom poparte były przykładami, badaniami oraz pomiarami z satelity oraz urządzeń umieszczonych na stacji.

  W trakcie zajęć uczniowie mogli zadawać pytania korzystając z funkcji „czat”. Lekcja przeprowadzona była w języku angielskim.

  Fotorelacja

 • Quiz on-line „Zagadki o ptakach”– lekcja biologii i języka angielskiego

              W ramach współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Izraela, odbyły się dzisiaj kolejne zajęcia metodą projektu łączące przedmioty: biologia oraz język angielski.  Dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnych oraz Skype`a po raz drugi w tym roku uczniowie klasy II gim. mogli wspólnie  z uczniami izraelskimi rozwiązywać on-line quiz dotyczący ptaków, które są popularne na terenie Polski oraz Izraela, jak również tych, które występują tylko  w jednym z krajów.

              Liczył się czas, wiedza oraz umiejętność czytania w języku angielskim:)

  Fotorelacja

 • Niezwykła lekcja – Życie i praca na Polskiej Stacji Arktycznej im. H. Arctowskiego

              W czwartek (16 II 2017r.) uczniowie klasy VI SP oraz II gim. wzięli udział w niezwykłej lekcji, której tematem było „Życie i praca na polskiej stacji antarktycznej”.

  Z uwagi na ekstremalne warunki obecnie tam panujące, nie udała się transmisja lekcji bezpośrednio  ze stacji antarktycznej, jednak została ona poprowadzona przez panią Dagmarę Bożek-Andryszczak, która mieszkała tam przez rok i bardzo dobrze  zna warunki  pracy i  uroki życia na Stacji Arktycznej.

              Uczniowie dowiedzieli się mnóstwa interesujących rzeczy dotyczących Stacji Arktycznej – zajęcia obfitowały w filmy, zdjęcia oraz bezpośrednie doświadczenia prowadzącej zajęcia.  W trakcie lekcji uczniowie  zadawali również  pytania dotyczące m.in. życia naukowców oraz pracowników stacji.

              To była naprawdę niezwykła lekcja!

  Fotorelacja

 • Walentynki 2017

                  Jak co roku, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, p. M. Przybylską i p. J. Frygierem,  zorganizował szkolne walentynki. Była oczywiście poczta walentynkowa i sprzedaż kartek wykonanych przez uczniów. Rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejszą walentynkową kartkę. Oto wyniki:

  I miejsce – Konrad Koprowicz, kl. IV

  II miejsce – Ola Kupczyńska, kl. V

  III miejsce – Patrycja Świgońska, kl. IV

  Wyróżnienia – Magda Głozak oraz Ola Żmijewska z kl. I gim.

   

  Tradycyjnie odbyło się także wśród wszystkich uczniów szkoły głosowanie -  wybrali oni Walentynkę i Walentego.

  kl. I-III SP – Weronika Sobolewska, kl. III i Krystian Madej kl. III

  kl. IV-VI – Amelia Krzemińska, kl. VI i Kuba Krajewski, kl. VI.

  kl. I-III gim. – Ola Nojman, kl. II i Piotrek Żydaniec, kl. III

  Wszyscy wyróżnieni otrzymali upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

  Gratulujemy!

  Fotorelacja

   

 • W ferie też było ciekawie

  Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku również, w pierwszym tygodniu ferii uczniowie mogli skorzystać z zajęć, które odbywały się w szkole.

  W poniedziałek odbywały się zajęcia filmowe, we wtorek miłośnicy siatkówki wzięli udział w turnieju, a najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych.

  Ostatniego dnia odbyły się zajęcia dla młodych „chemików”.

  Dla wszystkich uczestników zapewniono śniadania.

  Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się wszystkim uczniom.

  Fotorelacja

 • Zabawa choinkowa 2017

              20 stycznia 2017r. o godz. 8.30 rozpoczęła się zabawa choinkowa dla uczniów klas 0-IV SP. Tradycyjnie już na parkiecie Sali gimnastycznej (która w tym roku była udekorowana bardzo kolorowo) zobaczyć można było księżniczki, rycerzy, piratów, duchy, kowbojów, damy dworu, rycerzy, diabły i wiele, wiele wspaniałych przebrań, w które przebrani byli uczniowie. Nie obyło się bez tańców, zabaw oraz konkursów, do których jak zawsze nie zabrakło ochotników. W tym roku zabawę dla najmłodszych uczniów prowadziła pani Kamila Charkawa, animatorka z MGCK w Zalewie. Przygotowała konkursy, w których aktywnie brali udział zarówno uczniowie, jak i ich rodzice – m. in. „ Taniec z balonem”, „Tajemniczy prezent” i wiele  innych.. Dla wszystkich biorących udział w  zabawie przewidziane były słodycze.

  Nieodłącznym punktem każdego balu jest oczywiście wybór króla i królowej.  W tym roku jury złożone z rodziców wybrało Królową Balu  - została nią Zuzanna Bartosiewicz z kl. II oraz Króla, którym został Konrad Koprowicz z kl. IV.

              W trakcie zabawy w każdej klasie rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci, a Rada Rodziców częstowała pysznym ciastem. Głównym punktem choinki był oczywiście Mikołaj (a nawet dwóch) – każde dziecko otrzymało paczkę ufundowaną oczywiście przez Radę Rodziców.

              O godzinie 13.00 rozpoczęła się druga część zabawy dla klas V-VI SP oraz I-III gim. Tematem przewodnim były w tym roku maski, tak więc na Sali królowały przebrania w maskach. Młodzież bawiła się przy muzyce, za przygotowanie której odpowiedzialny był Piotrek Sak (nasz absolwent). Nie zabrakło również wyborów na Króla i Królową balu -  w tym roku jury zdecydowało, że Królową Balu zostanie Magda Stachera z kl. III g. , a Królem – Mateusz Kozioł z kl. I gim. Jury przyznało również wyróżnienia dla Małgosi Kozioł z kl. V oraz Roksany Płatek z kl. I gim.

   Ostatnim punktem balu, podobnie jak w klasach młodszych, były odwiedziny Mikołajów (dwóch), którzy rozdali wszystkim uczniom paczki choinkowe.

  Składamy podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców i opiekunów, którzy pomagali przy organizacji choinki, oraz dla  Rady Rodziców za zaangażowanie i wszelką pomoc.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Piotrka Saka, który co roku znajduje dla nas czas i przygotowuje muzykę taneczną.

  Zabawę choinkową dla klas 0-IV przygotowała p. Małgorzaata Bielenna, a dla klas V SP -

  III gim. p. Jarosław Frygier.

  Fotorelacja

   

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  „Pędzą wnuki ulicami
  z ogromnymi laurkami.
  Te laurki pełne kwiatków
  są dla wszystkich babć i dziadków.
  A dziadkowie wraz z babciami
  już czekają przed domami.
  Przez lornetki patrzą w dal
  wystrojeni jak na bal”.

   

  W środę 18 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się  uroczystość przeznaczona dla niezwykłych osób, bardzo ważnych w życiu każdego dziecka – dla Babci i Dziadka. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym,  uroczystość odbyła się na Sali gimnastycznej  i uczestniczyli w niej wspólnie uczniowie klas 0 – III SP wraz ze swoimi wychowawczyniami.

              Na początku Pan Dyrektor Jacek Dobrowolski powitał wszystkie przybyłe Babcie oraz Dziadków i razem z nauczycielami szkoły, którzy mają już swoje wnuki zaprezentowali wspólnie wiersz poświęcony Babciom oraz Dziadkom. Następnie mogliśmy obejrzeć przedstawienie  zaprezentowane przez uczniów klasy II SP oraz posłuchać wierszyków i piosenek w wykonaniu uczniów klas 0-III. Na zakończenie części artystycznej klasa V SP  zaprezentowała Jasełka, które były wystawiane podczas apelu bożonarodzeniowego.

  Po przerwie, w czasie słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, wszystkie wnuki zaśpiewały Sto Lat i wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki, które przygotowały własnoręcznie w klasach pod czujnym okiem wychowawców. Prowadzący imprezę uczniowie klasy II SP zaprosili swych kolegów i koleżanki  wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami do wspólnych zabaw przy muzyce, które poprowadziły p. M. Antkiewicz, p. I. Kupczyńska, p. A. Helwak i  p. M. Bielenna. Uśmiechom i radościom nie było końca. W chwilach między zabawami, dzieci mogły zatańczyć z Babciami i Dziadkami  przy muzyce tanecznej.

              Mamy nadzieję, że uroczystość podobała się naszym Babciom i Dziadkom.

  Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.

  Fotorelacja

 • Uwaga! Uwaga! Ferie w szkole!

                  Podczas tegorocznych ferii zimowych zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na następujące zajęcia:

  23.01.2017r. (poniedziałek)  9.00 – 12.00

  - warsztaty „Z filmem na ty” -  p. N. Semeniuk , p. M. Przybylska

  24.01.2017r. (wtorek)  9.00 – 12.00

  - Turniej o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej – p. J. Frygier

  - Zajęcia plastyczne – p. A. Helwak, p. I. Kupczyńska

  25.01.2017r.  (środa) 9.00 - 12.00

  - Zabawy chemią – p. Konrad Pasławski 

  Zapewniamy śniadania ! Serdecznie zapraszamy!

   

 • XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Kolejny już raz uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wraz z opiekunem SU panią Małgorzatą Przybylską wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  Nasze uczennice Magda Brzezińska, Roksana Płatek oraz Anita Dubanowska  kwestowały również w niedzielę przed kościołem parafialnym w Dobrzykach wraz z opiekunem, panią Bożeną Bochno. Podczas Finału akcji w MGCK w Zalewie przekazały one zebrane puszki WOŚP oraz czek na sumę 786, 13 zł, którą zebrano w Zespole Szkół w Dobrzykach.

   Kwoty zebrane w poszczególnych klasach:

  Kl. 0 -  100,00 zł

  Kl. I – 39,00 zł

  Kl. II  - 64,20 zł

  Kl. III – 106,00 zł

  Kl.  IV -  47,93 zł

  Kl. V – 69,00 zł

  Kl. VI – 80,00 zł

   

  Kl. I gim -  61,00 zł

  Kl. II gim -  47,00 zł

  Kl. III  gim – 23,00  zł

  Nauczyciele i pracownicy szkoły – 150,00 zł

   

  Organizator bardzo dziękuje wszystkim osobom, które wsparły akcję i pomagały przy jej organizacji!!!

   

 • Zimowe szaleństwo!!!

                  Ta zima zaskoczyła wszystkich – jest biało, pięknie i uczniowie nie mogą się oczywiście powstrzymać  od zabaw na śniegu.  Dlatego też  podczas zajęć wychowania fizycznego  można zobaczyć różne formy aktywności zimowej i …. białe szaleństwo!

  Fotorelacja

 • Góra Grosza zebrana po raz kolejny!

  W tym roku szkolnym akcję Góra Grosza w naszej szkole koordynowała jak zwykle opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Małgorzata Przybylska.  Wspólnie udało się uzbierać kwotę 536,22zł!

  kl. 0 – 4,6 kg,

  kl. I SP – 3,6 kg,

  kl. IISP  - 5,25 kg,

  kl. III SP – 8,5 kg,

  kl. IVSP – 6,79 kg,

  kl. VSP – 3,38 kg,

   kl. VISP – 3,5 kg,

  kl. I gim. – 2,5 kg,

  kl. II gim. – 3,2 kg,

  kl. III gim. – 1,2 kg.

  Góra Grosza, jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce koordynowanych przez Towarzystwo NASZ DOM.  Każda ze szkół, biorących udział w akcji otrzymuje dyplom, a te, które uzbierają najwięcej pieniędzy, dodatkowo nagrody. Pełna informacja na temat przyznanej pomocy znajduje się na stronie Towarzystwa NASZ DOM: www.towarzystwonaszdom.pl.

  Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki. Taka wspólna akcja jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.

  Organizator bardzo dziękuję wszystkim wychowawcom, uczniom oraz rodzicom z Zespołu Szkół w Dobrzykach za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

   

   

   

 • Próbny egzamin gimnazjalny już napisany!

                  W ubiegłym tygodniu uczniowie klas III gimnazjum przystąpili do egzaminów próbnych.  We wtorek uczniowie pisali arkusze z języka polskiego oraz historii i WOS-u. W środę zmierzyli się z zadaniami z matematyki oraz przedmiotami przyrodniczymi (biologia, geografia, fizyka, chemia). Ostatni dzień poświęcony był na języki obce – uczniowie przystąpili do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym oraz z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

                  Mamy nadzieję, że egzaminy próbne pozwoliły uczniom ocenić swoje możliwości, a dzięki temu  lepiej przygotowują się do egzaminu kwietniowego.

  Fotorelacja

 • „Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
  będzie pełen atmosfery radości,
  wytchnienia i zatrzymania
  od codziennego pędu.
  Życzymy, by Św. Mikołaj
  przyniósł Wam i nam wszystkim
  najpiękniejszy prezent - dużo miłości!
  Życzymy wszystkim Dzieciom
  i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
  Wesołych Świąt !”

   

  Spokojnych, radosnych oraz wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników Zespołu Szkół w Dobrzykach

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół w Dobrzykach
  Dobrzyki 25
  14-230 Zalewo
 • 0-89 758 - 36 - 23

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 843747